Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kaspri

Jak odpalić Zetora PROXIMA 65

Polecane posty

Kaspri    0

Witam! Nie wiem jak odpalić zetora proxime 65. A dokładnie nie wiem w jakiej pozycji ustawić drążek STOP. Jutro mam egzamin praktyczny w Poznaniu i poczebuje jak najszybszej odpowiedzi. Pozdrawiam!

przemol87    43

Wydaje mi sie ze wszystkie zetory maja tak samo czyli

Gaszenie-gałka do gory i przekrecamy w przeciwnym kierunku do ruchu wskazowek zegara

Odbezpieczenie do rozruchu- przekrecamy galke zgodnie z ruchem wskazowek zegara az galka nam lekko wpadnie

Edytowano przez przemol87

Wiadomość z agroFakt.pl

przemol87    43

Chyb nie,ja zeby zgasic ciagnik pociagam tylko galke i puszczam kiedy siknik przestaje pracowac ale u chebie na egzaminie to nie przejdzie

aster453    24

Nie po co sam ustawi się na obrotach przecież to nowy ciągnik a nie stary w którym nie wiadomo jak działa pompa paliwowa, poza tym powodzenia w zdawaniu egzaminu też pamiętam swój egzamin to już prawie 20 lat temu jechałem na egzamin z myślą byleby tylko zdać na samochód a traktor to kiedyś zdam wsiadłem do ciągnika bodajże wtedy 3512 coś taki jakiś był ten ursus uczyłem się na c330 a w domu miałem c360 super też nie wiedziałem jak się go odpala i w ogóle pierwszy raz w ciągniku takim siedziałem jakim sposobem to zdałem nie wiem do dziś. Wiem jedno udało mi się zdać ciągnik a samochód wracałem jeszcze dwa razy ;).... Także grunt to dobre nastawienie

Edytowano przez aster453

Kaspri    0

NIEdziękuje :) A wie ktoś kiedy się na placu używa kierunkowskazów?

Edytowano przez Kaspri

Ja targałem na 5211 zimno lało, kierunki były obowiążkowe, a nie zapomnij o klinach pod koła do przyczepy. I powodzenia, jak ktoś powiedział jak wmówisz sobie ze będzie ok to będzie, ja będę trzymać kciuki ;):D

Kaspri    0

Ale na łuku nie trzeba mieć? A gdzie indziej tak np jak przejeżdżasz z łuku na wzniesienie to trzeba mieć kierunkowskaz?

Kaspri    0

Po odpowiedzeniu na pytania egzaminatora.

1) wsiadam do ciągnika.

2) włączam światła mijania/pozycyjne.

3) Sprawdzam czy się świecą wszystkie światła.

4) Podjeżdżam do przyczepy.

5) zaczepiam świtała, hamulce.

6) sprawdzam czy hamulce mają szczelny obwód, sprawdzam świtała, kierunkowskazy czy przyczepie.

7) Wyciągam kliny spod kół.

8) Wjeżdżam w łuk.

Zgadza się? :)

Edytowano przez Kaspri

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez rafal0
      Jaką polecacie kosiarke do ursusa c-330m
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez Sawa
      Witam, mam zamiar zakupić proxime 100, teraz przede mną dobór wyposażenia, myślalem o klimatyzacji i pełnych obciążnikach na przód. Zasadniczo, co myślicie o dodatkowym oświetleniu? czy warto je dobrać? czy warto kupić obciążniki na tylne koła? co one dają? jaki fotel kupić? kto z Was formumowiczów ma proxime z fotelem mechanicznym i jak on się sprawdza? czy warto dopłacić tysiąc złotych do lepszego? Jak nazywają się typy foteli w proximie? jest opcja na traktor bez regulacji kierownicy? czy warto taki kupić, czy jednak dużo dla komfortu daje kierownica regulowana?

• Przez jarek1780
      Witam
      Jak w temacie jakie są róznice pomiędzy tymi dwoma ciągnikami prócz ceny?
      z góry dziękuje 
      pozdrawiam
    • Przez jacek5227
      Witam, mam pewien problem z klimatyzacją u siebie w proximie. Po wciśnięciu włącznika nie załącza się klimatyzacja, nie czuć jej i nie świeci się ta śnieżynka (oczywiście próbowałem przy włączonym nawiewie). Trochę poszperałem na forum i na początek sprawdziłem bezpiecznik - wszystkie są OK. Pytanie co może być przyczyną niedziałającej klimatyzacji? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Proszę o pomoc  :rolleyes: