lukaszdra

Kosa spalinowa Sthil

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaszdra    2

Witam mam prośbę czy mógł by mi ktoś doradzić kosę spalinowa sthil potrzebna będzie do koszenia badyli i wysokiej starej trawy cena do 1500 zł zainteresował mnie sthil fs 87 proszę o doradzenie mi dzięki wielkie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Na wiosnę też szukałem kosy i w sklepie w którym mieli różne marki odradzali mi stihla. Za mniej niż 1500 kupiłem Makitę z silnikiem 4 suwowym( konkretnie http://www.makita.pl...1u-430-229.html) i jest super

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Z zasadzie mi ze stihlem nic się nie dzieje a kosi naprawdę dużo jak na swoją półkę cenową... Ale do badyl i wysokiej trawy ten fs 87 może okazać sie za słaby. Chociaż by wspomniana wyżej makita. Właśnie ten sam model miałem za przykład podać. Ewentualnie coś z 2 suwów. U nas pare osób ma makity i jak na razie chwalą sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Ja mam sthila 12 lat i nie narzekam w tym roku oddałem dopiero do naprawy bo mi pompka przestała pompowac paliwo koszt naprawy 40 zł.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Masz jeszcze z tych starych stihlów, były to sprzęty naprawdę mocne, ale niestety nowe modele już według wielu ludzi nie trzymają tego poziomu za to cena ich jest wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Możliwe bo w tamtym czasie kupiłem jeszcze pile i karchera i też super się sprawują . Niestety karcher juz jest na wylonczeniu ale swoje domyl


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja mam stihla fs 130 od 4 albo 5 lat i jest ok. raz tylko regulowałem gaźnik. 4 suw. samruje i leje paliwo, pali od kopa. polecam. dałem cos chyba 1500 albo 1700 nie mmietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszdra    2

dzięki mam pytanie jaka moc byłaby najlepsza do badyli i wysokiej trawy może coś z Husqvarny?

Edytowano przez lukaszdra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Do takich rzeczy od biedy 1,5 KM. Optymalnie 2 i może i więcej ale to już i sprzęt za ciężki do roboty jest :D

W tej cenie z Husqvarny nic za mocnego też nie będzie. Musi być nowa? Może coś używanego dało by sie wyrwać?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszdra    2

mam nadzieje w najbliższym czasie wybieram się na giełdę może da rade załatwić się coś mocnego za rozsądne pieniądze dzięki wielkie za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Ja tam mam dobre zdanie o marce Stihl, u mnie piła swoje zrobiła przez 15 lat i jedyne co rok temu musiałem wymienić simmeringi, bo po prostu puszczały, po takim czasie jest to normalne, poza tym że plastiki po czasie nie są już tak białe i pierścienie delikatnie się zużyły wszystko jest jak nowe, łożyska na wale bez luzów, to samo wał, po wymianie simmerów chodzi nadal bez problemu - gaźnik Walbro. Co do nowych Stihl'ów to myślę że częściowo problem zawiązuje się przy stosowanym gaźniku - chińskim zamienniku ''Zama'' odkupionym przez Stihl'a gaźniki te wg mnie są tragiczne i lubią robić problemy np z odpalaniem itd.

Podstawą jest najlepiej użytkowanie samemu sprzętu, bo już nie jeden na pożyczaniu się nauczył. Wiele osób a to zapomni dolać oleju do benzyny, a to trochę paprochów tu i tam naleciało, wtedy się zaczyna.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nasza stara piła stihl 023 to też była wytrzymała ale po kilku dobrych latach zaczęła się sypać, teraz mamy ms 340 i robi się nią dużo mniej a nie jest tak wytrzymała jak poprzedniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sadek
      Koledzy mam zamiar zrobić stół do rzepaku (Bizon Rekord Z058), wszystko jest proste poza jednym a mianowicie napęd kosy bocznej. Widziałem napęd kosy prawej od kosy głównej ale słyszałem opinię że to się nie sprawdza (najbardziej ten sposób mi się podoba łatwo tanio i szybko ale czy dobrze???). Elektryka i hydraulika jest ok tylko cena wysoka.
      Napiszcie jak to macie rozwiązane u siebie, mile widziane zdjęcia jak i koncepcje rozwiązania.
    • Przez fd65
      czy są jakieś tarcze,noże lub coś w tym stylu dzięki czemu przy pomocy kosy spalinowej stihl FS 120 mógłbym kosic trawę na siano ? bo kosą ręczną nie umię a mam 40 arów na pochyłym sadzie i chciałbym to zebrać.
    • Przez michal97
      Witam.
      Posiada ktoś może kosę spalinową Florabest o mocy 1,8 km z Lidla?
      Jest to dobra kosa?
      Służyłaby ona do obkaszania traw wokół gospodarstwa czyli zbyt dużo pracy nie będzie miała.
      Jakiej jest ona produkcji? Bo widziałem na innych forach że niektórzy mówią że jest niemiecka jak większość rzeczy w Lidlu a niektórzy mówią że jest to składanka chińskich i japońskich części.
      Polecilibyście mi ją?
      Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez lancrolny
      Witam
      Jako że jestem tu nowy to troszkę o mnie. Jestem młodym rolnikiem, zajmuję się hodowlą bydła.
      W wolnych chwilach lubię połowić ryby, pochodzić po internecie.
      Mam następujący problem, jestem właścicielem małej działki o dużym nachyleniu. Nie chce tam jeździć traktorem więc pomyślałem o zakupie kosiarki listwowej jakiejś troszkę lepszej. Wiem że są jeszcze takie rotacyjne spalinowe ale nie wiem czy to zda rezultat. Możecie mi polecić jakąś kosiarkę lub inne rozwiązanie.
      Z góry dziękuje ^^
    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj