Skocz do zawartości
Kasta

Jaki Nowy Opryskiwacz?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kasta    7

Witam , zamierzam kupić nowy opryskiwacz . Interesują mnie 3 marki : Berthoud , Krukowiak i Mescomp (Caffini) , 2500 litrów zbiornik i 24 metry belka na ,,trapezie" . Opryskiwacz miałby pracować na 100 ha . Chciałbym poznać opinie użytkowników , i pomoc w wybraniu opryskiwacza :)

tomgli    3

no to dałeś uzasadnienie. Równie dobrze mógł by mieć Jarmeta

zwróć uwagę na firmę Bargam,

Wiadomość z agroFakt.pl

Kasta    7

Bargam , pierwsze słysze O.o zastanawiam sie jeszcze nad Pilmetem 2521 , ale do wiosny mam jeszcze czas .

janusz20    105

Mój szwagier ma burego Pelikan 2000 właśnie z belka firmy Bargam ( każde ramie składa sie niezależnie od drugiego) komputer Brawo 300 wszystkie zawory ARAG

w trzy lata wypryskał blisko 600 ha 

Awarie to tylko raz zacinał sie zawór od hydrauliki i raz od sekcji .

petro11    24

Moim zdaniem lepszy jest Pilmet od Krukowiaka. U mnie mają Krukowiaki Apollo np. to jak widze jak belki w nich chodzą po kilku latach to masakra. A jak chcesz zachodni to pomyśl o Kuhnie. Ja mam Blancharda (przejął go pare lat temu KUHN) i na komputerze 10tys ha i super się sprawuje. Dodam tylko że belka jest cała aluminiowa i to są najlepsze belki z możliwych...

Kasta    7

No mam własnie Krukowiaka Apollo z belką 18 m , to jest porażka , w wysokim rzepaku , ciezko to rozłożyć bo ja 2 metrów wzrostu nie mam ... , a na dodatek to i tak jeszcze za nisko podnosi bo w tym roku dysze haczyły o rzepak . Prawdopodobnie  kupie Pilmeta Europe 2524 , ale to dopiero na Wiosne 2015 roku :) . A co do Bargama , oglądałem go i jakoś mi sie nie spodobał :/ 

damian83    11

a ja polecam TAD-LENA właśnie takiego zakupiliśmy naprawde dobre ceny mają...

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

tom61    11

Mescomp jak oglądałem z ojcem na bednarach wyglądał bardzo dobrze solidnie i starannie wykonany i ich przedstawiciel mówił pewnie i nie mówił o pierdołach tylko konkrety tylko długi czas realizacji i my wybraliśmy kverneland 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bartek12346
      Witam 
      Potrzebuje schemat z rozkładem węży (wszystkie połączenia, rozgałęzienia od pompy do rozdzielaczy w opryskiwaczu tecnoma 2400 belka 24m. Mam problem z regulacją ciśnienia . 
      Poza tym na sterowniku agromatic wyświetla się ERR i nie zapamiętuje ustawień . Głównym problemem jest brak możliwości ustawienia ciśnienia przez sterownik. Prawdopodobnie węże są źle podłączone. 

• Przez leszek1981
      Witam .zaczynam budowe opryskiwacza zaczepianego 2000 l wacham sie co do rozmiaru koł . Jak myslicie lepsze 9.5 36 czy 12.4 28 a morze jakies inne pomysły  ?????
    • Przez Fugeo
      Cześć, mam ofertę na te dwa opryskiwacze, który z nich polecacie?

BURY MAX 1000:
      mieszadła hydrauliczne rama z zaczepem do szybkiego agregowania wraz z kółkami zewnętrzny rozwadniacz środków chemicznych zbiornik do mycia rąk 15 l zbiornik czystej wody 100 l oświetlenie LED drogowe + oświetlenie robocze w postaci dwóch lamp halogenowych pompa AR 133 l/min 20 bar sterowanie elektryczne Combo 177 (5 sekcji) belka 15 m, składana i rozkładana hydraulicznie w systemie X niezaleznie (belka HX) rotacyjna dysza do płukania wałek WOM Cena netto: 35 000 tys

KRUKOWIAK HEROS 1000:
      zbiornik na czystą wodę do płukania uładu zbiornik na wodę do mycia rąk stabilizacji belki hydrauliczna wymuszona pompa 151 l/min belka 15 m rozkładana hydraulicznie niezależnie, podnoszona hydraulicznie rozwadniacz boczny sterowanie elektryczne praca/przelew z regulacją ciśnienia głowice 5-pozycyjne z rozpylaczami szczelinowymi płuczka zbiornika głównego  
      Cena netto: 35 200 tys
    • Przez Fugeo
      Witam
      Ktoś może wie jak wygląda belka polowa w opryskiwaczu BURY, oznaczenie tej belki to 2H

Czy to jest coś takiego:

• Przez TheZielonyJohny
      Witam
      Poszukuje rady/opini dotyczącej zakupu opryskiwacza o pojemności 3000l, belce 21m. 
      Jaka jest wasza opinia dotyczącą różnicy w jakości amortyzacji belki pomiędzy zawieszeniem na rownoległoboku a na suwaku? 
      Czy cyrkulacja cieszy roboczej w belce faktycznie się przyda? 
      Narazie skłaniam się w stronę amazone ale chyba UX może przekroczyć moje możliwości finansowe....