Skocz do zawartości
Micho97

Ciagnik na 300 ha

Polecane posty

Micho97    2

Ciągnik miał by współpracować z jd 6630 premium i valtra n111.Rozglądałem się za mf 7616 a i oczywiscie ciągnik miał by byc z turem tak do 160 km.

Edytowano przez Micho97

Wiadomość z agroFakt.pl

Micho97    2

160 koni poniewarz ciągnik miał by byc głównym koniem pociągowym w gospodarstwie a z turem dlatego poniewarz ciagniki z takim zapasem mocy bardzo dobrze sobie radzą np.kolega ma John deere 6150r z turem i śmiga jak z pszczułka a to co ma na turze nawet nie czuje. :)

STIG0013    407

Sory ale przeglądając twoją galerię powątpiewam w te 300, jak na tyle to trochę mało na główny

RAMZES9107    20

300 ha a w galerii stara C-360 pomalowana w 3 kolorach i rozklekotany opryskiwacz PIlmet 300 litrów z lancami w krzyż. Najpierw słownik i popatrz jak się piszę "ponieważ" i "pszczółka".

Ksw512    0

160 koni na 300 ha ? Radził bym Ci około 300 koni ale jak chcesz.Więc moja propozycja to :

Fendt 516 vario moc 165 km 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dan02
      witam.  zastanawiam się nad  kupnem  nh t4. 75 a ursusem  c380  ceny  mają  wmiare podobne . beda  pracowały na  powierzchni  15 ha. w zastępstwie c360 chodzi mi o awaryjnosc  i koszty utrzymania .  

• Przez Farmer2017
      Witam.
      Składam wniosek na prow. Planuje kupno ciagnika 140 - 160 km. Ciagnik bedzie typowo do cieżkich prac oraz transportu. Podpowiedzcie jaki wybrać. Który jakie ma wady i zalety oraz o jakich usterkach słyszeliście.
    • Przez marles
      Witam chcę skonstruować łuparkę pionową do metrów zawieszaną na tył ciągnika i zasilanie pompy przez WOM.Mam już siłownik średnica tłoczyska 80mm z zewnątrz 130mm wysuw 900mm z ramą nie ma problemu ale z hydrauliką już tak bo nie wiem jaką pompę szukaj jakiej wydajności aby to działało w miarę szybko.Myślałem nad pompą od Białoruśki ale ona ma 174l/min  trochę za bogato bo rozdzielacz tyle nie puści i zagotuje olej.Z góry dzięki za wszelkie rady jutro postaram się zamieścić zdjęcia siłownika.
    • Przez Natalia25
      Witam,
      Proszę o pomoc w  wyborze nowego ciągnika do gospodarstwa 45 ha. Będzie to ciągnik główny do prac ciężkich, tj, orka pługiem 4-skibowym, agregat czynny z siewnikiem 3m, gruber 3 m, później może jakiś głębosz. Ciągnik będzie miał 150 KM. Oto moje propozycje które rozważam:
       - John deere 6155M
       - Claas Arion 610
       - New Holland T 7.165s
       - Case Puma 150.
      Proszę o opinie na temat tych ciągników i ewentualne propozycje który lepszy.
      P.S - Osobiście zastanawiam się pomiędzy Claasem a JD.
      (Cena nie jest tu istotnym elementem)

Pozdrawiam
    • Przez polan
      Witam brać rolniczą,
      potrzebuję ciągnika na 50 ha, głównie do rozsiewacza, opryskiwacza, ale też żeby pociągnął agregat uprawowo-siewny 3m z broną wirnikową. Mamy jeden 150 KM z 2000r., teraz chcemy najlepiej 120-130 KM. W grę wchodzi John deere, claas ewentualnie case. Pytanie czy do wyżej wymienionego sprzętu "opłaca" się wybrać ciągnik 6 cylindrowy, czy 4 powinien to ogarnąć? No i kwestia czy warto jeździć i szukać sprzętu używanego i sprowadzanego za ~150 koła z 7000 mtg, czy dołożyć 100 i mieć świeżaka. Dodam tylko, że rocznie robimy około 400 mtg.
      z dodatkowego wyposażenia zależy nam na TUZie, miękkiej osi, pneumatyce 2+1 i 3 pary hydrauliki.
      Dzięki za przeczytanie i każdą dobrą radę.
      Pozdrawiam, polan.