Skocz do zawartości
waldek315

bizon bs czujnik obrotów bębna

Polecane posty

waldek315    2

Witam mam uszkodzony czujnik obrotów bębna obroty pokazywane na komputerku ale nie mogę dostać nigdzie takiego czujnika i nie wiem jaki powinien być bo nie ma na nim żadnych oznaczeń chciałem przełożyć od poziomowania hedera ale nie pasuje . Czujnik jest na 3 przewody może da radę jakiś czujnik z uniwersalnych dobrać żeby pokazywał obroty ?

Sadek    536

Zapewne to jakiś czujnik indukcyjny, wrzuć zdjęcia.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    536

A katalog tego nie opisuje jakoś bardziej szczegółowo ?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Nikita_Bennet    127

pewnie jest nr katalogowy ale nie każdy ma katalog.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Sadek    536

Nie koniecznie , może faktycznie być sam numer ale może być też podany symbol. Uważam że katalog to podstawa.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

waldek315    2

niestety nie mam katalogu i nigdzie nie mogę wyszukać takiego czujnika a czujnik indukcyjny na 3 przewody będzie pasował czy jest parę rodzai ?

Sadek    536

Jest NPN lub PNP.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

waldek315    2

Witam sprawdziłem jaki to będzie rodzaj czujnika jeśli po zbliżeniu do metalu jest zwierany impuls do plusa ?

waldek315    2

Witam potrzebował bym czujnik prędkości kombajnu jest on 2 przewodowy ciężko znaleźć taki może ktoś wie jakie oznaczenia powinien mieć taki czujnik 

Sadek    536

Wrzuć zdjęcie bo może się okazać że czujnik jest kontaktronowy.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Dariusz    0

witam
Moze ktoś wie jaki czujnik kupic do obrotow wytrzasaczy
czyjnik zblizeniowy napewno 3 przewody
niebieski to chyba 12+
czarny
brazowy 0
Jest duzo typow i nie wiem jaki dobrac npn pnp no nc  wybor wielki a ktory zadziala?

agrojagiela    0

witam

Kol. Members trochę pomyliłeś podłączenie przewodów czujnika brązowy podłącz do plusa instalacji czarny minus niebieski sygnał

każdy czujnik zbliżeniowy będzie właściwym  ważna jest średnica czujnika w przeciwnym przypadku trzeba zmieniać uchwyt

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal_xs
      Panowie , nawalil mi czujnik paliwa w kombajnie a nowy oryginalny w grenne 500zl , macie gdzieś dostep do innych tańszych czujników? Inne polskie od np ursusow nie pasują
    • Przez stasiu3512
      Witam. Czy wie ktoś na jakiej zasadzie działają czujniki w zbiorniku? Po dotknięci blaszki do czujnika żadna z kontrolek się nie zaświeciła. Czy muszę mieć włączoną młocarnie? A może problem jest w czymś innym? Druga sprawa dotyczy czujnika położenia wysokości gardzieli. Po poruszaniu czujnikiem w górę i w dół jest brak reakcji na zegarze w kabinie, po zmierzeniu go przez probówke okazuje się, że nie ma w nim prądu. Wszystkie bezpieczniki są dobre. Gdzie mogę szukać problemu?
    • Przez 12145
      Witam, nigdzie nie mogłem znaleźć tego tematu więc postanowiłem utworzyć nowy. Zwracam się do Was z prośbą/ zapytaniem gdzie znajduje się regulacja obrotów prędkości nagarniacza w Claas'ie Mercator'ze 70/75. W katalogu nic nie mogę znaleźć, w internecie też nic nie zobaczyłem. Pozdrawiam, i proszę o w miarę szybkie odpowiedzi.
    • Przez BaszaPasza11
      Witam. Od 25 lat posiadam Bizona i zawsze tak go ustawiałem że ziarno leciało czyste, i całe. W tym roku jak i tamtym po prostu łupie ale bardziej gniecie ziarno. 2 lata temu wymieniliśmy w nim 2 koła pasowe od obrotów młocarni i obroty są podkręcone na maxa (pas na samym wierzchu talerza) ale jednak na zegarze pokazuje około 800. Klepisko jest dobre, szczeline zmieniałem na różne sposoby ale tak jak zawsze to i tak łupie. Sita dolne, górne tak samo. Podajniki napięte nie za mocno. Tyle mam lat doświadczenia i przez te 2 lata taka głupota się dzieje. Czy może obroty na młocarni są duże? Zmienić je? Ale mówię pokazuje mi 800. Być może prądniczka głupieje? Nie mam pojęcia proszę o porady.
    • Przez azzadek
      Miał ktoś taki problem z Bizonem? Mianowicie chodzi o czystość nasion rzepaku w zbiorniku. Pole jest lekko pod górkę, dosłownie niewielkie wzniesienie, ale jak kosiłem dzisiaj to  jadąc z górki to leciało sporo syfu do zbiornika (kawałki łodyg, połamane łuszczyny). Natomiast pod górkę czyste ziarno. Da się to jakoś "naprawić"? Na płaskim również leci syf. Z górki sporo kawałów łuszczyn, pod górkę czysto. Na płaskim tak samo, brudne. Moje ustawienie na rzepak:
      - obroty bębna 450
      - wiatr 1,5 (i tak przy tym wietrze wyrzucał rzepak z tyłu)
      - obie kierownice wiatru na dół
      - szczelina 4cm (ok 23 na skali)
      - sita oba otwarte na pierwszy ząb (były też oba zamknięte i żadnej różnicy w zbiorniku)
      - wrzucał mi kawałki suchych łuszczyn to napiąłem łańcuch podajnika kłosowego, to było lepiej.
      Co z nim robić? To pierwszy rok gdy miałem rzepak, za rok też będę miał i chciałbym sobie poradzić z tym problemem bo rzepak będzie na płaskim polu ;/

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.