Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Junior538

Rzepak na łące

Polecane posty

Junior538    0

Witam mam problem bo zaorałem sobie 1,5h łąki i chce sypnąć na jesień nawozu pod rzepak co byście polecali myślałem nad saletrą ale ona chyba nie Pomóżcie !

Junior538    0

Szkoda nerwów na ten rzepak.. pierwszy rok tylko kukurydza... tak ja robiłem

Mówisz ale na 1,5h nie opłaca sie QQ

Wiadomość z agroFakt.pl

jahooo    263

Przez pierwsze 2-3 lata zapomnij o rzepaku na łące. Sypałeś wapno, badałes PH ? Łąki bardzo często są zakwaszone, i to bardzo. Jaki jest poziom wód gruntowych ?

Ja mam 2 rok zboże na zlikwidowanej łące. Jeszcze ze 2-3 lata zejdzie, nim sytuacja się ustabilizuje. Po zaoraniu łąki okazało się, że są miejsca, gdzie notorycznie zbiera się woda (trawie to nie przeszkadzało, ale zboże w tym miejscu ginie). Co roku daję wapno. W tym roku wykopałem rów odwadniający. Gdyby nie to, że nie potrzebuję siana, pewnie znowu posiałbym trawę, ale nie mam co z nią zrobić. W tym roku na 2/3 jęczmień jest nawet nawet, 1/3 to tylko kikuty (zastoiny wody, która poszła z pola sąsiada razem z opryskiem doglebowym)

Sam myślałem nad rzepakiem, ale dopiero, gdy doprowadzę to pole do lepszej kultury, rzepak jest wymagający.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam