Polecane posty

Witam, jestem nowy i nie wiem czy podobny temat już nie był poruszany. Posiadam od 10 lat ciągnik Massey Ferguson 4270, przepracował 3000 motogodzin, czyli całkiem niewiele jak na taki czas. Jak dotąd nie było z nim większych problemów, ale od jakiegoś czasu samoczynnie włącza i wyłacza się przedni napęd. Już raz rozleciało się z tego powodu łożysko przy sprzęgle, serwis je wymienił i mimo zapewnień że wszystko jest ok problem powrócił. Czy ktoś się już z tym spotkał u siebie lub wie w czym problem?

Rodos    0

kolego sprawdz wiazke, wlacznik napedu badz elektrozawor jedno z trzech powinno pomoc:)

Dzięki sprawdzę! Jednak obawiam się że problem w tym nie tkwi ponieważ wydaje mi się że gdyby była to wiązka, migała by kontrolka napędu gdyby sam się włączał podczas spięć. Nie sprecyzowałem dokładnie, problem jest gdy napęd jest wyłączony, kontrolka się nie świeci a napęd ewidentnie jest zapięty i nie pomaga naciśnięcie sprzęgła czy zatrzymanie się jak w przypadku np.zetora u którego jest sprzęgło kłowe.

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    633

Kontrolka świeci się tylko gdy włączysz przycisk. Tak to jest zrobione we wszystkich ciągnikach. Jeśli masz przerwy w dopływie prądu do elektrozaworu napęd się włącza bez twojej wiedzy i kontrolek. Elektrozawór masz za prawym tylnym kołem nad pompą hydrauliki obok zaworu blokad. Dojdziesz po rurkach hydrauliki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez asus921
      Witam
      Mam problem z napedem pompy hydraulicznej, aktualnie naped na podwojnym kole pasowym, dwa paski 1120 (13mm szerokosci), przy wiekszym obciazeniu paski zatrzymuja sie i piszcza. Po zalozeniu nowych chwile byl spokoj, bo potrafilo silnik zadusic, a sie nie slizglo. Jednak znowu sie poluznily i to samo. 
      Chcialbym to przerobic, tylko jak najlepiej ? Zamiast kol pasowych zamontowac zebatki i dopasowac jakis lancuch ? Jezeli lancuch to jaki? Najzwyklejszy napedowy? Czy moze jednak wieksze kola i szersze paski, ale na to nie ma zabardzo miejsca, kolo juz prawie dotyka wentylatora. Najlepiej byloby spiac pompe bezposrednio, ale na to tez nie ma raczej miesjca.
      A moze macie jakies inne pomysly?
      Postaram sie dodac jutro jakies fotki.
      Silnik 70 KM, pompa dwusekcyjna strzelam, ze okolo 20/10 cm3
    • Przez Kris6265
      Witam Wszystkich. Jestem tutaj nowy i mam takie pytanie odnośnie MF 6265. Co ile mth wymieniać olej w szkrzyni ? Słyszałem kilka info od mechaników i każdy mówi co innego. Odpowiedzi były różne np co 1500mth lub co 3 lata jeżeli nie przepracował ww motogodzin. Ciągnik ma skrzynie powercontrol , zalany jest fusch'em agrifarm stou 10w30 .I tutaj pojawia się pytanie co ile Panowie wymieniacie olej w swoich MF? Prosiłbym o odpowiedź. Pozdrawiam   

• Przez kangur95
      Panowie jest wyciek z małej dziurki na pompie tuż przy wejściu w blok co to może być
    • Przez Marek1387
      Witam, mam problem z moim massey-em 3080 otóż nie działa wom na 1000 obr. na 540 kręci, sprawdzałem tą linke co idzie do tyłu przy ramieniu i ta dźwignia pracuje bez oporu, tak jakby nic nie przełączała. Z góry dzięki za podpowiedzi.
    • Przez lassie
      Witam mam problem z przednim napędem mianowicie sam się załącza ,co może być przyczyną ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.