Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, jestem nowy i nie wiem czy podobny temat już nie był poruszany. Posiadam od 10 lat ciągnik Massey Ferguson 4270, przepracował 3000 motogodzin, czyli całkiem niewiele jak na taki czas. Jak dotąd nie było z nim większych problemów, ale od jakiegoś czasu samoczynnie włącza i wyłacza się przedni napęd. Już raz rozleciało się z tego powodu łożysko przy sprzęgle, serwis je wymienił i mimo zapewnień że wszystko jest ok problem powrócił. Czy ktoś się już z tym spotkał u siebie lub wie w czym problem?

Rodos    0

kolego sprawdz wiazke, wlacznik napedu badz elektrozawor jedno z trzech powinno pomoc:)

Dzięki sprawdzę! Jednak obawiam się że problem w tym nie tkwi ponieważ wydaje mi się że gdyby była to wiązka, migała by kontrolka napędu gdyby sam się włączał podczas spięć. Nie sprecyzowałem dokładnie, problem jest gdy napęd jest wyłączony, kontrolka się nie świeci a napęd ewidentnie jest zapięty i nie pomaga naciśnięcie sprzęgła czy zatrzymanie się jak w przypadku np.zetora u którego jest sprzęgło kłowe.

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    624

Kontrolka świeci się tylko gdy włączysz przycisk. Tak to jest zrobione we wszystkich ciągnikach. Jeśli masz przerwy w dopływie prądu do elektrozaworu napęd się włącza bez twojej wiedzy i kontrolek. Elektrozawór masz za prawym tylnym kołem nad pompą hydrauliki obok zaworu blokad. Dojdziesz po rurkach hydrauliki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Nowak5425
      Witam mam problem z hamulcami w ciągniku Mf 5425. Problem polega na tym że gdy jadę z przyczepą, zahamuję i wtedy hamulce w przyczepie blokują i muszę kilka razy nacisnąć pedał hamulca w ciągniku i wtedy odbiją.W czym może tkwić problem? w zaworze w ciągniku ? Mowa oczywiście o hamulcach pneumatycznych. Na pewno problem nie tkwi w przyczepie.
    • Przez dzarjan8111
      Proszę o pomoc, wyciek z przedniego mostu na krzyżak po prawej stronie. jak sie do tego zabrac? 
    • Przez kamillo123
      Witam,
      Czy ktoś z Was posiada informację jak podpiąć linkę obrotów młocarni w kombajnie Massey Ferguson 507, ponieważ mam zerwaną. Pytam się ponieważ zakupiłem ten kombajn a nie wiem, jak należy ją podpiąć od strony młocarni, nie od obrotomierza. Drugie pytanie to odpowietrzenie lewego hamulca, jak go odpowietrzyć, z prawym nie miałem problemu natomiast z lewym mam.
    • Przez pawelus
      Witam . Posiadam ciągnik Massey  Ferguson 3080 .
      Problem dotyczy przedniego napedu . Mianowicie ma luz na zawieszeniu mostu z przodem ciągnika . 
      Widoczne podczas ruszania na załączonym napędzie , Most przechyla sie delikatnie do przodu lub tyłu .

Pytanie dotyczy : Jak zlikwidować ten luz bo nie chce żeby ukręciło wałek od napędu . ?

Można wykonać naprawe we własnym zakresie czy trzeba  coś wytaczac na tokarkach ?

Czekam na jakieś wskazówki  . Dziękuje
    • Przez Marian1224
      Witam od kilku dni w Mf zapala mi się lampka co poniżej na zdjęciu ale tylko wtedy gdy skręcamy kołami i na wolnych obrotach słabo mi wspomaganie chodzi ktoś coś poradzi gdzie szukać problemu ???

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.