Skocz do zawartości
Hasandar1

Hesston 5670 Auto

Polecane posty

Hasandar1    0

Witam

Potrzebuje pomocy odnoście powyższej prasy. Prasuje ładnie słomę, siano. Problem zaczyna się przy sianokiszonce ponieważ zaczyna mi nabierac materiał na wałek ten kwadratowy i prasa staje. Ma ktos pomysł dlaczego? Słyszałem coś o "nożu zgarniającym" lecz u mnie go chyba niema.. Wie ktoś gdzie on powinien sie znajdować lub jak wygląda? Bardzo bym był wdzęczny za ewentualnie zdjecia jesli ktoś mógłby zrobić u siebie.. Prasa jest w bardzo dobrym stanie wiec niechciał bym jej sprzedaważ lecz potzrebuje prasy do sianokiszonki wiec szukam pomocy.

Pozdrawiam

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ula la chyba ktoś dostanie bana :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Hasandar1    0

nie wiem czy kolega chce przygrac cwaniaka czy nie umie czytać ze zrozumieniem.. sam już sobie ocen , ale podesłany przez ciebie link dotyczy całkowicie innej prasy wiec w ogóle niewiem w czym problem.. A tak na marginesie jesli niemasz nic wiecej merytorycznego do wniesienia do tematu to ja bym ci już podziękował za pomoc i spamowanie

Pozdrawiam

Cooler2010    5

Teraz to z krzesła spadłem, "całkowicie innej prasy" jedna i druga pasowa firmy hesston, po drugie 2 konta założone w ten sam dzień i jakimś sposobem ten sam problem.

Fircyk81    18

bo sianokosy się zaczęly a te hestony są popularne ?

Buszmen11    3

z tyłu na klapie jest zaczepiona taka blacha z bolcami. to jest ten cały nóż

Hasandar1    0

załozyłem ta blache co pisane było post wyzej.. dospawalem nuz na kwadratowa belke pod kwadratowym wałkiem napedzającym i nadal owija mi na ten kwadratowy walek papedowy.. nawet niemoge zaczac robic belota bo odrazu mi owija na ten walek materiał.. problem jest w sianie i sianokiszonce.. w słomie idzie jak marzenie.. w tym roku zrobiła z 500 bel i z zadna nie było problemu.. przepatrzylem łozyska i wałki i wszystko jest ok

Hasandar1    0
(edytowany)

tzn. przetrząsam pająkiem a na walki zgarniam gwiazdówka.. próbowalismy tez zgarniać taśmówką i problem tez wystapił

Edytowano przez Hasandar1

Robson11    1

Nie chce zakładac nowego tematu a  chciałbym też uzyskać informacje od kolegow odnosnie tej prasy.(Zakupiłem ją niedawno). Czy byłby ktoś tak miły i zrobił mi zdjęcie podlaczenia hydrauliki do Ursusa 360 ? Myslałem nad podlaczeniem tych przewodów w taki sposob: dwa idą do rodzielacza(mam dwu sekcyjny) a jeden do wyjscia hydraulicznego. W takim przypadku jak mi się zdaje nie bedzie powrotu na hydraulice(a może w tym przypadku nie jest  potrzebny  powrót?). Proszę o konkretne odpowiedzi a najlepiej zdj poglądowe ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wojtek1693
      Witam czytałem dzisiaj temat o liczbie mtg w ciągnikach i pomyślałem żeby założyć coś podobnego ale o samochodach. Ja może nie mam własnego samochodu ponieważ ma dopiero 15 lat, Ale mój tata ma Opla Astre 2 Przebieg to: 202586 km
    • Przez Jano7711
      Witam. Założyłem ten temat, ponieważ stoję przed zakupem prasy i albo będzie to Hesston 5670H albo Rivierre casalis 125. Która z tych pras jest lepsza? Będzie miała do prasowanie zaledwie 15ha więc się nie przemęczy, w tym słoma, siano i sianokiszonka. Proszę o szybką pomoc. Która z nich lepiej "wciąga" materiał? A i jeszcze jedna istotna kwestia, jaki jest rozstaw kół tych pras? (laweta 2m)
    • Przez przemekk800i
      witam wszystkich
      mam mały problem z swoja presa hesston 5650 która nie dawno kupiłem a mianowicie jeden z problemu jest taki ze sznurek jest podawany za blisko konca balotu i u cieka przez co bala sie rozwala i sznurki sie popuszczaja czy jest jakis sposób aby ja ustawic zeby tak z 5 centymetrów zostawiała marginesu w beli dodam tylko ze na komputerze ustawialem i nic to nie daje. drugi problem jaki ja boli jest to ze musze czesto czysc prese bo słoma sie zawija w pasy i strasznei sie grzeje np ostatnio musiałę mczyscic co 3 bele bo juz było słomy pełno czy to jest normalne w tych presach?
      pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz
    • Przez Jarecki88
      Witajcie.

Kupiłem traktor Same Antares z 99 roku. Nie dopytałem poprzedniego właściciela do czego służy przycisk AUTO, dokładnie taki jak na zdjęciu:

(zdjęcie zapożyczone)

Problem nr 2:

Nie działają światła hamowania. Wykluczyłem czujniki przy pedałach jak i bezpiecznik. Jutro zabieram się za dalsze grzebanie bo diagnosta przeglądu nie podbije, ale czy może jest jakiś trik na tą usterkę?

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.
    • Przez kurak
      Witam
      Wybieram się za wielką wodę na "wakacje" i przyszło mi do głowy, aby przy okazji kupić sobie u nich nawigację. Siedzę i czytam o tym wszystkim ale nie mam pewności więc proszę bardziej zorientowanych o sprostowanie pewnych rzeczy.
      1. Bardzo mi się podoba GREENSTAR 3 2630 jednakże koszty są dość wysokie i dla mnie GREENSTAR 2 1800 powinien wystarczyć. Pytanie do znawców tematu - jakie korzyści mogę mieć z 2630 i czy warto się pompować na ten panel?
      2. Antena. No właśnie, antena odgrywa kluczową rolę. StarFire 3000 wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem ale nurtuje mnie antena StarFire iTC - czym się różnią te anteny? Dlaczego niektóre anteny StarFire 3000 mają taką małą antenkę a inne nie? Co w ogóle oznacza iTC? Doczytałem, że sygnał SF1 w StarFire 3000 jest uwzględniony w cenie anteny. Jaką mogę uzyskać dokładność u nas, w Polsce, na takiej antenie? Czy rozszerzenie licencji na SF2 (~2") będzie miało sens w naszych realiach i czy wystarczy sama taka antena z wykupioną licencją w naszym kraju na tak dokładną jazdę?
      3. AutoTrac Universal - informacje zamieszczone na stronie producenta mówią, że będzie to fajnie współpracować z zarówno GS 3 2630 jak i z GS 2 1800. Czy potrzebuję jakieś dodatkowe pozycje aby to fajnie pracowało? Rozumiem, że okablowanie jest przy urządzeniu, jeśli nie to jakie kable są potrzebne?

Jeśli się mylę, to proszę o opisanie czego tak naprawdę będę potrzebował abym mógł skompletować cały system jazdy równoległej? Widziałem w internecie gotowe pakiety AutroTrac Uniwersal ale tam chyba jest antena StarFire 300, czyli spada jej dokładność ale za to inny panel. Może ktoś to fajnie opisać?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.