Skocz do zawartości
raptus

Ibis XXL 4+1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ibis

raptus    0

Witam.

Czy ten traktor Case Maxxum 140 da sobie rade z tym pługiem Ibis XXL 4+1 (na zabezpieczeniu śrubowym) ?

Unia podaje co prawda jakieś wartości zapotrzebowania na moc ale jak to się ma w praktyce? Czy rzeczywiście te informacje mają pokrycie w praktyce?

Ziemie w większości lekkie.

PS: Traktor ma 1150kg obciążenia z przodu

Jakie opony zamawiać do tego ciągnika tak żeby były optymalne do orki i do uprawy?

Proszę o porady.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślę, że sobie da radę, jak będzie miał ciężko to ściągniesz 5 skibę. Jakiej klasy masz ziemie?

raptus    0

Ziemie mam klasy III i IV jest też trochę cięższej ale większość bardzo dobrze się uprawia

aha i jeszcze mam zamiar ciągać wał dość ciężki i obawiam się ze wtedy już może być trochę gorzej

PS: czy opony 650 nie będą za szerokie do orki?

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    113

Słabo widzę 140km ciągnące 2,5 metrowy pług a z wałem to już wogóle... Kup lepiej 4+

Przy 50cm skibie nie będzie problemu z oponami 650

wlodiw    2

jeśli już 5 skib to nie bierz Ibisa tylko coś zachodniego np. V&N, zaj.. pługi j dużo lepiej i lżej się nimi orze, ale swoja drogą piątka i wał na 140km hm..... ciężko to widzę

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
jeśli już 5 skib to nie bierz Ibisa tylko coś zachodniego np. V&N, zaj.. pługi j dużo lepiej i lżej się nimi orze, ale swoja drogą piątka i wał na 140km hm..... ciężko to widzę

On chce raczej z Unii Ibisa, bo jest tańszy od tego Vogel&Noot...

pawel93    1

Weż używanego kvernelanda i do niego jakiś wał :D

PS:Kvernelandy dobrze przykrywają ściernisko ;]

Arek    113

Zwykłe ściernisko to byle pług dobrze przykrywa...

zetor    3

140 km z 4+1 i wałem nie da zabardzo sobie rady bo jednak juz szeroki zestaw.wez 4 +wał i bedzie optymalnie

benek79    13
Weż używanego kvernelanda i do niego jakiś wał B)

PS:Kvernelandy dobrze przykrywają ściernisko ;]

Juz nie raz pisałem ze pługi UNI nie odbiegaja od zachodnich,chyba ze macie pierwsze wydania ibisow bo te obecne sa naprawde ok. wiem to od ludzi ktorzy maja ibisy i zachodnie sa nawet tacy ktorzy twierdzo ze UNIA stawia mniejsze opory od KUNH-a. Jesli chodzi o pług to wez sobie 4+ bo mozesz miec problem jak dopniesz wał a jakby co to dokupisz piata skibe,napewno nie bedziesz załował zakupu. sam uzytkuje nowego ibisa 3+1 na non stopach.

vdan    5

Ja tam biore ibisa 3+1 cena brutto 23tyś zł - rabat 8%

Byłem u rolnika który zrobił nim 200ha i jest bardzo zadowolony. To nie jest już ten sam pług co ten sprzedawany 3 lata temu. jest sprawdzony i ludzie nie narzekają juz na nie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Gero
      Witam wszystkich. Mam zamiar kupic zetora 7540. Większość ludzi sądzi że ciągnik ten ma 75 KM, niektórzy natomiast sądzą że ma 71 KM. Zastanawiam się nad sprzętem do tego ciągnika. Czy ciągnik ten da radę agregatowi uprawowo-siewnemu 2.7m?
      Zastanawiałem się też nad pługiem 4-skibowym U170P firmy STALTECH.
      Charakterystyka techniczna pługa U170P:
      Liczba korpusów [szt.]
      4
      Rozstaw korpusów [cm]
      83
      Szerokość korpusu [m]
      0,35
      Szerokość robocza [m]
      1,40 - 1,50
      Głębokość orki [m]
      0,30
      Zapotrzebowanie mocy [KM]
      60 - 75
      Masa [kg]
      450
      Strona z tym pługiem
      Czy ktoś z państwa dysponuje takim sprzętem i mógłby mi doradzić czy dla tego ciągnika te maszyny nie są za duże? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez dzony9203
      Witam wszystkich, poszukuję pługa do belarusa 920.2, moc 81KM, ziemie nie są tragicznie ciężkie ale zdarzają się bardzo ciężkie. Ogólnie lekko ciężkie obecnie ornych mam 12 ha ale stopniowo planuję zwiększać.
      Poszukuję pługa (nowego lub lepiej używanego).
      Zakresu cenowo jeszcze nie mam, ale ukrywam że im taniej tym lepiej.

Z jakim pługiem (4 skibowym) poradzi sobie 920?
      Pozdrwiam, Dzony.
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Mam Od niedawna ursusa 912 i dziwnie zachowuje się podczas orki bo jak skręcę szerokość orki na minimum to ściąga ciągnik w orankę a jak na max to wtedy nie z tym że ma trochę ciężko czy to normalne? Szerokość pierwszej skiby również na minimum a i tak wydaje się że pierwsza skiba jakby większa była bądź ostatnia za daleko odkłada.
    • Przez chrap17
      Witam wszystkich. I tak jak w temacie chciałbym odnowić niedawno kupiony pług obrotowy 5skib firmy THIEME i mam do was pytanie o kolor lakieru z palety RAL.. 
    • Przez wonda
      witam szukam pługa obrotowego najlepiej 3x50 lub ewentualnie  jakiejś lekkiej konstrukcji 4x 35(40) do 10 tyś
      ciągnik zetor 82km ziemie lekkie 4-6 klasa (dużo klinowatych pól). Obecnie ciągam pług zagonowy polski chyba(Bareła) 4x40 idzie bardzo ciężko (pcha ziemie a nie ją odwraca masakra)a efekt jeszcze gorszy ale zetorek sobie radzi.
      Może ktoś mi doradzi jakiś pług zachodni używany 3x50+ lub 3x45+ albo 4x tylko lekki żeby nie było problemu z manewrowaniem.
      Na aukcjach internetowych jest masa trójek ale 3x 30,35,40 myślę że to strata czasu,  jak polski pług 160 cm szerokość robocza który idzie ciężko zetorek daje radę to taki z podobną szerokością zachodni,  który idzie o niebo lżej też by sobie radził (podnośnik wzmocniony 2 siłownikami)  a pola też by ubywało. Kiedyś trafiłem na pług 3  nie znam dokładnie nazwy bodajże ( van gerlich) i właściciel mówił że ma szerokość 45 cm na korpus ale niestety był już zarezerwowany w sumie to szerokość  robocza 135 cm ale już lepiej niż 120 na kilkunastu przejazdach to jest już sporo.