Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adameo9874

Renault Ceres problem ze skrzynią

Polecane posty

adameo9874    0

Witam posiadam Renault Ceres 85x z 5 biegową skrzynią ciągnik jest z Francji więc ma zablokowany 5 bieg. Więc moje pytanie czy po odblokowaniu tego biegu skrzynia nie będzie szybciej się zużywać i doprowadzi to to uszkodzenia

izydor6280    483
Napisano (edytowany)

tak bedzie sie wycierac ten tryb, ktory w tej chwili jest fabrycznie nowy do tego cala reszta odpowiedzialna za "wbijanie" tego biegu :lol:

jeszcze jakies glupie pytania :blink: ?

chyba jasne ze nie skoro skrzynia i mosty zaprojektowane sa pod 5 biegow i predkosc 40 km/h

Edytowano przez izydor6280
  • Like 1

Sekiurit123    3
Napisano (edytowany)

tak bedzie sie wycierac ten tryb, ktory w tej chwili jest fabrycznie nowy do tego cala reszta odpowiedzialna za "wbijanie" tego biegu :lol:

jeszcze jakies glupie pytania :blink: ?

chyba jasne ze nie skoro skrzynia i mosty zaprojektowane sa pod 5 biegow i predkosc 40 km/h

A wie ktoś jak to odblokoawać bez zdejmowania pokrywy czy jest to niemożliwe ? bo już był taki temat i jedni mówią że tak a inni że nie ... ;) Edytowano przez Sekiurit123

Wiadomość z agroFakt.pl

Robson123    0

skrzynie maja zablokowany 5 bieg ponieważ w róznuch państwach są inne przepisy co do prędkości poruszania sie maszyn rolniczych nic sie nie będzie działo jak odblokujesz 5 bieg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o przekładni Direct?
    • Przez kingkenny131092
      Witam, zakupiłem własnie ciągnik Renault Ares 825 z 2000r , i chciałbym prosić bardziej obeznanych uzytkowników ciągników Renault o pomoc w nauce obsługi tego ciągnika. Może jesteście w stanie dac mi jakies wskazówki co do użytkowania , eksploatacji czy serwisowania tego ciągnika?
    • Przez killler89
      witam. mam takie pytanko czy wkład filtra paliwa w Renault 95.14 MWM(chodzi mi o ten filtr z lewej strony ten ze szklanym denkiem) jest taki sam i pasuje od 3p /mf 255 ?z góry dziekuje za odpowiedzi
    • Przez wojtek8244
      Witam,
      Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?