Skocz do zawartości
farmer_89

co zasiac?

Polecane posty

farmer_89    7

Witam, może pomożecie mam dwa gospodarstwa i jedno to znaczy ziemia jest oddalona o ok 10-13 km od mojego miejsca zamieszkania i tu pytanie czym mam te pola obsiać żeby było to jakos opłacalne i nie wybadawac za dużo kasy na dojazdy? może laki? lub inny pomysl, czy dac sobie spokoj i poscic w dzierzawe?

farmer_89    7

13 km jednak sporo w obie strony daje to nam 26km i pomnozyc to prze cene paliwka to się robi jakas suma, jest tam ok 10ha 3 b klasa

Wiadomość z agroFakt.pl

michal009    5

Jak masz szybki traktorek i tura to wrzucasz maszyny na przyczepę i uprawiasz, a później tylko jedziesz siewnikiem i siejesz. Możesz zasiać 5 ha gryki a 5 ha żyta konsumpcyjnego. Znajdz w okolicy rolnika, który usługowo Ci opryska i może jakoś to wyjdzie na plus. 13 km na 10 ha to nie daleka droga, bo już jest do czego jechać.

farmer_89    7

a jakby zasiać laki? nie trzeba jezdzic orac uprawiac? a siano czy sianokiszonka by mi się przydala bo mam produkcje mleczna

marian7k    5

Może lepiej plantacje wieloletnie np.13ha porzeczki czarnej,dochód mógłby śmiało pokryć koszty dojazdu opryskiwaczem.Zależy co robisz ,do czego masz sprzęt i ile masz czasu.

stg    21

Na 10 ha dobrej ziemi warto jechać, a to czy łąki czy pole to musisz sam sobie odpowiedzieć.Bardziej potrzebujesz zboża, czy siana/sianokiszonki?

farmer_89    7

potrzebuje wszystkiego ale chyba utrzymanie laki to sa mniejsze koszty niż zboza, na laki to tylko nawoz kosic i robic baloty a zboze oprócz tego to jeszcze opryski uprawa orka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się