Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
seba20072

Belarus 920 grzeje sie co robić?

Polecane posty

seba20072    0

Witam! mam problem z moim belarusem a mianowicie z temperaturą ,po dłuższej pracy wskaźnik wchodzi powyżej stówy .Myślałem ze to czujnik temp. bo przy zapalonych światłach dodatkowo podnosi się o dziesięć stopni ale zaglądałem do chłodnicy i po dokręceniu korka nieźle wywaliło płyn . Myłem też chłodnice bo była nieźle zasyfiona kurzem ale to nic nie dało, może wymienić termostat? a może być tak ze to wina pompy wodnej? co myślicie na ten temat

jahooo    251

Płyn bedzie wywalać, bo to układ zamknięty i pracuje przy sporym nadciśnieniu. Tym się nie przejmuj, jak masz szczelny układ i dobry korek, to tak będzie. Zobacz na zimno, czy jest wystarczająca ilość płynu, wizualnie obejrzyj chłodnicę, może trzeba ją przemyć, bo kurz pewnie siedzi też w kanałach w środku (tzn przemyć strumeniem wody z zewnątrz).

Edytowano przez jahooo

Wiadomość z agroFakt.pl

arab1    23

Pewnie termostat ,zajrzyj do niego ,lub patrz bez niego co się będzie działo,jesli płyn krąży w chłodnicy to pompa dobra ,

Nikita_Bennet    100
Witam! mam problem z moim belarusem a mianowicie z temperaturą ,po dłuższej pracy wskaźnik wchodzi powyżej stówy .Myślałem ze to czujnik temp. bo przy zapalonych światłach dodatkowo podnosi się o dziesięć stopni ...
wyczyść wszystkie styki kabli, masę itp (tato cały dzień poświęcił na to i od ponad roku zero problemu z dziwnymi wskazaniami temperatury). Jeżeli to nie pomoże to może zajrzeć do termostatu.

henes    11

W moim MTZ1025.3 wskażnik temp.i inne wskazniki szaleją dosyć często.Problem znika,gdy uderzy się w tablicę obok wskazników.Podejrzewam,że problem tkwi w obluzowanej masie wewnątrz wskażnika.Nie wiem tylko jak to sprawdzic i czy można to naprawić,czy jednak nalezy wymienić cały zestaw wskazników na nowy ?Cena ponad 600zł.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować