Skocz do zawartości
ozdrex

nie wchodzi bieg

Polecane posty

ozdrex    0

Witam

Zakupiłem niedawno MTZ 82 z 97 r i mam problem ponieważ nie wchodzi 9 bieg trzeba go wbijać na siłe co może być przyczyna?

zetores    16

Lepiej rozbierz skrzynie. U mnie w zetorze tez tak mialem. Byl pekniety sychronizator

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

mani51    144

W MTZ z tą skrzynia nie ma synchronizatorów. Znajomy też miał podobny problem i po zdjęciu pokrywy okazało się że jest straszny luz na łożyskach wałka głównego spowodowany popuszczeniem nakrętki ataku. Tylko że on miał problem z wybiciem biegu, jedną dźwignię urwał a drugą skrzywił. Samą nakrętkę ataku można dokręcić zdejmując pokrywę tylnego mostu ale przy okazji trzeba wyciągnąć przynajmniej jeden zbiornik paliwa, siłownik i regulator. Jak nic nie urwiesz i dobrze pójdzie to w pół dnia spokojnie można to zrobić, a jak chcesz zrobić porządnie to trzeba skrzynię wyciągnąć całą.

Swoją drogą, ciekawe czy w tych skrzyniach co teraz robią poprawili zabezpieczenie tej nakrętki czy dalej jest to pięta achillesowa.

Wiadomość z agroFakt.pl

ozdrex    0

a może też być na przykład luz na dziwigni zmiany biegów? bo to wyglada tak jakbym nie mógł znajsc tej 9 poniedzy dwona biegami. Czy da sie zniwelować luzy na tej przystawce co wychodzi ze skrzyni?

mani51    144

oczywiście że się da, nie całkowicie ale da się. Dźwignia powinna chodzić lekko między 7 a 9 a dopiero żeby wejść na zakres reduktora czy 1,2 - wsteczny trzeba pokonać pewien opór.

zbyszekbrzuze    205

Nakretka jak nakretka, ale czasami tez pada lozysko posrednie, ale to da sie poznac, ze jak sie cos (ciezkiego) robi na 4 biegu, to go wybija, a cala skrzynia chodzi normalnie.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piciaj
      Witam.
      Mam prosbe do was forumowicze, moj ferdek po 3 latach prawie bez awaryjnej pracy zaczal mi swirowac ze skrzynia, zaczelo mi sie to dziać jak siałem zboże, agr upr-siewn , wrzuce jedynke szosowa niezaleznie czy mam polbieg czy nie i wypycha dzwignie, ciągnik staje, ale dwojka jest , a czasami na odwrot jak jest jedynka to dwojke gubi,I mam teraz takie pytanie, czy nie stanie sie nic wiecej jak jeszcze troche na tej awarii pojeżdze?? mam do zaorania pare hektarow i dopiero pozniej bede naprawiac bo i tak orze na 4 polowej, drugie pytanie jest typowe, co to może byc czy ktos to juz miał? czy trudno i drogo jest to naprawic??? chodzi mi chociaz o jakies informacje ktore moga mi to przyblizyc, bo i tak chce zdjac boczna pokrywe z dzwigniami biegów
      za informacjwe dziekuje, pozdrawiam
    • Przez Damian2807
      Mam w MF skrzynie Dynashift 32/32 i nie wchodzi w miej 4 bieg i żółw/zając.Przy próbie włączenia 4 słychać zgrzyt, a gdy się już włączy i puści sprzęgło wyskakuje. Ten problem pojawił się po powrocie od belowania.
    • Przez grzybu1
      Hej, 
      mam taki mały problem z moim claasem (arion 640 cmatic)... Po zmianie oprogramowania na nowsze claas przy zmianie kierunku jazdy wchodzi na obroty. Dla przykładu jedziemy do przodu 1 km/h zmieniamy kierunek jazdy i z obrotów np 1200 wchodzi na 1600 i utrzymuje takie przez dłuższą chwile. Pomaga dopiero całkowite puszczenie pedału jazdy .  Jest to denerwujące szczególnie kiedy co chwilę trzeba zmieniać kierunek jazdy a on podnosi obroty. We wcześniejszym programie tego nie bylo.  Jak jest u was i jaką macie wersję programu ? dodam, że na poprzedniej wersji programu był źle skalibrowany czujnik od poziomu paliwa w baku więc nie chciałbym do niej wracać.
      pozdrawiam
    • Przez mateusz7745
      Witam mam zablokowany 4 bieg w deutzu agrotronie rok ciągnika to 1998 ktoś podpowie jak to odblokować, czy dam radę sam czy trzeba mechanika 
    • Przez pawelk018
      Witam wszystkich
      W kombajnie Deutz Fahr M900 wyskakuje mi 3 i 4 bieg. Co może być tego przyczyną? Wodzik? W jaki sposób rozwiązać ten problem?
      Dzięki i pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.