TEVEZ

Jaka to przyczepa?

Polecane posty

DK94    192

Ta beczka jest chyba na podwoziu przyczepy Sanok/Autosan D46.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

OK.

Ile może kosztować kompletny kiper do takiego podwozia, 3-tyś wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Wygląda na to że służyła jako beczka stacjonarna,czyli nie wytłuczona.

Rama wygląda na solidniejszą niż D-47.

Jak bym kupił całą za 5-tyś,samą beczkę może by sprzedał za 500zł.Do tego kiper za 3-tyś jakieś opony farby to za 9-tyś była by przyczepa z nowym kiprem i nie wytłuczonym podwoziem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

sąsiad kupił d47 za 3200zł z papierami i nową podłogą ale bury do wymiany miała zrobił i posłuży mu teraz :)


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja chyba za kilka dni będe sprzedawał D47 z papierami z nadstawkami. Jak coś to na PW zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Powiem tak,od pół roku obserwuje ogłoszenia i jeżdżę oglądać przyczepy głownie 4 albo 4,5t.

Do 5-tyś to kupisz bez papierów powyżej tej sumy do 6-tyś są papiery ale nie ma co oglądać jedynie powyżej 8-tyś to można coś wybrać ale dużego wyboru nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Wygląda na to że służyła jako beczka stacjonarna,czyli nie wytłuczona.

Rama wygląda na solidniejszą niż D-47.

Jak bym kupił całą za 5-tyś,samą beczkę może by sprzedał za 500zł.Do tego kiper za 3-tyś jakieś opony farby to za 9-tyś była by przyczepa z nowym kiprem i nie wytłuczonym podwoziem.

 

Przeczytaj ogłoszenie ta beczka jest aluminiowa wiec mysle że jest wiecej warta niż 500zł siłownik do wywrotu to koszt ok 1000-1500zł ale nie wiem czy to jest warte zachodu czy nie lepiej kupić jakaś użwana orginalna wywrotkę


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dwa lata temu z bidą sprzedałem dwie D 47 po 6 tyś, normalne zarejestrowane, opłacone, z nakładkami , dobre opony takie same na osi, może tylko pomalować żeby wyglądały jak nowe, ale farba była ładna. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

To jest podwozie Autosana D-46. Jeśli chcesz przerabiać na dwa siłowniki to w sprawie kosztów skontaktuj się z użytkownikiem czesio200 bo on nie dawno przerabiał taką przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Dwa lata temu z bidą sprzedałem dwie D 47 po 6 tyś, normalne zarejestrowane, opłacone, z nakładkami , dobre opony takie same na osi, może tylko pomalować żeby wyglądały jak nowe, ale farba była ładna. Proste.

Dwa lata temu to szło kupić za 5tyś dobrą przyczepę,dziś co nie którzy po 10wołają.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Drogo no chyba że ma papiery i komuś potrzebna taka beczka.

Robię właśnie D-47 i górna rama w 99% jest nowa. Koszt zużytego metalu na nią to około 1000zł. Do tego należy doliczyć 7 arkuszy blachy na dno i boczki około 1200zł( 7 arkuszy to około 350 kg a na przyczepę potrzeba 300 wiec trochę zostanie na jakieś majsterkowanie :D ). Na boczki potrzeba 6 sztuk profilu po około 61,5zł/szt (około 160cm zostaje). 2 siłowniki po około 560zł/sztuka. W dolną ramę należy wstawić ceownik do zawieszenia siłownika 4x131cm. W d 46 mam ceownik 65 i on wystarcza. 6m takiego ceownika kosztuje około 145zł a ceownika 80 około 175zł. Do tego należało by doliczyć elektrykę około 120zł, zawiasy, zamknięcia, uszy wywrotu, węże hydrauliczne oraz inne drobiazgi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

O jakich 2 siłownikach piszesz.

Ja tez teraz będę zabierał się do remontu D 47. Liczę ze w 5 tyś zmieszczę się.

Cała góra będzie nowa, wraz z podłogą, na wzór Wieltona, nawet ten sam kolor będzie. Dziś kupiłem 8 l farby poliruretanu za 600 zł, podkład na ocynk 5l 150 zł, bo blachy w burtach będę dawał ocynkowane 2mm.

3 arkusze blachy na podłogę 4mm 1250x2500 chyba wyszły 550 zł, praktycznie bez odpadu wyjdzie.

 

A kolega będzie chyba ładną D 47 sprzedawał, ale nie wiem jeszcze za ile, bo chyba od mojego sąsiada kupi HL 6011 za 10 tyś. I ta nie będzie mu potrzebna.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

2 siłowniki do tej przyczepy co jest beczka no chyba ze ma być na 3 strony to jeden i wzmocnienie dolnej ramy.

 

3x125=375cm a przyczepa ma 406cm. Liczmy 405 to brakuje 30 cm. Szerokość 226, liczmy 225 to z blachy obcinasz 25cm. Te paski są za wąskie o 5cm...

 

Ja założę 2x1000x2000 i 2x1250x2500 z czego tylko jedn większy arkusz będę ciął w poprzek i zostanie mi 950x1250 w jednym kawałku.

 

PS: Gdzie ty kupiłeś blachę po 1,87zł/kg :o


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Koło mnie otworzyła się firma co robi dużo elementów z blach, wycinają laserowo i tną wodą, u nich wszystko zamówiłem, oni negocjują ceny, i wybierają lepsze oferty. Teraz czekam na profile i resztę, niestety nie zamówili mi C 100, na zawiasy taki będę dawał to domówiłem jedną blachę 4mm i będę C lub S z tej blachy, mają krawędziówkę 2500mm nową.

 

Niedawno dogieli mi blachy na nastawkę do siewnika Focusa, jak oryginał wyszło, jak pomaluję do dam zdjęcia.

Mam jakiś siłownik i mocowanie do D47, ale raczej do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Nie ma co się dziwić że przyczepy zdrożały.

Od połowy 2013r nie można rejestrować SAM-ów to zdrożały i stare i nowe przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Licha ta dolna rama jak na ten tonaż. Widać że ugięta. Albo zamknięty ceownik albo z profila jest.  Koła to pewnie od ciężarowych z bliźniaka, spokojnie na 4 kołach 8t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pacio
      Witam,
      Jestem zainteresowany tą przyczepą. Zauważyłem ze nie ma obrotnicy , dyszel idzie bezpośrednio do osi.
      Czy to jest jakaś wada , jak to się ma w praktyce ?
      Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-ruska-wywrotka-CID757-IDybBtt.html#29c7c012de;promoted
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj