Zaloguj się, aby obserwować  
rolmasz

HARDI 2500litrów kilka pytań

Polecane posty

rolmasz    6

Witam!

Zakupiłem niedawno opryskiwacz i chciałbym aby użytkownicy pomogli mi rozszyfrować działanie tej maszyny.

Z tego co zauważyłem to od opryskiwacza wychodzi 5 przewodów hydraulicznych i przewód elektryczny do ''panelu" na panelu mam dwa włączniki 0-1 i z tyłu opryskiwacza są dwa elektrozawory.

Też tak macie przy swoich opryskiwaczach?

Dodam że mój sprzęt jest bez komputera, a sterowanie sekcjami z cieczą odbywa się za pomocą dzwigienek, coś na zasadzie starych pilmetów.

Na jakiej zasadzie działa stabilizacja belki?

post-41202-0-90751300-1389892222_thumb.jpg

post-41202-0-48955800-1389892239_thumb.jpg

potrzeba jest matką wynalazków

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Słuchajcie chciałbym rozszerzyć opryskiwacz bazujący na sterowniku Hardi HC5500 o nawigację do zamykania sekcji opryskiwacza, aby nie robić nakładek.
      Co musi mieć opryskiwacz - jakie dokładnie moduły, wersje sterownika HC5500 a co dokładnie musi mieć wspomniany wyżej trimble GFX 750 aby sterować sekcjami?
      A może wystarczy np Trimble 500 do kontroli sekcji z wyżej wymienionym komputerem?
    • Przez asus921
      Witam
      Mam propozycje kupna prasy New Holland BR 550 2006 rok, owijanie na podwojny sznurek, z tego co widze, to BR 560 miala juz siatke i chyba rotor + noze.
      Po pierwsze mial ktos stycznosc z taka prasa? Bardzo malo w Polsce mozna znalezc.
      Obecnie mam Feraboli FF66H z szerokim podbieraczem. Pasowa zmiennokomorowa. Jestem raczej zadowolony. Wczesniej tez same pasowki. Ten New Holland jest nowszy i w dobrej cenie, tylko dlatego sie zastanawiam.
      Podzwonilem, popytalem i wyglada na to, ze tam sa lancuchy od Krone, to bedzie taka sama prasa jak Krone 125 czy 130. Koszt lanuchow okolo 2100-2300, rolek okolo 1300, zebatki 600
      Rolki sie zmienia zawsze przy zmianie lancucha? Cos slyszalem o przerobkach na lozyska.

• Przez yacenty
      Kupiłem używany sterownik do opryskiwacza Hardi - HC5500, założyłem dziś przejściówkę zasialania z polskiej zapalniczki na niemiecką.
      Podłączyłem panel sterujący do zasilania, a monitor kablem sygnałowym (ze złączką jak do starych drukarek). Grubego kabla sygnałowego do puszki rozdzielczej nie podłączyłem.
      Włączyłem zasilanie - na panelu sterującym świeci się zielona dioda. Na monitorze włączyło się podswietlenie ale nic nie pokazuje monitor.
      Podłączyłem puszkę rozdzielczą, do puszki były podłączone: zawory sekcyjne, przepływomierz i kabel od czujnika predkości ale bez czujnika.
      Niestety dalej monitor jest tylko podświetlony.

Powiedzcie mi czy aby ten monitor wystartował muszą być podpięte wszystkie czujniki i zawory łącznie z główny i regulującym? czy można podłączyć sam sterownik i powinien wystartowac? W Bravo wystarczy podłączyć zasilanie bez puszki i sterownik startuje.
    • Przez DelPiero
      Witam stoję przed zakupem nowego opryskiwacza DO 4000L, Chciałbym żeby opryskiwacz posiadał dość dobre wyposażenie wyposażenie np : boom control/guide, skretny dyszel lub oś, GPS to podstawa. Czy w lubelskim jest diler Agrio? Może ktoś poleci dobrego handlowca (lubelskie). Pozdrawiam :)
    • Przez stanrol
      Witam. Szukam jakiegoś fachowca do tej maszyny mam problem z układem jezdnym, maszyna przestała jeździć. Szukam kogoś kto zna się na hydraulice, kto by pomierzył ciśnia i ogólnie wie co i jak.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj