Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
inka1801

Problem ze sprężarką w Belarusie 820.

Polecane posty

inka1801    0

Witam,

Mam problem ze sprężarką. Nie daje ciśnienia powietrza. Słychać załączenie sprężarki a nie daje ciśnienia.

Co może być nie tak?

Tomasz78    287

Koleżanko podejrzewam że jest żle załączona w moim jest podobnie niby zgrzyt włączania słychać ale nie pompuje ,trzeba przekręcając słuchać czy zaczęła pracować, jeśli nie, to czynność powtórzyć najlepiej na gasnącym silniku wtedy zgrzyt jest mniejszy i łatwiej zazębia .

inka1801    0

Było próbowane w tej sposób. U mnie nie ma blokady na przekręcaniu sprzęgiełka tylko kręci się dookoła.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    287

dlatego ciężko załączyć ,nieraz trzeba lekko cofnąć do tyłu aby zalączyła ,albo kilkakrotnie przekręcać ,nie wiem czym jest to spowodowane ja nauczyłem sie już włączać w ten sposób ,kwestia wyczuci

Druzja na ruskom jazykie,nie wsje znajut kak ;) .

Edytowano przez Tomasz78

Michalmeer    366

Najpierw trzeba odkrecić wąż czy rurke od sprzeżarki i wtedu najłatwiej sprawdzić czy pompuje czy nie ... jesli nie pompuje to trzeba rozebrac bo przyczyn moze byc duzo

seweryn20    575

Sprzwdź czy nie ucieka powietrze, czy zawór jest prawidłowo wyregulowany i czy zaworki w głowicy zamykają się szczelnie. To najczęstsza przyczyna braku ciśnienia.

Nieszczelność znajdziesz na słych ostatecznie mydliny. Zaworki na silniku sprawdzając czy w czasie pracy silnika po przytkaniu ręka ssącym nie wraca się powietrze a wydechowy nie traci ciśnienia. A najlepiej było by wyjąć. Jeśli to jest ok to zawór przy butli czy nie wypuszcza powietrza zanim dojdzie do prawidłowego ciśnienia.

Tomasz78    287

Najważniejsze gdzie daje małe ciśnienie czy na butlę czy na wąż do pompowania ,bo jeśli chodzi Tobie o pompowanie np. kół to najpierw musisz spuścić wszystkie powietrze z butli pod spodem , aby zamknął się zawór rozdzielający.

Tomasz78    287

Raczej nie lepszy będzie Parus ,a CC 40 z tego co kojarzę jest gęsty i przeznaczony do bardziej wyeksploatowanych silników.

gregorius    123

zalej ultorem 15w40 będzie idealny i cena aż taka straszna nie jest, a po superolu lubi się robić nagar :)

kemotke    1

jeśli zawór nie puszcza tylko sprężarka nie może nabić to zaworek w głowiczce może się przycinać i pompuje do pewnego ciśnienia a dalej nie daje rady, u mnie tak było

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować