Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
r56ha

massey ferguson 4435

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Massey
r56ha    1

Witam panowie,

Chciałbym się zorientować co myślicie o mf 4435.mojemu koledze potrzebny jest mniejszy traktor-głównie do pracy w oborze,z ładowaczem, z paszowozem ,niedużo belarką itp...

jest oczywiście mały problem jego obora jest niewysoka , a więc większe ciągniki odpadają.Doradzam mu właśnie tego mf4435 lub fendt 207 albo deutz 67. (sprawne,niskie,dobra hydraulika oraz3-cylindrowe=niskie spalanie )

Piszcie jeżeli macie wyżej wymienione ciągniki, jak z ceną, jakością ,itp.

2m

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym brał Massey Fergusona. Jest najtańszy z wyżej wymienionych. Do tych prac nie jest mu potrzebny Fendt czy Deutz-Fahr. Massey Ferguson był by najlepszy.

r56ha    1

no dobrze że najtańszy, ale czy jakościowo i technicznie jest w miarę przyzwoity?

U mnie w okolicy nikt nie ma mf tej serii, więc nie jestem zorientowany...

Na podstawie samych danych tech. ze strony korbanka ciężko coś więcej wywnioskować.

2m

Wiadomość z agroFakt.pl

pioter    45

obora niska czyli ile???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ferdek07    63

A może landini lub mc cormic 4 cyl ale w perkinsie również oszczędne

ps. bardzo podobny temat zakładałem niedawno

kris14    261

A to czy MF będzie tańszy od DF Agroplus?

Po ile takie stoją?

Seria MF 4400 jest odpowiednikiem Valtry A i MF jest chyba składany u Valtry ;)

Olik    0

A ja bym radził DF Agroplus...są one niskie, bardzo wytrzymałe i nie myslę żeby były strasznie drogie ;)

DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

MarcinPykuS    64
niewiem jak z tymi mf...-gdzie one sa składane...Ja bym był za deutzem....jakość jest wiele lepsza od mf....-skrzynia,silnik,spalanie.

Nie wiesz jak jest z tymi MF...?? :P:D

Przecież jeśli się nie mylę, to kupiłeś sobie jakiegoś tam MF'a, więc powinieneś wiedzieć o nim wszystko... B) :(;)

r56ha    1

Ciekawe co piszecie,nie wiedziałem że deutz tej serii jest taki dobry.Nie orientuje się w takich małych traktorach.

Osobiście uważam że najlepsze są ciągniki 3-cylindrowe(do ładowacza,obory,pracy na użytkach zielonych, itp. drobnych prac) i 6-cylindrowe(cięzka praca w polu, transport przyczep silosowych).Natomiast 4 garowe są często za lekkie i nie są już takie oszczędne np. seria 5*20 JD.Są oczywiście uniwersalne wyjątki np 6330 JD czy Valtra M120e, ale kosztują tyle że porównywalnie wychodzi kupic nowego "koguta" np. tego agroplusa 67 i do tego starego porządnego 6-garowego fendta lub JD.

Pewnie nie wszyscy się ze mną zgodzą ale chodziło mi o ciągniki na średnie(40-80ha) gospodarstwo hodujące bydło z niską oborą-2,55m. ;)

2m

Marek46ha    1

Zgadzam się z kolegą.Też tak myśle.A propo tego mf'a to nie wiem czy to jest najlepsza oferta na rynku...

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

MCKYLO    1

Kolego więc MF seria 4000 to nie chyba a na 100% VALTRA Seria A, sam siedziałem na targach w MF to nawet na sterowaniu nawiewów napis był VALTRA wiec poczytaj posty o Valtrze A i po kłopocie tam jest wszystko. Zresztą w mniejszych modelach to MF chyba prawie nie ma swojego ciągnika.

Seria 4000 = VALTRA A

Seria 2000 = McCormick seria CXL

Sadownicze są z koncernu Same Deutz Lamborghini i niektóre modele MF były robione w Jackowie k/Lublina(mówię tylko o sadowniczych) żeby ktoś źle nie zrozumiał.

Nie jestem pewny co jeszcze dlatego piszę to co wiem prawie na 100%.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez WojtekKalinowski
      Witajcie.
      Mam ciężki orzech do zgryzienia: który ciągnik wybrać. Został mi przyznany ciągnik do 100KM max. i muszę coś wybrać z tych dwóch. Proszę o wasze opinie na temat tych modeli, co lepsze? co byście z tych dwóch wybrali? i dlaczego.
    • Przez temprawg
      Witajcie.
      Stoję przed sporym dylematem.
      Rozglądam się za jakimś ciągnikiem i kosiarką rotacyjną do niego.
      Do tej pory posiadałem łąkę 1 h i w 2014 roku po wkurzeniu się że wiecznie na kolanach trzeba szukać kogoś kto by ją skosił ( ten nie ma czasu, temu szkoda kosiarki, tamten kazał podjechać kiedy indziej bo musi się zastanowić) kupiłem kosiarkę listową CJF wolnobieżną (kosiarka tragedia psuje się co chwilę). 
      W zeszłym roku sytuacja była już inna ponieważ przez suszę to rolnicy bili się o możliwość skoszenia i zabrania siana.
      W tym roku doszło ok 1,5 h rodziców oraz około 1 h siostry. Do tego dochodzi sad.
      Dlatego po tych wszystkich perypetiach doszliśmy do wniosku że czas kupić taki zestaw jak w tytule.
      Super wymagań nie mam ale pewne granice sobie określiłem:
      - ciągnik T25 lub jak się uzbiera C330 (chociaż ceny trzymają się wysoko) - wiadomo że po zakupie na podstawowy serwis i nieprzewidziane wydatki tak samo jak po zakupie samochodu trzeba sobie przeznaczyć około 10 % - 15 % kwoty zakupu.
      - kosiarka rotacyjna (prawdopodobnie do remontu bo wątpię żeby coś sensownego kupić bez wkładu) Z036 lub Z076 nomen omen katalog części do nich opracowałem i sprzedaję.
      No i najważniejsze to dostępność części w przyzwoitych cenach. Nie sztuką jest kupić sprzet, sztuką jest go serwisować nie za kosmiczne pieniądze.

Liczę na waszą pomoc jako osób doświadczonych. 

• Przez rafal2511
      Witam wszystkich
      Przeglądając forum nie znalazłem żadnych ciekawych informacji o JCB Fastrac. Przeglądając allegro znalazłem fajne ich oferty.
      http://otomoto.pl/jc...25-A108355.html
      http://otomoto.pl/jc...15-A117351.html
      No i tu należy zadać sobie pytanie. Czy te maszynki nadają się do pola? Jak sie sprawują w polu w pługu. Widziałem fastraca tylko że młodszy odpowiednik tych modeli (2150) w realu wygląda bardzo fajnie Maja bardzo dobrze rozłożoną masę. Amortyzowaną przednią oś i hamulce tarczowe. Super do transportu ale jak w polu? Jak ze spalaniem na przykład w pługu?
      Proszę o wasze opinie na temat fastraca.
      Pozdrawiam

Jeszcze raz napiszesz tak długiego posta z caps lockiem to uduszę
    • Przez Silver
      Witam!
      Ciągnik z turem 60 - 80 km, który zestaw będzie najbardziej wytrzymału i wygodnie będzie się pracowało przy krowach.
      Chce coś do 120 tys z widłoami/krokodylem i łycha, potrzebny do gnoju tylko z płyty, bel siana słomy ( 700 sztuk) i ośnieżenia drogi 300m dla mleczarni.
      Biorę pod uwagę najbardziej zetora 6441 + trac lift 100 (dlatego taki zeby zmieścić się w kasie a 220 to za duża do proximy) i farmtracka 665dt lub 675dt i pol mot 4, ciekaw jestem jestem zefira i tura 3 z pronaru ( no ale to nowość), nie wiem czy to na 100% z euro 2 a zakupy chce na prow więc po nowym roku czy da się jeszcze kupić pronara 82sa lub farmera z mmz - ale to tak w ostateczności.
      Konkretnie to czy farmtrack czy proxima będzie lepsza do tura tzn przednia oś chyba to samo carraro, ale sprzęgło skrzynia i ukłąd kierowniczy ( w jednym i w drugim podobno nie najwytrzymalszy) zetory również sprzęgło mają delikatne, a może zaryzykować i spróbować tego zefira ( masa ogromna moc duża i przednia oś to też podobno carraro)
    • Przez Suzaku95
      Witam,
      W niedługim czasie myślę o zakupie ciągnika sadowniczego, ostatnio się trochę rozglądałem i znalazłem 2 ciekawe modele JD 5075GN i Claas Nexos 210. Ciągnik będzie głównie pracował przy kombajnie do porzeczki i opryskiwaczu.
      Interesuję mnie opinia użytkowników o powyższych modelach, podobnych do nich lub innych ciekawych ciągnikach tego typu.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.