Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mtz92

Posypywarka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtz92    0

Witam

posiadam posypywarkę takiego typu http://otomoto.pl/dexwal-posypywarka-piaskarka-tajfun-550-A368415.html , jej wada jest ze musze ciagle jezdzic z kims bo gdy jest piach jest mokry to przestaje ona działac, ciagle trzeba nagarniac... może ktoś z Was ma podobny problem i znalazł rozwiązanie, myslałem nad kupnem czegoś takiego http://otomoto.pl/pom-augustow-rozsiewacz-nawozu-posypywarka-motyl-n-031m-1-600-kg-nowy-A303026.html . Ma ktoś może ten drugi sprzęt? jak on się spisuję?

fragles1    3

Mam mniejszego MOTYLA, nawóz granulowany idzie super, ale siałem wapno i potrafiło się zawieszać. Rozwiązanie do Twego rozsiewacza to wstawienie wzdłuż wałka z kolcami, aby odciążył taśmę przy załadunku i ewentualnie rozbił zbicie piachu.

seweryn20    575

Niestety ciężko coś wymyślić. To samo dzieje się z mokrą solą. W czasie jazdy ubija się i potem przy posypywaniu zawiesi wewnątrz zbiornika.

W dexwalu z tego co wiem rozrywa tulejkę która napędza mimośród. Jest z tworzywa a ubity piach czy sól wokół tych przetrząsaczy stawia wielgachny opór.

Motyl niby powinien być lepszy ale pewnie i tak się wiesza. Powierzchnia taśmy jest mała i zawiśnie ubite nad nią. W rcw taśma jest duża i nie jest wstanie zawisnąć nad nią wysypywany materiał.

W naszych okolicach facet posypuje samoróbka. Zbiornik, w dole wał z łopatkami a po bokach kółka. Nawet nie narzeka specjalnie poza tym że na zakrętach kosi opony.

Edytowano przez seweryn20

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować