Skocz do zawartości
ovi

klepisko consul

Polecane posty

ovi    37

koledzy , potrzebuje na przyszłe żniwa zmienić klepisko w swoim consulu, jednak wszystkie jakie do tej pory oglądałem (używane) były nieco inne , a mianowicie są na 8 płaskowników i drut 3,4mm ,natomiast w moin jest 10 i drut 5,5mm co czyni go głębszym i więcej opsuje wał młucarni. Znalazłem na allegro takie coś i tu moje pytanie czy będzie pasowało http://a.gery.pl/klepisko-claas-i3683849985.html

tomi03    0

po pierwsze nie wiem czy dziury mocujące ci spasują bo chyba przykręca się je do tych cięgieł zmniejszających szczelinę omłotową

a po drugie to chyba wolniej trzeba będzie jeździć bo mniejsza powierzchnia omłotowa tak mi się wydaje :)

ja też mam w planach wyciągnąć w moim consulu klepisko bo brakuje mu w 3 miejscach po jednym drucie :)

ovi    37

ok dzięki za odpowiedz, a jakie ty masz klepisko, czy mugłbyś go conico opisać, szczególnie ten wymiarpost-33355-0-26112800-1387058759.jpgpost-33355-0-26112800-1387058759.jpg

Edytowano przez ovi

Wiadomość z agroFakt.pl

OKEY    154

W consulu jest chyba taka sama szerokość jak i w Do 76 czyli 105cm. musisz właśnie sprawdzic mocowanie czy pasuje . A nie da sie zregenerować Twojego klepiska ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez turus0
      Jak wyżej który wybrać??Areał ok-20ha.Cena do 20000zł.Ma być prosty,mało awaryjny bo pierwszy raz będę za sterami;)
    • Przez tomaszek12
      Witam czy ktoś ma do sprzedania albo wie gdzie kupić klepsko do kuku do domka 85 ewentualnie czy są dostępne klepiska uniwersalne do niego było by lepsze bo nie trzeba przekładać.I jak najprościej i najszybciej z niego je wyjąć jak ktoś to robił to proszę o poradę
    • Przez koksurolnik
      Witam. Mam taki problem. Mianowicie potrzebny mi jest kombajn lecz nie wiem który będzie lepszy. Maszyny które mnie interesują to Claas Consul, Claas Mercator 50 i New Holland 1520. Heder max 3m szerokości roboczej i powinien mieć sieczkarnie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez grego
      Mój Bizonek ma już dość wyjechane klepisko tzn. mocny banan już na środku się zrobił i gdy na pokach szczelina jest np. 5mm to na środku jest ze 1,5-2cm, cepy tez idealnie proste nie są ale ich nie ruszam. Generalnie wymłaca nie najgorzej tyle, że muszę nieco mocniej przymknąć dolne sito, a wtedy lubi nieco łupać ziarno. Jak otworze mocnej to leci dużo niedomłotów. Nowe klepisko z tego co widzę to koszt ponad 500zł tylko jak jest z jakością ich, żeby się nie okazało, że wytrzyma jeden sezon bo dadzą zwykły drut. Czy dać sobie spokój i jeździć na tym oryginalnym co mam?
    • Przez grzesieks345
      Witam.
      Niedawno zakupiłem consula i jest to mój pierwszy kombajn a instrukcja po niemiecku i nic nie rozumiem. Problem jest taki, że motowidło i heder się podnoszą ale opuścić ich już nie da rady. O co chodzi? jak to opuścić? Proszę o pomoc.