Skocz do zawartości
micro16

Wymiana Zetora 5211

Polecane posty

micro16    21

Witam wszystkich forumowiczow:) Panowie tak jak w temacie planuje wymienic Zetora 5211 na cos 60-80km, i tak maks do 35-40 tys, tylko najlepiej jakby bylby Wom zalezny,poniewaz przydaje mi sie do kombajnu Anna. Napiszcie co bys Cie doradzili?? moze jakie Renault? Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam:)

rafal4610    54

Renault dobre traktory, ale nie wiem czy mają WOM zależny. Wiem że w nowych traktorach montują za dopłatą, a w starszych nie wiem czy w ogóle była taka opcja.

micro16    21

Zetory 6211,7211,7711 to jestem pewny ze maja, ale z zetora na zetora to troche nie bardzo gdyz ten moj to tak duzo nie pali ale te wieksze to zapewne wiecej beda palic niz np. cos z silnikiem perkinsa o podobnej mocy

Wiadomość z agroFakt.pl

mszk8    26

dlaczego wymieniasz zetorka? w kombajnie nie radzi sobie? może jakiś mf 6xx całkiem zgrabne...

Edytowano przez mszk8

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

rafal4610    54

tak zgrabne, ale tu jest problem bo kolega potrzebuje WOM zależnego... A ten WOM używasz żeby mieć większe obroty kombajnu przy mniejszych obrotach silnika ? Czyli że dajesz np. 5 na terenowych i WOM zależny? Bo jeśli tak to może wystarczy kupić traktor z WOM 1000 obr/min i też przy mniejszych obrotach silnika będziesz pracował. Kurna namieszałem troche, ale mam nadzieje że rozumiesz o co mi chodzi :D

mds212    151

WOM zalezny od predkosci jazdy jest takie cos? Wiem ze jest WOM przez skrzynie, WOM 540 i 1000

micro16    21

panowie tu nie o predkosc sie rozchodzi tylko o to ze moge przez bieg wsteczny Wom w druga strone wlaczyc. Zdarza sie dosyc czesto ze jakis kamyczek podejdze pod tasme i wtedy kombajn staje, trzeba wtedy mlotek jakis wybijak zeby go wybic a tak to cofne tasme, kamyk ucieknie i jade dalej, rzadko kiedy dzieki temu musze kamyk wybijac recznie. Wiem ze obroty zalezne to rzadkosc i pewnie ciezko bedzie cos znalezc ale na tyle forumowiczow mam nadzieje ze ktos cos napisze czy cos z innej marki ma ten Wom zalezny. Jezeli nie to bede myslal nad wymiana na 6211 lub maks 7211. Dzis w sumie na talblicy znalazlem goscia ktory 7711 chcial zamienic na 5211 lub inny ale o spalanie sie martwie ze moze byc dosc duza roznica miedzy 5211 a tym 7711. Piszcie co myslicie wy i co bys cie na moim miejscu zrobili

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez grzechqp
      mam pytanie czym różnią sie te 2 ciągniki i jeszcze 1 który lepiej sie nadaje na ciągnik poocniczy zetor 5211 czy mf 255(u3512)
    • Przez rafal0
      Jaką polecacie kosiarke do ursusa c-330m
    • Przez malolat
      Cześć,

Poszukuję ciągnika na gospodarstwo 12ha mam urususa c-330 i przydalby się nowy, mam plug 5-skibowy, skiby sa normalne tzn takie jak np. u 2 skibowki do ciapaka. Mam przyczepę 12 ton i c330 juz nie daję rady.

Proszę o pomoc
    • Przez utek
      Witam! Przymierzam się do przekładki silnika w 60-siątce, gdyż obecny niestety jest w tragicznym stanie. Docelowo miałby to być silnik z zetora 5211, wiadomo 3 cylindrowy. Czy ktoś z was może posiada c360 w takiej konfiguracji, ewentualnie orientuje się jakie przeszkody stoją na drodze takiej modyfikacji.

Pierwszy zauważalny problem to obudowa rozrządu i przednia belka. Ci którzy przekładali silniki z 7211 pisali o wymianie obudowy na tą z c360. A co w przypadku gdy obudowa w zetorze jest bez wspomagania? Pasuje wtedy, czy również trzeba przekładać?

Kwestie kosmetyczne, jak krótsza maska odkładam na razie na dalszy plan.

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez gizbern26
      Kupiłem kabine czeską oczywiście z pourywanymi zawiasami,z czego zrobić zawiasy to wiem,bo z płaskownika,drutu i rurki.
      Chodzi mi jak je przymocować,co z czym ma się zgrać i jakie kąty do spawania żeby drzwi fajnie się otwierały?
      Bo wiadomo kabina i drzwi mają kształt rombu.
      Kabina podobna jak na tym zdjęciu.