Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hellokitty90210

td 5030 dziwny problem z elektryką

Polecane posty

witam . ostatnio podczas żniw (belowanie słomy) i parę dni temu też w moim traktorze wystapił dość dziwny problem . Podczas przyciskania pedału hamulca (bieg na luzie) silnik gasł , działo się też tak przy zapalaniu świateł roboczych lub mijania . w sumie to się unormowało po chwili ale ciężko to pojąć ,bo niby jak to zdiagnozować jak teraz jest ok ,ale co będzie jak znowu mu odbije?? proszę kolegów o rade ,ciągnik ma 3 lata 1000mtg

mtracz    71

Jakieś połączenie jest słabe np.: zasilanie stacyjki.

Przy włączeniu jakiegoś odbiornika powstają spadki napięcia powodują wyłączenie się elektrozaworu na pompie i zgaszenie silnika.

Wiadomość z agroFakt.pl

problem rozwiązany , połączenie przewodów na głównym bezpieczniku obok rozrusznika się poluzowało . Odkręciliśmy ,oczyściliśmy z powrotem się skręciło i po klopocie:)

tebo    0

Ja mam inny problem przy włączaniu wycieraczki pali bezpieczniki żaden przewód nie jest poluzowany. Jaka to może być przyczyna.

Nikita_Bennet    100

przewód gdzieś po drodze dotyka ramy np kabiny i pali bezpiecznik - to tak na szybko mi przyszło do głowy bo widziałem to w jednym z ciągników.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
    • Przez Lambo23
      Witam
      Kupiłem ciągnik Fendt 308C z 2000r
    • Przez Damianursus30
      Witajcie! 
      Jestem szczęśliwym posiadaczem Zetora 7011
      Kupiłem go niedawno i mianowicie chciałbym dojść do ładu z zegarami.
      1. Obrotomierz dochodzi max do 500 obr i dalej nic. A później albo opada i nic,albo wskazówka skacze ale tylko w przedziale "0-500 ". Mth nie nabija. A z racji tego że napęd jak i licznik sporo kosztuje chciałbym żeby ktoś mi powiedział co mogę z tym zrobić.
      2.Wskaźnik paliwa nie działa. jak przekręcę kluczyk to poziom paliwa idzie od razu 4/4.. Kontrolka paliwa też nie działa
      3.Wskaźnik temperatury wody też nie działa.Wymieniony czujnik i to samo co w przypadku paliwa pokazuje od razu max.

No i właśnie to co zepsuło mi się wczoraj czyli chciałem odpalić Zetora, coś pyknęło i włącznik przestał działać . Pali tylko na zwarcie, wciskam przycisk i nic ;c

Potrzebuje waszej pomocy, ponieważ Zetora mam od niedawna i nie mam pojęcia za co się wziąć

Z góry dzięki
    • Przez szpadel2012
      Witam, zakupiłem ostatnio przyczepę Claas Sprint 335. Problem wygląda następująco cały czas mam włączony posuw taśmy wyłączyć go moge tylko potencjometrem do regulacji szybkości posuwu (nie reaguje na przełącznik przód- tył nawet w neutralnym położeniu taśma sie przesuwa. Zdjąłem pokrywe sterownika i zauważyłem że jest wolne miejsce na jeszcze jeden moduł i przekaźnik. Mam pytanie czy powinny być tam 3 moduły czy tylko 2? I czy ten przekaźnik też powinien tam być? 

• Przez karolPoPracy
      Cześć wszystkim ! 

Ferdek 255, z którego na co dzień jestem bardzo zadowolony wymyślił sobie, że nie będzie pokazywał na wskaźnikach:
      - ilości paliwa 
      - temperatury
      - ładowania 
      i innych na desce rozdzielczej.

Dodatkowo światła przednie przestały działać. 

Działa:
      - światła stopu
      - pozycyjne na błotnikach
      - kontrolka długich świateł (ale światła już nie)

Przejrzałem/Zrobiłem:
      - bezpieczniki
      - pobieżne oględziny wiązki

Jestem drugim właścicielem ciągnika i od momentu zakupu nic przy nim nie było w temacie elektryki robione (mam go pół roku). Na początku wszystko grało, jakiś miesiąc temu zginęły światła drogowe i kierunki, ale obwiniłem przełącznik kierunków i zaśniedziałe styki przy klapie przedniej (tej ze światłami) - nie było kiedy dobrze zajrzeć, to się tym bardzo nie przejąłem.

Jednak bez wskaźnika temperatury, paliwa, ładowania i kontrolki oleju to tak trochę w ciemno się jeździ.

Proszę bardziej doświadczonych użytkowników o radę gdzie spojrzeć, które kabelki sprawdzić i podpowiedź gdzie szukać najczęstszych przyczyn wyżej opisanej awarii. Z góry dziękuję za każdy wartościowy komentarz.

Pozdr,