Skocz do zawartości
Marcian1234

Fendt sam zgasł....

Polecane posty

Marcian1234    14

Witam

Pisałem w tym temacie http://www.agrofoto....try1203241��ale nikt nie odpisywał a ciągnik (Fendt 311 z 98r) jest mi pilnie potrzebny.

O tuż jak tato podpinał pługi ciągnik nagle sam zgasł. Po pewny czasie doszliśmy że do elektrozaworu tego na pompie nie dochodzi prąd po przekręceniu kluczyka. Na dodatek nie kręci rozrusznik słychać tylko takie pykniecie.

Co może być to za przeczyna ???

Proszę o szybką pomoc.

Edytowano przez Marcian1234

ene    1

Skoro brak napięcia- bezpieczniki, złącza, stacyjka itd itp najlepiej według schematu patrzeć i po kolei mierzyć.

Sadek    449

W pierwszej kolejności zajmij się rozrusznikiem/akumulatorem.

Silnik się obraca swobodnie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

kurak    9

Problem może też być w przekaźniku który przekazuje zasilanie na podzespoły. Sprawdź wszystkie przekaźniki i bezpieczniki.

kurak    9

Wprawdzie nie znam maszyny, ale patrząc na rocznik to będzie podobnie jak w mojej 514, u mnie jest ten przekaźnik z prawej strony na błotniku, demontuje panel i jest szereg przekaźników. W moim przypadku jest odpowiedzialny za to przekaźnik nr 15 z pozycji 79c z załączonego materiału. Jak zdemontujesz panel z błotnika przekręć kluczyk i poruszaj przekaźnikami, może akurat któryś się odezwie :)

Favorit 500_Komfortbetätigung und Lastschaltung.pdf

Edytowano przez kurak

Marcian1234    14

Jest tak samo jak ty mówisz i jak przekrece stacyjką to sygnał dochodzi do niego. Ale nie idzie na ten elektrozawór przy pompie.

Masz może cały schemat tej instalacji ??

Marcian1234    14

chyba to nie jest ten przekaźnik bo ten idzie do rozrusznika a mi trzeba do elektrozaworu na pompe

Edytowano przez Marcian1234

janusz20    105

Czyli jak to zwykle bywa sprawa była prostsza niz sie wydawało. choć Sadek to przewidział.

Marcian1234    14

kurcze nooo i znowu problem :(

dzisiaj orałem w polu i nagle ciągnik nie chce mi wchodzić na obroty na małych działa jak talalal ale jak dodaje gazu to się dzieje jak by mi coś odcinało.Kurcze co to może być :( ????

Marcian1234    14

problem się znalazł ten elektrozawór to jakieś dziadostwo mi sprzedali.Kolega ma warsztat samochodowy i zamówił mi z vw i działa jak talala :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Schadow
      Witam. Mam pytanie jak zwiększyć ciśnienie oleju w silniku.I czy przy wymianie pompy olejowej w silniku trzeba odjeżdżać przodem ciągnika? Fendt 312 LSA 1990r produkcji. 
    • Przez sebas97
      Witam, niedawno zakupiliśmy ciągnik Fendt Farmer 310 LSA (1992). Wcześniej nie mieliśmy do czynienia z Fendtem, tak więc chciałbym się tutaj czegoś o nim dowiedzieć  
      Do czego służy ten.. "lewarek"? ze zdjęcia?  
      W trakcie jazdy podciągam go do siebie i nic się nie dzieje, puszczam - wraca do swojej neutralnej pozycji i tyle, a ciekaw jestem do czego służy, bo zapewne byłby przydatny
    • Przez kuba18l
      Więc mam taki problem że po dłuższej jeździe traktor zaczyna wyć na wysokich obrotach a szybkość się zmniejsza jak by coś naciskalo sprzęgło gdy stanę i poproszę odpowiednik ten za kabina wyleci trochę płynu i wtedy wszystko wraca do normy co to może być sorki za wcześniejszy wpis ale na prawdę mi się spieszylo
    • Przez sebas97
      Witam Chciałbym się jeszcze czegoś dowiedzieć na temat Fendta. Tym razem chciałbym mieć jakieś pojęcie o kontrolkach w nim, jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć znaczenie niektórych z nich byłbym bardzo wdzięczny
      1. Ładowanie
      2. Klocki hamulcowe (?)
      3. 
      4. 
      5. Olej silnikowy
      6. Olej przekładniowy (?)
      7. 
      8. 

I jeszcze czy ktoś mi powie co oznacza ta jedna kontrolka z drugiego zdjęcia? 

Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez 90daniel
      Witam mam takie pytanko. Czy ktoś z użytkowników fendt`a starej serii 300,500,800,900 ma jakoś zaznaczony środek maski w ciągniku? Kupiłem na jesieni 515c a teraz agregat-uprawowo siewny i są znaczniki na środek ciągnika. Tzn, nowa seria vario ma popularnego konika i zastanawiałem się czy takie coś by dało rade przymocować na moim ciągniku, http://agromer.pl/ogolna-podstawa-logo-grila-725500020251-fendt,c2,p3051,pl.html plus to http://agromer.pl/kabina-maska-fendt-logo-na-grill-fendt-930500022882-chrom,c75,p4845,pl.html Tylko to drogi interes więc jeśli nie będzie pasował to nie chce ryzykować. Może ktoś rozwiązał to jakoś fajnie więc proszę o poradę,pomoc,