Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ferguson235

Silniki ursus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
ferguson235    0

jaka nazwa silnika jest w ursusie c330, Ursus 2812, ursus 3512 i c360 bo w c360 3p silnik ma nazwe Perkins i tak samo jest w Fergusonach.

Kamyk514    1

W c330 to jest silnik S-312C a w c360 S-4003 w ursusie 3512 i 2812 jest Perkins AD3.152 nie wiem czy dokładnie o to Ci chodziło

mirasek    8

Mam wątpliwości co do ciągników licencyjnych, to już chyba nie są Perkinsy tylko wyroby Ursusa na ich licencji ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

ferguson235    0
W c330 to jest silnik S-312C a w c360 S-4003 w ursusie 3512 i 2812 jest Perkins AD3.152 nie wiem czy dokładnie o to Ci chodziło

w mniej wiecej o to mi chodzilo. a jak to jest z ciągnikami licencyjnymi , to są Perkinsy czy nie ;)

to juz wiem jaka nazwa tych silników ursusa ale niewiem jaka na nazwa silnika jest w MF 235 i MF 255 po to chyba tez są Perkinsy tak jak w Ursusie 2812 i 3512

Kamyk514    1

Nazwa jest taka sama jak w Ursusie 2812 i 3512

PS: Używaj opcji Edit

ferguson235    0
Są to silniki Ursus 3250

To wrescie jak nazwa Perkins AD3.152 czy nazwa ursus 3250 w Ursusach 2812 i 3512 :angry:

Kamyk514    1

Nawet w moim 3512 97rok pisze na silniku 3250 ale wiem ze i nazwa AD3.152 była używana ale może w pierwszych ursusach tego typu

Kamyk514    1

Bo ja te dane mam z książki o Ursusach pisało tak o jednym i drogim numerze silnika ale nic więcej nie było opisane ale sprawdziłem w Wikipedii i tam pisało ze w nich są silniki AD3.152

ferguson235    0
Nawet w moim 3512 97rok pisze na silniku 3250 ale wiem ze i nazwa AD3.152 była używana ale może w pierwszych ursusach tego typu

a gdzie to sprawidzic po ktorej stronie silnika pisze, mam MF 235 z 1987rok

wsk125ccm    11
Tutaj widać tabliczkę:

3%20CYL%20Engine.jpg

jakiś dziwny ten silnik... Ja mam alternator z drógiej strony a z tej jest sprężarka i odstojnik od paliwa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:

Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez marles
      Witam robię remont silnika w c355 nowy wał tuleje tłoki ogólnie wszystko co da się wymienić. Naszła mnie ochota na ważenie korbowodów gotowych do wsadzenia czyli razem z tłokami pierścieniami itd. i wszyło tak:
      1 3490g
      2 3530g
      3 3330g
      4 3370g
      Teraz pytanie czy zakładać tak jak jest? czy to może być wina w wadze tłoków? Instrukcja podaje max 10g różnicy. Dodam ze stary wał nie pękł tylko po prostu już góra była do wymiany to od razu robię całość a wał był już na 5 szlif.
    • Przez andrzej_ka
      Dzień dobry,
      chciałbym zrobić maskę (tylko przód) która jest taka sama lub bardzo podobna do tej którą Ursus 1234 ma fabrycznie.
      Mam blachy oraz giętarkę ale niestety do tego wszystkiego brakuje mi jej wymiarów. Mam prośbę, czy ktoś z was kto posiada taki model mógłby mi dostarczyć potrzebne informacje które zaznaczyłem na obrazku oraz dosłał kilka dodatkowych zdjęć z bliska oraz jak jest otworzona.
      Z góry bardzo dziękuje. Miłego!

• Przez bartekcuber
      witam 4 lata temu zrobiłem remont c3603p wymieniłem wał korbowody głowice panewki pompę olejową tłoki tuleje pierścienie bo nie było ciśnienia oleju po remoncie było ok co roku miał mniejsze a nie dawno znów się zapaliła kontrolka od oleju na rozgrzanym silniku mechanik rozebrał stwierdził że wszystko ok jest podłożył tylko podkładkę pod zawór pompy oleju ale to nic nie dało proszę o pomoc co mu dolega
    • Przez jedrus2020
      Tak jak w tytule. Uszkodzeniu uległa jedna z łapek 1 stopnia (od jazdy).Pytanie czy można ją wymienić bez rozpoławiania ciągnika przez okienko rewizyjne.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.