Skocz do zawartości

Polecane posty

bart07    2

Witam.

Poszukuję mechanika zajmującego się naprawą ciągników rolniczych, chodzi mi o mechanika znającego się na Fergusonach serii 61XX a konkretnie o MF'a 6180.

Prawdopodobnie mam do wymiany sprzęgło. Przy okazji dobrze by było sprawdzić ogólny stan ciągnika, pomierzyć ciśnienia itp.

Możecie polecić mi jakiegoś znawcę tematu? Dobrze by było gdyby nie zdzierał majątku za godzinę pracy, ale naprawę wykonał solidnie i sumiennie coby nie okazało się, że trzeba drugi raz rozpoławiać ciągnik.

Najlepiej gdyby mechanik był z łódzkiego, lecz niekoniecznie.

Pozdrawiam

P.S jeśli zły dział proszę o przeniesienie.

sznajdik    131

@mariusz (ZDUN) jest tu na forum taki mechanik zna te ciągniki na wylot działa w okolicach siedlec mazowieckie

Wiadomość z agroFakt.pl

fermec    1

@mariusz (ZDUN) jest tu na forum taki mechanik zna te ciągniki na wylot działa w okolicach siedlec mazowieckie

Sznajdik masz kontakt do tego mechanika mariusza? Widze że jesteś z okolic Bielska .Ja mam do Bielska nie daleko.Wali mi cos w skrzyni i pewnie trzeba będzie rozpołowić traktor.

Edytowano przez fermec

tomuss17    5

Bliżej to napewno Gmyrek mechanik mieszkający niedaleko mnie robił mi remont skrzyni w 3095 i wszystko śmiga napisz dokladnie gdzie mieszkasz bo on blisko łodzkiego to są Brzeziny a raczej Przystajnia mała miejscowość

fermec    1

Ja jestem z mazowieckiego okolice Płocka , jutro zadzwonie do agro-mechaniki i zobacze co powiedza bo boje sie ze w koncu dziure w obudowie skrzyni wybije mi to coś ,byli wczesniej od korbanka tzn z lokalnego ich serwisu i powiedzieli ze ok pompa i cała reszta,zdjeli ten dekiel z lewej strony i nic nie widzieli -żadnego luzu nic ale oni chyba dopiero sie uczyli tego zawodu natomiast pisanie faktur mieli już opanowane perfekt

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Ursusc385
      Zeby chodziło leciutko wystarczy załozyc przedłouzke do tego co wychodzi od silnika
      i załozyc łancuch jutro przesle zdjecia
    • Przez samesilver
      Mam problem z Same Silver 130, a mianowicie gdy wciskamy sprzęgło i dodamy gazu(np. przy ruszaniu) to po delikatnym puszczaniu sprzęgła zaczyna ono strasznie hałasować. Tak samo jest, gdy np. jedziemy ciągnikiem na wysokich obrotach i trzymając wciąż na gazie naciśniemy sprzęgło. Czasem nawet gdy ciągnik już ustanie, hałas nadal jest. Co może być tego przyczyną? Jak temu zaradzić? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez wojo123
      Cześć jestem ciekaw jak się spisuje sprzęgło hydrokinetyczne w valtrach. Jakie są plusu tego sprzęgła w porównaniu ze zwykłym???
    • Przez Marcin91
      Witam.

Mam problem ze sprzęgłem w kombajnie Fahr M922. Podczas koszenia kiedy chciałem wrzucić wsteczny bieg, nie udało się biegu wrzucić, a za to bardzo zgrzytało i działo się to przy próbie wrzucenia któregokolwiek biegu. Pedał sprzęgła wydawał się pracować jak zwykle. Odpaliłem więc kombajn na biegu trzymając wciśnięte sprzęgło, kombajn lekko ruszył po czym nagle przestał jechać i biegi dało się normalnie wrzucać, więc wróciłem nim do domu. Dzisiaj znowu się to stało, z tym, że już te numery z odpalaniem na biegu nie przeszły, więc dokosiłem kawałek co miałem, ale sprzęgło w ogóle nie rozsprzęglało - wciśnięte czy puszczone kombajn jechał. Co to może być za przyczyna? Czy uszkodzeniu uległ docisk? Tarcza? Dzisiaj wieczorem będziemy rozbierać, ale może ktoś miał podobny przypadek i wie czego już mógłbym się spodziewać.

Dodam, że przy kole jezdnym sprzęgła zmienialiśmy części zaznaczone na czerwono, są to: część pływająca koła jezdnego, sprężyny oraz koło dociskające sprężyny.