Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jasiu123

Obornik z siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jasiu123    0

Witam.

Nie mam co zrobić z trawą więc pomyślałem żeby skosić łąkę i wrzucić trawę do obornika aby sobie przefermentowała i byłby z tego nawóz. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy nie spowoduje to zakwaszenia pola lub innych skutków ubocznych?

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    1276

Musi poleżeć 2 lata na kupie aż zgnije i wtedy dobra pruchnica, ja tak robię i zboże tanio rośnie jak na drożdżach.

michal1993    350

Jak dobrze nie przefermentuje to nie ma szans żeby udało się to rozrzucić rozrzutnikiem, będzie owijać się na wałkach. Najlepsze co może być to sprzedać na pniu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ZETOREXX85
      Witam. Doradźcie mi czy widły kute są lepsze od wideł toczonych.Ponoć na toczonych zawiesza sie obornik.
    • Przez Famer21
      Witam. Mam pytanie odnośnie nawożenia pola obornikiem. Czy mogę zastąpić obornik jeśli sam nie posiadam z braku hodowli? Kiedyś UG wyszedł na rynek, jako oprysk na słome, który robił z tej słomy coś w rodzaju właśnie obornika, ale nie zdał zadania. Potrzebował bym na 20ha żeby rozwieść po polach.
    • Przez Kedzior12
      Witam. Mam na sprzedaż dużą ilość obornika bydlęcego, ale nie orientuję się obecnie, po jakiej cenie chodzi. Myślałem, aby sprzedawać po 35zł/t. Z załadunkiem byłoby 45zł/t. Czy to dobra cena?
    • Przez ahten
      Mam do zakupienia ilości całosamochodowe ~24 tony obornika bydlęcego albo kurzaka w okolocach około 1 k zł za tone. Obornik bydlęcy jest zeszłoroczny i dwuletni a kurzak świeży. Czy opłaca mi się brac taki obornik za taką cene? Który będzie lepszy? i jak to jest z zeszłorocznym obornikiem bydlęcym, będzie odpowiedni pod zboża?
    • Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa