Zaloguj się, aby obserwować  
czesio200

jak poprawić poznaniaka?

Polecane posty

czesio200    3400

chciałbym zrobić mojemu poznaniakowi jakiś "tuning" chodzi mi o to co zrobić żeby ne zostawały takie rowy po ciągniku(ślady po kołach) co mu dorobić? O agregacie to nie ma mowy bo do C-360 to se moga agregat założyć i postać w miejscu. może jakiś wałek czy coś? mam większość piasków i ciągnik bardzo tonie bo ja orke robie konkretną. macie jakieś rady propozycje? widziałem na AF siewnik z dorobionym wałkemi na przedzie ale czy to coś da? ;)


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
chciałbym zrobić mojemu poznaniakowi jakiś "tuning" chodzi mi o to co zrobić żeby ne zostawały takie rowy po ciągniku(ślady po kołach) co mu dorobić? O agregacie to nie ma mowy bo do C-360 to se moga agregat założyć i postać w miejscu. może jakiś wałek czy coś? mam większość piasków i ciągnik bardzo tonie bo ja orke robie konkretną. macie jakieś rady propozycje? widziałem na AF siewnik z dorobionym wałkemi na przedzie ale czy to coś da? ;)

....zapiąc wiekszy ciągnik ;)

ja jak uprawiłem pronarem i wjechałem c-360 na wąskich z poznaniakiem 3m to ciągnika nie mozna było uprowadzic tak tonął i koleiny były, i przepieliśmy do pronara, przedni napęd włączyliśmy i teraz tylko nim siejemy, pole wyląda jak stół :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
....zapiąc wiekszy ciągnik ;)

ja jak uprawiłem pronarem i wjechałem c-360 na wąskich z poznaniakiem 3m to ciągnika nie mozna było uprowadzic tak tonął i koleiny były, i przepieliśmy do pronara, przedni napęd włączyliśmy i teraz tylko nim siejemy, pole wyląda jak stół ;)

to jest rozwiązanie ale nie dla mnie bo ja mam 10 ha to skąd mam wziąśc na pronara np?


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
nie musisz pronara sie dobrze zakrecisz to kupisz ursusa c385 do 15 tys zł

a po co mi to jak mi c-360 styka i jeszcze na zarobek jade jak sie nudze mam jeszcze władka t-25 do drobnych rzeczy a 80 to przerzytek z lekka jak już coś dużego to z napędem ale mi to nie potrzebne bo mam zamało ha niestety


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
to jest rozwiązanie ale nie dla mnie bo ja mam 10 ha to skąd mam wziąśc na pronara np?

no tez masz racje ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

ja proponuje wykonać troche szybciej orke przedsiewną co ziemia troche siądzie i przed siewem przelecieć jakimś agregatem z wałem strunowym ja tak praktykuje od 2 lat i pole jest bez kolein wcześniej miałem ten sam problem na piaskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

załóż bliźniaki i będzie po kłopocie. Zwłaszcza na przednie koła bo one najbardziej tono (są wąskie)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
ja proponuje wykonać troche szybciej orke przedsiewną co ziemia troche siądzie i przed siewem przelecieć jakimś agregatem z wałem strunowym ja tak praktykuje od 2 lat i pole jest bez kolein wcześniej miałem ten sam problem na piaskach

ja też zawsze orke robie wcześnie bo jak raz zrobiłem późno to c-360 pod górke sie kopała z siewnikiem taki był piach ale to akurat nie u mnie tylko u sąsiada ale ja to robiłem

 

A jakieś bliźniaki albo coś nie załatwiły by sprawy...?? ;) ;)

a co do bliźniaków to raczej nie bo za dużo roboty z przekładaniem a pozatym nie posiadam drugiego kompletu kół mi sie bliźnaków nie opłaci zakładać bo zasieje 2 lub 3ha i ciągnik idzie w inną robote np w orke a w transporcie też trocha ganiam i to tak wygłąda


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

moze daj jakis wałek przed siewnikiem C-360 powinna dać rade mój kumpel zrobił ale to z agragatem przed siewnikiem no i zrobił to do INTERNATIONAL-a 644


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
moze daj jakis wałek przed siewnikiem C-360 powinna dać rade mój kumpel zrobił ale to z agragatem przed siewnikiem no i zrobił to do INTERNATIONAL-a 644

tak właśnie myślałem o wałku strunowym przed siewnikiem wałwk z płaskownika na sprężynach go zamocować żeby dobrze go dociskało 60 tyle to uniesie a pociągnąć to napewno pociągnie


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

A czy po orce czymś jeszcze uprawiasz? Wałek przed siewnikiem może być dobry, tylko nie wiem czy przy szybkim siewie jak walniesz w kamień to się wałek nie rozleci ;) A koleiny to robią tylne koła, bo przednie można odciążyć siejąc na silowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
A czy po orce czymś jeszcze uprawiasz? Wałek przed siewnikiem może być dobry, tylko nie wiem czy przy szybkim siewie jak walniesz w kamień to się wałek nie rozleci ;) A koleiny to robią tylne koła, bo przednie można odciążyć siejąc na silowej.

mam agregat uprawke kultywator i wałki podwójne ale nie zawsze jade nim przeważnie to włatkem z bronami ganiam. a co da wałka to bym go na sprężynach zrobił a nie tak na chama


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

a nie taniej by było za oponami zamontować po 2 za każdym kołem takich zębów jak w kultywatorze albo w agregacie i nie martwisz się że wałek ci stanie bo go tam w ogóle niema ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3
a nie taniej by było za oponami zamontować po 2 za każdym kołem takich zębów jak w kultywatorze albo w agregacie i nie martwisz się że wałek ci stanie bo go tam w ogóle niema ;)

Właśnie tak samo pomyślałem. Wałek to dobry pomysł ale to tańsze i prostsze w wykonaniu.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jesli mógłbym coś doradzić.

Ja mam siewnik przy bronie wachadłowej, któremu wymontowałem koła i powiesiłem go na wale rurowym.

Tu proponowałbym wał rurowy lub strunowy, Wymontować koła i wał podsunąć ile sie da pod siewnik. Napęd do siewnika zrobić bezpośredni od wału lub koła ostrogowego (tak mam u swego siewnika). Byłby całkowity brak kolein po siewniku, ciężar siewnika w 100% spoczywałby na wale, przez to wał by lepiej działał. W tym rozwiązaniu co na zdjęciu istnieje możliwość, że na nierównościach lub kamieniach , może się chwilowo odłącząć napęd (koło napędowe w powietrzu).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tylko łożyskowanie wału musibyć odpowiednio mocne ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Najprosciej zamocować w oryginalnych oprawach K 206. O wagę to nie ma się co bać. Trudniej zrobić by sie piach nie dostał, ale i to się da przy odrobinie wyobraźni ^_^ .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Jesli mógłbym coś doradzić.

Ja mam siewnik przy bronie wachadłowej, któremu wymontowałem koła i powiesiłem go na wale rurowym.

Tu proponowałbym wał rurowy lub strunowy, Wymontować koła i wał podsunąć ile sie da pod siewnik. Napęd do siewnika zrobić bezpośredni od wału lub koła ostrogowego (tak mam u swego siewnika). Byłby całkowity brak kolein po siewniku, ciężar siewnika w 100% spoczywałby na wale, przez to wał by lepiej działał. W tym rozwiązaniu co na zdjęciu istnieje możliwość, że na nierównościach lub kamieniach , może się chwilowo odłącząć napęd (koło napędowe w powietrzu).

Ten pomysł wart uwagi. U siebie przed siewem lecę kultywatorem z podwójnym strunowym, siewnik przed redlicami ma ząb, który spulchnia koleinę traktora, a z tyłu ma podwieszane lekkie brony. Teraz koło napędowe poznaniaka na lekkich glebach już tak nie ryje i próba kręcona sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A czy czasem nie ma tam miejsca fabrycznego na spulchnianie kolein powstałych za ciągnikiem ?? Ja mam poznaniaka z 76 roku i tam jest coś takiego (tyle że łap spulchniających brak :/) To jest zaraz za kołami.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytus    0

u mnie jest poznaniak chyba ok. 85' i jest miejsce również na zęby za kołami. Tyle że ojciec kiedyś je wyjął, nawet nie pamięta dlaczego, i nie wiadomo gdzie dzisiaj są <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj