tobago

Praca w niedzielę

Polecane posty

Gość   
Gość

Pewno od ciebie mi się udzieliło.

Ja pierdziu nie zadaję się z tobą więcej bo zarażasz...:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Damianzbr chodzi Ci o to słowo - katolik - , dla mie i nie tylko gdy piszę o piśmie św. naturalne jest że chodzi o księgę katolików .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
24 minuty temu, staszek131415 napisał:

No toś zabłysnął grzech ekologiczny uchachałemsię

No to jesteś do tyłu z katolickimi wiadomościami od tygodnia jarają ten temat jakby się naćpali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, peugeot napisał:

Damianzbr chodzi Ci o to słowo - katolik - , dla mie i nie tylko gdy piszę o piśmie św. naturalne jest że chodzi o księgę katolików .

Więc skoro teraz takie to naturalne że PŚ jest zbiorem norm moralnych dla katolików to dlaczego wtedy postawiłeś pytanie dla kogo jest tym zbiorem a nawet stwierdziłeś że dla sadystów i złodziej.

Dnia 24.11.2019 o 11:32, peugeot napisał:

 

No , pismo zapewne święte jest źródłem norm moralnych , tylko ja się pytam dla kogo ? Bo mi się wydaje że dla sadystów , złodzei ........ .

 

Czy ja dobrze widzę, raz się pytasz dla kogo PŚ jest zbiorem norm moralnych, oraz stwierdzasz że wydaje ci się że dla sadystów i złodziei

a teraz odpierasz że jest to oczywiście zbiór norm moralnych katolików.

Sorry, ale widzę logiki w twoich wywodach tylko zaprzeczenia.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Dobrze mówisz ja też nie widźę logiki w piśmie św. Poza tym ja niczego nie twierdzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To  Koran czytaj . Może tam się odnajdziesz ? Ciekawe co by było jak tamtą księgę byś tak opluwał jeden z drugim ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
zetorki12 napisał:

To  Koran czytaj . Może tam się odnajdziesz ? Ciekawe co by było jak tamtą księgę byś tak opluwał jeden z drugim ? 🤔

A co ma koran do naszej rozmowy , jest tak samo napisany przez ludzi i przez nich interpretowany ( wedle potrzeb ) . A co by było gdybym dyskutował na temat koranu , to nie ma dla mnie znaczenia .


Wasz tok myślenia , moim zdaniem , w tym momencie polega na udowadnianiu prawdziwości Bibli , Koranem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, damianzbr napisał:

To jakiś żart? Czy kolejny dąży do statusu forumowego kretyna?

Rzuciłeś hasło z bardzo odważną tezą a teraz każesz mi samemu szukać potwierdzenia twoich fantazji?

Otóż to, ludzie wymyślili. Więć dlaczego judzisz na wiarę, kięsiędza, Boga czy kogokolwiek innego, skoro to ludzie spbie wymyślili ten grzech eko.

 

Mam dla ciebie radę.

Jeśli ksiądz kogoś zgwałci to wieszaj psy tylko na nim konkretnym, a nie kościele czy Bogu czy wszystkich pozostałych kapłanach.

Jeśli człowiek wymyśli sobie grzech eko to kpij z niego a nie księdza czy wiary.

Jeśli wiara czy niektóre morały z PŚ są dla ciebie nie akceptowalne, to im się sprzeciwiaj, ale zostaw w spokoju ludzi kościół, księdza czy Boga.

itd itd.

 

Bo mieszasz mącisz a nic konkretnego z tego nie wynika.

Nie mam czasu ani ochoty wynajdywać cytatów z książki której nie znam na pamięć. Wiem ze takie fragmenty istnieją bo kiedyś o tym czytałem. Jak mi nie wierzysz poszukaj w necie. Ciebie jako wiernego katolika powinno to interesować. A już na pewno powinieneś znac to pismo więc sam bedziesz wiedzieć w jakim rozdziale takie rzeczy wypisują. Na koniec dodam ze w dążeniu do bycia forumowym kretynem ciebie nikt nie przebije.

 

Dodam jeszcze ze jak ksiądz kogoś zgwałci to kościół do którego ten ksiądz należny powinien go potępić i wyrzucic ze wspólnoty a nie zamiatać sprawę pod dywan.

Grzech eko z tego co mi wiadomo wymyślił papież zwierzchnik Boga na ziemi, ponoć nieomylny i w ogóle wiec jak coś robi papież to można powiedziec ze robi to sam Bóg.

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, robercikj100 napisał:

Nie mam czasu ani ochoty wynajdywać cytatów z książki której nie znam na pamięć. Wiem ze takie fragmenty istnieją bo kiedyś o tym czytałem. Jak mi nie wierzysz poszukaj w necie. Ciebie jako wiernego katolika powinno to interesować. A już na pewno powinieneś znac to pismo więc sam bedziesz wiedzieć w jakim rozdziale takie rzeczy wypisują. Na koniec dodam ze w dążeniu do bycia forumowym kretynem ciebie nikt nie przebije.

 

Dodam jeszcze ze jak ksiądz kogoś zgwałci to kościół do którego ten ksiądz należny powinien go potępić i wyrzucic ze wspólnoty a nie zamiatać sprawę pod dywan.

Grzech eko z tego co mi wiadomo wymyślił papież zwierzchnik Boga na ziemi, ponoć nieomylny i w ogóle wiec jak coś robi papież to można powiedziec ze robi to sam Bóg.

Ale jak to potępić Kościół nikogo nie potępia chyba słabo znasz nauki kościoła toż Pan Jezus nawet największych grzeszników nie potępiał to tylkomyśląc po ludzku oceniamy potępiamy dajemy sobie prawo by sądzić innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, peugeot napisał:

Dobrze mówisz ja też nie widźę logiki w piśmie św. Poza tym ja niczego nie twierdzę .

Wiesz że w momencie gdy zabraknie argumentów lepiej jest zamilczeć bo w innym wypadku wychodzi się na błazna a w szczególności wtedy gdy wymijającą i ironiczną odpowiedzią udaje się brak właściwego zrozumienia prostego pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Gdy ktoś milczy ktoś może pomyśleć oto mądry człowiek ale gdy nie potrzebnie otworzy usta obala tą nadzieje 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, robercikj100 napisał:

Nie mam czasu ani ochoty wynajdywać cytatów z książki której nie znam na pamięć. Wiem ze takie fragmenty istnieją bo kiedyś o tym czytałem. Jak mi nie wierzysz poszukaj w necie. Ciebie jako wiernego katolika powinno to interesować. A już na pewno powinieneś znac to pismo więc sam bedziesz wiedzieć w jakim rozdziale takie rzeczy wypisują. Na koniec dodam ze w dążeniu do bycia forumowym kretynem ciebie nikt nie przebije.

 

Dodam jeszcze ze jak ksiądz kogoś zgwałci to kościół do którego ten ksiądz należny powinien go potępić i wyrzucic ze wspólnoty a nie zamiatać sprawę pod dywan.

Grzech eko z tego co mi wiadomo wymyślił papież zwierzchnik Boga na ziemi, ponoć nieomylny i w ogóle wiec jak coś robi papież to można powiedziec ze robi to sam Bóg.

Chłopku, dajesz upust swym fantazja nie pierwszy raz i też nigdy nie potrafiłeś ich udowodnić choćby zwykłym linkiem co źródła czy cytatem.

Skoro wiesz że takie fragmenty istnieją to nam je zaprezentuj i skończ ten kabaret.

Trzeba być konsekwentnym w tym co się mówi/pisze bo paplanie bez pokrycia niesie ze sobą ryzyko wyjścia a błazna / palanta. A chyba nie chciałbyś tego???

 

Z potępieniem staszek ci wyjaśnił.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

A ja też uważam że kościół powinien potępiać zło , oczywiście w ludzki sposób ( jak to napisał staszek 131415 ) , bo do innego sposobu niż ludzki mnie nikt nie przekonał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno i nie zmienisz zdania za 2 godz jak to masz w zwyczaju kiedy to raz wydawało ci się że PŚ jest zbiorem morałów dla sadystów i złodziei, a za parę chwil stwierdziłeś że jednak jest to zbiór morałów dla katolików.

 

Widzę że zaraz zbierzemy tu całą drużynę chłopków rozchwianych emocjonalnie. A może to nie chłopki tylko ciota jest temu winna? :ph34r:

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Damianzbr myślę że tej sprawy nie wyjaśnimy , bo odnoszę wrażenie że nie chcesz zrozumieć sensu i może lekkiej ironi w tamtym poście , dalsze posty były TYLKO próbą doprecyzowania , na Twoją prośbę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest bardzo wiele sprzeczności w nauce Kościoła tak jak i w samych Swiętych Księgach które to są tłumaczeniem tłumaczeń i są poprostu przeinaczone i nie logiczne w wielu miejscach 

Przykład... Pierwotnie "nie będziesz mordowal" przerobiono na "" nie zabijaj " gdzie było to sprzeczne z innymi zapisami które zezwalaly na karanie śmiercią co się kłóci z 5 przykazaniem "nie zabjaj" "

Przyklady z 36 zapisów które zezwalaly na zabijanie

  "Kto zlorzeczy ojcu lub matce niech śmierć poniesie"

 "jeśli kto przeleje krew ludzka, przez ludzi ma być przelana krew jego"

Nie radzę tu nawiedzonym  katolikom takiej lektury bo naprawdę oczy by kołem stały nie jednemu jak przerobiono i dopasowywano Dekalog.... 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@peugeot

Do prawdy, więc teraz mam rozumieć że twoja pierwsza krytyczna opinia o PŚ była lekką ironią. A później doprecyzowałeś co tak naprawdę o nim sądzisz.

Mówiąc delikatnie, zadziwia mnie twoje poczucie humoru.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Damianzbr .napisał ..Na pewno i nie zmienisz zdania za 2 godz jak to masz w zwyczaju kiedy to raz wydawało ci się że PŚ jest zbiorem morałów dla sadystów i złodziei, a za parę chwil stwierdziłeś że jednak jest to zbiór morałów dla katolików. Wdalszym ciągu , za posterzami tej religi , uważam że pismo św. jest zbiorem norm moralnych dla jej wyznawców . Drugie , opisane w pś nakazy boga , w mojej ocenie pasują celnie w opis który podałem . Oczywiście , nie pisałem że wszystko jest tam dla mnie niedopuszczalne . Ale choćby była tylko jedna skaza na obliczu boga , dla mnie to wystarczy .


damianzbr napisał:

@peugeot

Do prawdy, więc teraz mam rozumieć że twoja pierwsza krytyczna opinia o PŚ była lekką ironią. A później doprecyzowałeś co tak naprawdę o nim sądzisz.

Mówiąc delikatnie, zadziwia mnie twoje poczucie humoru.

Poczucie humoru rzecz gustu , najważniejszy jest sens , cieszę się że wreszcie zrozumiałeś ( choć pewności nie mam ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli że PŚ jest zbiorem norm moralnych dla katolików i to oni są złodziejami oraz sadystami bo stosują się do nakazów Boga zawartych w PŚ?

 

Możesz konkretnie wskazać po przez cytat, na podstawie których to nakazów Boga zawartych w PŚ  możemy uznać za sadystów i złodziei wszystkich wyznawców tych że nakazów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Gdybyś pamiętał coś z pisma św , to wtedy wiedział bys oczym mówię , nawet jeśli to ja się mylę to wiedzałbyś o co mi chodzi i mógł byś mi wyjaśnić , jakie jest twoje zdanie . A tak to tylko ja coś piszę a Ty nie wiesz o czym . A to wierzący coś twierdzą , i to oni powinni podawać dowody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jesteście bliźniętami razem z robercikiem bądź istnieje coś innego co was łączy? Bo nie ukrywam, że z waszych wypowiedzi bije zadziwiające podobieństwo.

 

W skrócie waszą retorykę można opisać to następująco:

,,W Pismie Świętym znajdują się fragmenty które trudno uznać za moralne w dzisiejszym świecie . .,,

oraz że wyznawcy niektórych norm moralnych zawartych w PŚ są sadystami i złodziejami.

 

I to by było na tyle bo udowodnić po przez wklejenie cytatów z PŚ nie potrafi żaden z was.

 

 

Coś ci się uroiło z tym kto i co twierdzi, ponieważ do tej pory mogliśmy przeczytać tylko o twoich i robercika twierdzeniach, więc to my od was oczekujemy dowodów na poparcie tych twierdzeń, a nie na odwrót. Trzeba ci przyznać że masz fantazję....

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
damianzbr napisał:

Czyli że PŚ jest zbiorem norm moralnych dla katolików i to oni są złodziejami oraz sadystami bo stosują się do nakazów Boga zawartych w PŚ?

 

Możesz konkretnie wskazać po przez cytat, na podstawie których to nakazów Boga zawartych w PŚ  możemy uznać za sadystów i złodziei wszystkich wyznawców tych że nakazów?

A to , to jest Twoja nadinterpretacja , napisałem wcześniej że chrześcijanie nie przestrzegają pisma św.


Powtarzam, ja niczego nie twierdzę , mam tylko ( na podstawie pś ) swoje subiektywne zdanie na ten temat. Wszystko co napisałem podtrzymuję . Cytaty z pś mogę podać ale później . Zrobię to z dużą odrazą , ale jeśli sam nie potrafisz znaleźć to myślę że to nic nie zmieni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czekam z niecierpliwością.

 

Tylko postaraj się o takie z których treści, jasno będzie wynikało że osoby postępujące w sposób w nich nakreślony, bez zastanowienia będzie można nazywać sadystami i złodziejami.

Sam jestem ciekaw co w tym PŚ nawypisywali, bo nigdy go nie czytałem.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez Shiroic
      Dzień dobry
      Jestem studentką trzeciego roku na UP w lublinie na kierunku ZiIP i byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej mi do napisania pracy inżynierskiej.
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjWknil8NkPIaEzWJBqfPwa6OYgeDiOvLFyY12w7_f0RA0sw/viewform?usp=sf_link
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chciałbym podjąć się pracy jako traktorzysta i operator maszyn rolniczych. Posiadam prawo jazdy B, B+E, T. Uprawnienia na kombajn zbożowy i slecjalistyczy, sieczkarnie, ładowarki teleskopowe i widlaki. Doświadczenie posiadam ponieważ posiadam gospodarstwo i skończone technikum rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć jakie są stosowane stawki godzinowe na te stanowiska. Jeśli ktoś szuka bądź zna kogoś kto potrzebuje takiego pracownika prosze pisać. Pozdrawiam :)
    • Przez MartiuszTymon
      Witam. Prasa krone Comprima. Ktos wie w czym jest problem?


    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj