Skocz do zawartości
adikon532

awaria zegrów belarus 820

Polecane posty

adikon532    0

mam problem mój roczni belarus ma awarie zegra ze wskaźnikami napięcia, poziomu paliwa, ciśnienia oleju i pneumatyki dodatkowo nie działają też kierunkowskazy drugi zegar, wszystkie swiatła i kontrolki działają dobrze może miał ktoś taki problem pomocy

zorzyk2    50

Sprawdź masę deski, na próbę połącz dodatkowym przewodem z korpusem ciągnika.

mtracz    71

Ciągnik nowy to dzwoń na serwis. Wsadzisz palce gdzie nie trzeba i skończy się gwarancja.

Masz miernik, próbówkę 12V?

Wiadomość z agroFakt.pl

adikon532    0

gwarancja się skończyła masa dobrze podłączana bardziej mi chodzi o kierunkowskazy zeby działały możliwe zeby przerywacz był uszkodzony dodam że kontrolki kierunkowskazu swiecą sie obie przy wyłączanych i przy włączonych przełacznikach

adikon532    0

żarówki działają bezpicznik był spalony wymieniłem ale nadal nie działa

Edytowano przez adikon532

stuart    37

Gwarancja chyba jest na 1,5 roku .... Ja jak miałem awarie obrotomierza to wyjąłem zegar i podpoiłem go do innego ciągnika i okazała się awaria alternatora . Ja na twoim miejscu też bym tak zrobił . A poruszaj kostko umieszczoną pod zegarem a najlepiej to wyjmij cały zegar i spróbuj podłączyć do niego kostkę i nią poruszać może tam coś nawaliło a awaria kierunkowskazów to oddzielna sprawa i skoro cały czas się świecą to pewnie przerywacz . A awaryjne działają ?

adikon532    0

awaryjne też nie działają jedyne co działa w kierunkach o tylko kontrolki się świecą na desce cały czas a gwarancje miałem na rok tak było w książce gwarancyjnej napisane jutro sprawdzę przerywacz i kostkę

padre1989    9

u mnie bylo ze za brak kierunkow odpowiadal wlacznik swiatel awaryjnych czasem wlaczalem awaryjne wylaczalem i byl brak swiatel kierunku jazdy bylo trzeba pare razy wlaczyc i wylaczyc awaryjne i zaczely dzialac

adikon532    0

kierunki naprawione przerywacz nawalił nie wiem tylko czy zegar ma jakiś bezpiecznik dodatkowy oddzielnie do zegara może koś się orientuje czy coś takiego jest

beniu33    2

U mnie w Pronarze 82SA za podobny problem odpowiadał uszkodzony procesor pod deską wskażników -koszt materiału 10 zeta, ale elektryk wziął za robotęęęę....

beniu33    2

Nic nie widać na zewnątrz -to ma ok.1 cm wielkości ,elektryk próbnikiem to zmierzył

johenek    3

u mnie jak niedziałały zegary to była wina alternatora

a jak włączysz kierunki to ci światła na zewnątrz świecą czy nie?

może być to wina włącznika awaryjnych.... włącz i wyłącz kilka razy awaryjne i wtedy sprawdź

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TomeG
      Witam! Panowie mam problem w moim Belarusie 820 obroty na biegu jałowym dochodzą do 1300. Jak je zmniejszyć i co jest przyczyną. Dodam że regulacja na cięgiełku do pompy się już skończyła . Czy ktoś miał już taki problem i jak go rozwiązał. 
    • Przez kuba__7
      Witam, jakie są róznice w silniku belarusa 920 wolnossącego a belarusa 952 turbodołowanego (w sensie czy wał, pierścienie, tłoki są takie same czy się czymś róznią), 
    • Przez Delbeta
      Witam

Jaki polecacie gruber do belarusa 952.4 moc 95KM gleby zakamienione
      teren górzysty .
    • Przez zetorr7245
      Witam,
      Gdzie znajdują się tabliczki znamionowe w maszynie Belarus 925 ? Chce go kupić i mieć pewność, że z dokumentacją wszystko ok.

W oglądanym pare dni temu traktorze jedna z tabliczek znajduje się z prawej strony na ramie, druga w kabinie z prawej strony, a z tyłu na zewnątrz kabiny są nity i nie wiem czy tam była tabliczka i została zdarta.

• Przez krzychu652
      Witam.
      Mam pytanie odnośnie WOM-u w Belarusie. Mam Belarusa 892 z 2013 r. (w sumie to jest 820 + turbina + szybsze przełożenia na skrzyni biegów) i tam jest WOM załączany mechanicznie dźwignią - której przełączenie w celu włączenia bądź wyłączenia WOM-u wymaga sporo siły. Po za tym WOM na razie sprawuje się dobrze. Nabawiłem się w tym roku trochę problemów z prawą ręką i jest mi trudno używać WOM-u (bo dźwignia ciężko chodzi), a zbliża się sezon pracy z prasą, orkanem i rozrzutnikiem obornika. Czy znacie jakieś sposoby na przerobienie tego mechanizmu, żeby lżej działał - bez zbędnych ingerencji w całą mechanikę - nie chciałbym aby powstały jakieś nowe problemy z WOM-em. Czy może możliwe jest przerobienie na włączanie hydrauliczne, bez wielu przeróbek, tak jak w modelach lepiej wyposażonych?
      Pozdrawiam.