Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam mam Ursusa C-360 3P PERKINS

Mam pytanie, co może być przyczyna jak w ciągu miesiąca dwa razy wydmuchało mi uszczelkę z pod głowicy(leciała woda) i świeciła mi Kontrolka oleju przy włączonym silniki nawet na wyższych obrotach. Ostatnio juz po wymienieniu drugiej uszczelki z rury wydechowej leciał mi woda, o co chwile musiałem dolewać wody do chłodnicy, co może być przyczyną. Proszę o Odpowiedz, bo przez zimę chciałbym go zrobić na nowy sezon letni

Pozdrawiam

Opublikowano

Ja miałem podobny problem przy URSUSIE C-330...albo głowica albo tuleja...sami nie mogliśmy sobie z tym poradzić, na początku jak z rury wydechowej leciała woda to myśleliśmy że uszczelka poszła, wymieniliśmy i nic, potem kupiliśmy nową głowicę, dalej to samo, woda leciała z wszystkiego, jak rozkręciliśmy to okazało się że tuleje urwało no i kupiliśmy nowe tłoki, tuleje itd. i wszystko teraz chodzi... ;)

Opublikowano

Wujek miał taki problem, ale w C-355,mianowicie poszła głowica. Tak jak mówi Marcin nie musi to być to, ale jeden z możliwych wariantów.

Opublikowano

Ale woda cieknie odrazu po odpaleniu zimnego silnika?? Bo słyszałem że jak peknięta tuleja to mozliwe że dopiero po pewnym rozgrzaniu pojawia sie woda, ale mogę sie mylić bo taki objaw może wskazywać każdy przeciek w silniku.

Opublikowano
Ale jak już będę miał rozkręcony silnik to robić szlify wału głowicy i bloku??

jak będzie trzeba to tak, ale raczej trzeba robić, a czy bloku to nie wiem, a ile mth on przepracował??

Opublikowano
Witam mam Ursusa C-360 3P PERKINS

Mam pytanie, co może być przyczyna jak w ciągu miesiąca dwa razy wydmuchało mi uszczelkę z pod głowicy(leciała woda) i świeciła mi Kontrolka oleju przy włączonym silniki nawet na wyższych obrotach. Ostatnio juz po wymienieniu drugiej uszczelki z rury wydechowej leciał mi woda, o co chwile musiałem dolewać wody do chłodnicy, co może być przyczyną. Proszę o Odpowiedz, bo przez zimę chciałbym go zrobić na nowy sezon letni

Pozdrawiam

 

Podejrzewam pękniętą tuleje.

Opublikowano

Wiem trzeba go rozkręcić, ale nie sztuka go rozkręcić trzeba go też złożyć i w tym problem ja nigdy nie rozkręcałem Silnika wic trzeba dać do mechanika ;)

Opublikowano

to bedzie głowica albo tuleja, a co do oddawania ciagnika do mechanika to daj do takiego co sie naprawde zna, juz wiele razy na tym forum czytałerm ze mechanik "partacz" puscił fuche :angry: ;):P

Opublikowano
Podejrzewam pękniętą tuleje.

Jak może być pęknięta tuleja ,gdyby tak miało być to i musiał by być pęknięty blok silnika,. W silniku perkinsa są tuleje cienkościenne i nie maja kontaktu bezpośrednio z wodą jak to jest np. w 330 czy 360 czterocylindrowym.Według mnie coś jest nie tak z głowicą. Oddaj ją do sprawdzenia szczelności.

  • Like 1
Opublikowano

Pytałem się mechanika to powiedział, że to może być któraś z Tuleja obniżona i woda się dostaje do komory spalania, bo jak ciągnik chodził i korek od chłodnicy się otwarło to było tam ciśnienie aż wodę wyrzucało

Opublikowano

Prawdopodobnie trzeba oddać głowicę do szlifu.

A co do tulei to trzeba zwrócić uwagę na zużycie podejrzewam że są do wymiany po 15 latach to i tak długo ci chodził.

Wymień w jakimś warsztacie, są to tuleje o cienkich ściankach i montuje się poprzez nagrzanie bloku i mrożenie tulei.

Powodzenia w remoncie przy okazji wymień zawory na nowe jeden kosztuje prawdopodobnie 5 zł.

Opublikowano
Jak może być pęknięta tuleja ,gdyby tak miało być to i musiał by być pęknięty blok silnika,. W silniku perkinsa są tuleje cienkościenne i nie maja kontaktu bezpośrednio z wodą jak to jest np. w 330 czy 360 czterocylindrowym.Według mnie coś jest nie tak z głowicą. Oddaj ją do sprawdzenia szczelności.

Dobra spoko nie wiem jak to wymyślili w perkinsach.Wiem ze jak idzie woda to jest tuleje ale w 330 i 360

Opublikowano
Dobra spoko nie wiem jak to wymyślili w perkinsach.Wiem ze jak idzie woda to jest tuleje ale w 330 i 360

Tak zgadzam się, ale przez uszczelkę też mu wywali.

Opublikowano

Tak uszczelkę mi wywaliło dwa razy i za drugim razem jeździłem do końca aż stanął a czy to możliwe żeby tuleja opadła i woda się dostawała do komory spalania??

Opublikowano
Tak uszczelkę mi wywaliło dwa razy i za drugim razem jeździłem do końca aż stanął a czy to możliwe żeby tuleja opadła i woda się dostawała do komory spalania??

w perkinsie raczej nie. a woda miesza ci sie z olejem??

Opublikowano
Tak uszczelkę mi wywaliło dwa razy i za drugim razem jeździłem do końca aż stanął a czy to możliwe żeby tuleja opadła i woda się dostawała do komory spalania??

 

Tuleja nie może ci opaść pisałem ci już, dobrze było by przeszlifować głowice, tym bardziej, że piszesz o wywalonej uszczelce 2 razy.Pod wpływem wysokiej temperatury głowica potrafi się zdeformować, ale przyczyną deformacji może być też nie odpowiednia kolejność i moc dociskania śrub głowicy.Najlepiej używać klucza dynamometrycznego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Kuba1998
      Witam. Mam tura 3 sekcyjnego przy c360 i problem jest z podnoszeniem np ciężkiej beli podnosi do połowy chywatkiem i dalej nie chce słychać tylko przy rozdzielaczu tura syczenie wymieniłem na drugi rozdzielacz dalej jest to samo, zmierzyłem ciśnienie na wyjściu hydrauliki z plecaka pokazuje 170bar gdy na podnośniku podniosę kosiarkę pokazuje wtedy 110 bar, a jak przechyle chwytak z bela do siebie (czyli siłowniki sie chowają)  jak tur jest w połowie to wtedy po dodaniu gazu podniesie do góry ale tylko ruszę joystickem zeby podnieść to samo znowu mi opada do dołu dodam ze oleju mam prawie pod górna kreskę w skrzyni. Jak podnosze suche lekkie bele to bez problemu podnosi. Miałby ktos pomysł gdzie szukać rozwiązania problemu? Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez DSzymczyk
      Stan bardzo dobry. W razie zainteresowania proszę o kontakt pod nr telefonu: 782 010 544

    • Przez Jeffer
      Witam mam pytanie do posiadaczy ciągników c360. Otóż chodzi mi po głowie zakup agregatu uprawowo-siewnego znalezionego na olx. W ogłoszeniu pisze że jest bardzo lekki ale mam obawy czy c360 da radę go unieść. Siewnik z jakim by współpracował to unia poznaniak 2.5 m 330 o wadze około 510 kg plus materiał siewny to razem gdzieś około 710 kg. Razem z agregatem pewnie będzie ważył w granicach 900 kg i boję się aby mi plecak nie strzeli albo coś innego. Czy ktoś z was ma może taki zestaw i powiem jak sprawa wygląda. Z góry dziękuję za odpowiedzi 
    • Przez Filip12345
      Niedługo będe robił kapitalny remont silnika c360. Mam wszystko tylko wału nie mam. Niewiem tylko jaki wybrać. Andoria, Pom Tyczyn, Ostróda czy jakis inny godny polecenia.
    • Przez TheRolnik1992
      Witam, mam problem z podnośnikiem w ursusie. Mianowicie zakupiłem używany, kompletny podnosnik. Stary plecak pękł, nowy przeczyszczony, wydmuchany, wymyty, i założony. 
      I teraz problem polega na tym: 
      Jeśli dźwignią rozdzielacza  jest przełączona na pozycyjną(P) to podnośnik dziala tylko do połowy,
      Jeśli przełączę na siłową (S) to podnosi na maksa do góry az pompa dusi, 
      Jeśli przełączę na środek (Jeśli tak w ogóle może być) to działa normalnie, tylko po dwóch podnoszeniach przełącznik wskakuje na P samoistnie i problem wraca. 
      Pytanie co może być przyczyną?
      Nie szukam konkretnej odpowiedzi ( ale było by fajnie) ale żeby wiedzieć od czego zacząć. 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v