Skocz do zawartości

Krowy białaczkowe!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

No i przyszły wyniki. Na 23 krowy (w tym kilka jałówek na wycieleniu) tylko 4 sztuki zdrowe :huh: .

 

Chyba będzie trzeba całe stado zlikwidować i nowe wstawić. Tylko na pewno nie teraz, bo to jednak koszty. Ma ktoś może dobry pomysł jak to zrobić?

Opublikowano

Może się wstrzymaj z likwidacją stada. Mój kolega miał białaczkę w stadzie przez prawie 3 lata. Musiał wszystko chować do dużych sztuk dlatego kupował sporo paszy, ale kolo co brał od niego te bydło(można je sprzedać ale tylko na rzeź)płacił mu tylko kilka groszy taniej niż normalne chodzą. Teraz na dniach miał ostatnie wyniki i już nie ma. Dawał im jakieś leki, jakie nie wiem. Na 23 ha trzymał ponad 50 sztuk :huh: ale teraz ma prawie połowę sprzedać i sobie jakiś traktor kupić za to :(

A!!!!i jak jest w stadzie kilka sztuk białaczkowych to żadnej nie można sprzedać!!!nawet zdrowych!

Opublikowano

Sprzedawać jeszcze nie będziemy bo 1 nie mamy takich środków finansowych, 2 jeszcze nie każą.

Nie każą jeszcze sprzedawać bo będą następne badania za jakiś czas. Zobaczymy co powiatowy powie bo ma niedługo mnie odwiedzić. Ale piszę o sprzedaży bo lepiej wcześniej mieć mniej a więcej zaplanowane jak to zrobić i wiedzieć jakie będą tego koszty :huh:

 

Nie wiem jak teraz płacą za krowy.

Opublikowano

No i ostatnie sztuki białaczkowe poszły wczoraj. Ze starego stada zostały się 2 dojne, 2 jałówki na ocieleniu i 2 do zacielenia. Ale nie jest tak źle. Mam już 10 nowych. Bo dało się jakoś opróżnić oborę. I nowe można było wstawiać :P . Tylko znależć dobre krowy blisko i za dobre pieniądze to już inna sprawa. Dzisiaj przywiozłem 2 z Grudziądza a po inne jeździłem po 50-80km ;(

Opublikowano

Przyszły wyniki kolejnego badania. 11 sztuk :( . Ale w nowym stadzie 0 :( . Wśród tych 11 sztuk mam 4 byczki od 300 do 400 kg wagi. I muszę je sprzedać w ciągu miesiąca od otrzymania wyników. Spotkał się ktoś już z czymś takim? Bo w końcu ile za nie dostanę 1000zł/szt? A dodam że do byczków nic nie dopłacają.

Opublikowano

To w mojej okolicy niektórzy rolnicy dostali wyroki sądowe za sprzedaż krów białaczkowych, a nawet nie zostali poinformowani że ich krowy są chore. :angry:

Opublikowano
Przyszły wyniki kolejnego badania. 11 sztuk :( . Ale w nowym stadzie 0 :( . Wśród tych 11 sztuk mam 4 byczki od 300 do 400 kg wagi. I muszę je sprzedać w ciągu miesiąca od otrzymania wyników. Spotkał się ktoś już z czymś takim? Bo w końcu ile za nie dostanę 1000zł/szt? A dodam że do byczków nic nie dopłacają.

 

A byczki ci wyszły białaczkowe?? Jeśli tak to powinni zrobić wycenę i w tedy je sprzedajesz. Jeśli pochodzą od matek białaczkowych to nie musisz ich sprzedawać od razu - chyba że zależy ci na czasie. Jeśli nie to trzymaj je do odpowiedniej wagi i wtedy sprzedaj oczywiście tylko do rzeźni. Wiem że jak u nas wyskoczyła krowa białaczkowa to ją wyceniali i kierowali na ubój w danej rzeźni. Wycenia je powiatowy wet. i komisja (nawet dobrze płacą).

Opublikowano

Tak. 4 byczki są białaczkowe. Tylko tu jest problem że byczków nie wyceniają. I muszę je sprzedać w styczniu. Bo przepisy się zmieniły i teraz trzeba sprzedawać wszystko w ciągu miesiąca od otrzymania wyników. Do krów i jałówek dopłacają bo to materiał hodowlany. A do byków niestety nie :( .

Opublikowano

u mnie we wsi to normalnie masakra z tą białaczką, każdy co trzyma krowy to ma problem z tą białaczką ;) , moje krowy nie mają białaczki, może to dlatego bo mieszkam na skraju wsi :P

Opublikowano

Nasze problemy z białaczka zaczęły się blisko dwa lata temu. I nie omieszkam się pochwalić że właśnie dostaliśmy pismo iż nasza obora jest wolna od tej choroby ;) .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mf255fan
      Witam
      Przeglądałem tematy ale tego nie znalazłem więc piszę.
      Mieliśmy zamontowane poidła ale po dwóch przypadkach kiedy zabiło prądem 4 najlepsze krowy właśnie przez instalacje do poideł to tata to zdemontował.Czy jest jakaś możliwość zniwelowania takiej możliwości ? Żeby przez poidła już nigdy nie mógł przypadkiem płynąć prąd.
    • Przez rafi101
      witam.czy ktoś z was stosował bolusu dożwaczowe w okresie okołoporodowym przeciwko ketozie ,działanie 3miesiące
    • Przez kotek85
      Witam, 
      Chciałbym poznać wasze opinie na temat krwawienia 1-2 dni po ruji, z tego co wiem oznacza min że ruja się odbyła.Lecz chciałbym poznać wasze zdanie czy  można przypuszczać że krowa będzie cielna czy nie? U mnie osobiście zaobesrowalem że po krwawieniu 2 krowy były nie cielne czy to reguła? Czy nie koniecznie, proszę o opinie, pozdrawiam.
    • Przez Młody1997
      Jakie macie sprawdzone sposoby na nauczenie dojenia jałówki? Najlepiej w jedną osobę, bo niestety nie mam nikogo innego do pomocy w domu.
    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v