wojtekt9321

URSUS 8014H czy JOHN DEERE 5083E ????

Polecane posty

wojtekt9321    1

Zastanawiam się nad nowym ciągnikiem i proszę was o pomoc w wyborze między ursusem 8014h a john deere 5083e

 

ursus 125000 brutto,

wyposażenie

instalacja sterowania hamulcami pneumatycznymi, (jedno- i dwu- przewodowa),

górny i dolny zaczep transportowy,

zaczep rolniczy,

zaczep przedni,

dwusekcyjny rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej (4 szybkozłącza),

obciążniki przednie,

błotniki kół przednich,

zestaw do pompowania kół

klimatyzacja

 

john deere 132000 brutto

wyposażenie

komplet zaczepów, klimatyzacja, 400-500 kg obciążenia na przód, fotel pasażera, bez pneumatyki

Edytowano przez wojtekt9321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

W naszym kraju pneumatyka jest potrzebna . a do czego miały by być?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Moim zdaniem Ursus będzie lepszy. Myślę, że komfort bedzie lepszy i cena korzystniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

JD, marka mowi sama za siebie, wieloletine doswiadczenie w budowie maszyn rolniczych


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Ja jestem za JD. Nasze ursusy są jak wino im starsze tym lepsze a im nowsze tym większe badziewie... ursus moze tanszy jest ale ostatnie pożądne ursusy to te do około 2006r. a tak w ogole to z tego co słyszałem to znaczek ursusa wykupili chińczycy... takze zdecydowanie JD droższy ale napewno lepszy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dadi2498    4

masz trudny wybór JD to sprawdzona i często wybierana marka, a Ursus jest tańszy, ma lepszy komfort ale wybór należy do Ciebie ^^

ja polecam Ursusa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Ja ci szczerze nie polecam tego modelu jelonka jeżeli ma to być główny ciągnik to on się nie nadaje jak już masz brać jelonka 5080 M

Ten E 5083 nie może podnieść Kosa trzy metrowego a gościu wymienił go właśnie na 5080 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

JD, marka mowi sama za siebie, wieloletine doswiadczenie w budowie maszyn rolniczych

 

Siedziałes w tej serii E? kompletna porażka wąski wąskie koła tłumik jak w c360, kabina porażka fotel nisko i bylejaki wszedzie wieje tanioscią i bylejakoscią belarus wydaje się fajniejszy, bezwątpienia bezapelacyjnie i z pewnoscią wybrał bym ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

bierz ursusa albo jakiegoś zetora, a jak john deera to przynajmniej od klasy 5r bo te "chińskie" johny to do mnie jakoś nie przemawiaja

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekt9321    1

W naszym kraju pneumatyka jest potrzebna . a do czego miały by być?

 

 

ciągnik będzi do orki i brony talerzowej 3,15m

będzie to główny ciągnik w gospodarstwie

 

A z jakiego regionu polski jestes??

 

małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Weźcie też pod uwagę że Ursus ma udźwig podnośnika na poziomie 4200kg gdzie JD 'tylko' 2000kg.

Oglądałem JD 5083E i jak na moje to- brak pneumatyki, brak haków z ramionach, słaby podnośnik, o wewnętrzne obicia błotników lepiej się nie opierać, fajnie przerzuca się biegi i ma mokre sprzęgło z rewersem, ale jako główny ciągnik to Ursus ze względu na większe możliwości i gabaryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A czasami seria e nie jest najmniejsza serią ? postawił bym jednak na ursusa . prekins w nim jest oszczedny


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekt9321    1

A czasami seria e nie jest najmniejsza serią ? postawił bym jednak na ursusa . prekins w nim jest oszczedny

 

no tak seria E to najniższa seria i sporo mu brakuje do serii M czy R ale niestety fundusze nie pozwalają na lepsze serie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

jeśli jelonka to przynajmniej 5M, a w tej cenie to poszukaj lepiej jakiegoś Zetora


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Mhm zetor albo ursus . ursus to i tak najtaniej wyjdzie . szukaj takiego o przyzwoitym udzwigu ponad 4 t . i o dobrej masie własnej tez okolo 4 t .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Weźcie też pod uwagę że Ursus ma udźwig podnośnika na poziomie 4200kg gdzie JD 'tylko' 2000kg.

Oglądałem JD 5083E i jak na moje to- brak pneumatyki, brak haków z ramionach, słaby podnośnik, o wewnętrzne obicia błotników lepiej się nie opierać, fajnie przerzuca się biegi i ma mokre sprzęgło z rewersem, ale jako główny ciągnik to Ursus ze względu na większe możliwości i gabaryty.

nie miałes wrażenia że ten ciągnik wyglądał na max 60km, jakis wąziutki rozstaw kół w ogóle całkiem przypominał fotona hehe

 

ps. dlaczego tylko do tych 2 się ograniczasz, są jeszcze farmtracki 685dt ma szybką skrzynię i w ogóle farmtrac to farmtrac już jakis czas na rynku, albo polmoty, porównywałem tego polmota do ursusa bo stały obok siebie, cena podobna ale polmot ma skrzynie waltry, a ten ursus takie jak to w 4514 skąd skombinowali te skrzynie i jak to zmontowane też nie wiadomo w polmocie masz zawsze rekomendację waltry, no ale do tak 120 tys osobiscie brał bym pod uwagę tylko tego polmota (o ile wyszedł by za tyle) albo farmtracka 685dt, jak chcesz fajny zachodni to agrofarm czy same explorer3 ale to chyba ponad 150 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

http://otomoto.pl/farmtrac-685dt-A256101.html będzie Pan zadowolony ;)

 

http://www.ursus-salon.pl/menu/ciagniki tu masz 117 tys no chyba że dobry rabat dostaniesz to Ci wyjdzie

ps. no fakt to co chcesz to polmot a o ursusie to o innym modelu myslałem moje niedopatrzenia, tak czy inaczej ten polmot co chcesz to mi się podobał ;) ale farmtrac też będzie całkiem niezły nawet 690dt powinien wyjsc po małym targowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekt9321    1

no ten farmtrac też fajny sprzęcik no i cena podobna do ursusa, no i skrzynia 24/24 dobra sprawa, ale musiałbym sie coś więcej o tym ciągniku dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

W rpt jest opisany ktos tam miał go i nakrecone było chyba 200 godzin i zero usterki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

"a tak w ogole to z tego co słyszałem to znaczek ursusa wykupili chińczycy... takze zdecydowanie JD droższy ale napewno lepszy..."- Hahaha! To chyba masz problemy ze słuchem!... Powiedzcie mi dla czego?! Dla czego?! Dla czego ludzie rozsiewają takie plotki nie mając o niczym pojęcia! Czemu wszędzie widać postu typu "ursus jest hiński i ponoć sie psójiom bo somsiat ma i sie psójie" albo "one majom hinski silnik perkinsa"? Wszyscy się majstry znaleźli co mają wiedzę kompletną :D

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ronaldo9
      Mam problem z wyborem ciągnika z trzech wyżej wymienionych. Ciągnik ma pracować z agregatem uprawowo-siewnym UNIA ,pługiem obracalny AKPIL 4 skibowy ,agregat podorywkowy KOS, beczkowóz 10000l. Liczę na pomoc z waszej strony.
    • Przez Kasta
      Mam dylemat chcę kupić ciągnik o mocy 160 km . Zastanawiam się na Fendtem 716 vario i John deere 6920 s autopower . (Cena taka sama ). Oba ciagniki maja 2003 r. oraz mają podobną ilość mtg. (7000-8000 tyś mtg.) Proszę o jakies rady. Z góry dzieki.
    • Przez PatrykUrbaniak
      Witam, jestem coraz bliżej kupna ciągnika. Zastanawiam się nad Zetor Proxima Power 90, Claas Elios 230. Dodatkowe wyposażenie to: szybka skrzynia 40km/h (w zetorze standard),radio,klimatyzacja. Ciągnik będzie głownie pracował z wozem asenizacyjnym. I tu jeszcze proszę o jedna podpowiedz chciałbym kupić używany to któregoś z traktorów. Proszę o podpowiedz co do marki i jakości pojemność to 10000l lub mniej. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj