BobsMF

Łącznik centralny hydrauliczny

Polecane posty

danieloz22    20
Napisano (edytowany)

Mi się podoba poza jednym detalem. Brak rozdzielacza wmontowanego. Przy przypinaniu maszyn w celu przypięcia i odpięcia wciąż będziesz musiał chodzić do ciągnika. Bo wątpię iż masz w nim przyciski albo coś do sterowania wyjściami hydrauliki zewnętrznej z zewnątrz.

Ps. możesz zastosować dodatkowy rozdzielacz jednosekcyjny. Wg. mnie jak masz kasę to polecam.

Edytowano przez danieloz22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam taki, super rzecz, ale jest problem z zapinaniem. Ja w NH T 5060 wkładam rękę pod podłogę i steruję nim, i to najlepiej małym wydatku oleju.Problem jest z rozdzielaczem, a dokładnie z sterowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

A nie można go trzymać za ten łańcuszek z kabiny przy podpinaniu? Jak go wysteruję z zewnątrz tym rozdzielaczem to nie będę mógł sterować z wewnątrz a chyba chodzi o regulację bez wychodzenia z kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

hej ja posiadam taki łącznik powiem ci że super rzecz a szczególnie podczas orki. Najlepiej się spisuje w czasie suszy bo nie raz ciężko zagłębić pług bo lata są jakie są i wtedy łącznikiem możesz zagłębić pierwszą skibe i już nie wyskoczy. ja podczas zapinania maszyny rozciągam łącznik i wtedy z zewnątrz steruje podnośnikiem i zapinam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

W sumie zapinanie maszyny to najmniejszy problem :) A jak z regulacją, jest precyzyjna? I czy ta kostka z blokadą jest 100% tzn. nie rozregulowuje się w czasie dłuższej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

właśnie też się tego bałem ale jest wszystko w porządku nie ma mowy o jakiejkolwiek zmianie:) nawet przez całą noc nie puści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danieloz22    20

wrócę do kewstii rozdzielacza. Otóż jak będziesz chciał sterować siłownikiem z wnętrza kabiny to rozdzielacz zewnętrzny blokujesz na stałe w pozycji przepływ i można sterować od wenątrz. Wtedy sterownie odbywa się tak, jakby go tam wogule nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Witam. Już stałem się posiadaczem tego łącznika. Do zapinania wysiadanie z kabiny nie jest konieczne tylko wcześniej wkładamy bolec z kulą a później wystarczy nakierować go na kulę przy pomocy łańcuszka. Banalnie proste, pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Kolego jeśli byś podał wymiary był bym bardzo wdzięczny, chodzi mi o wymiary: średnica cylindra i tłoczyska, bo myślę żeby zrobić coś takiego z siłownika?? Najlepiej oczywiście zmierz suwmiarką.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

cylinder 80mm, tłok 35mm.

Siłownika najlepiej szukaj z jakiegoś pługa obrotowego bo jest bardzo zbliżony wymiarami. Siłownik z obrotu pługa ma otwory na sworznie i kostkę blokującą czyli praktycznie gotowy łącznik, tak teraz pomyślałem. No chyba, że masz już siłownik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dzięki wielkie za wymiary, mam siłownik ze złomu dosyć gruby ale nie wiem czy nie będzie za długi, porównam sobie ten siłownik z wymiarami tymi co podałeś i tymi z rysunku technicznego na aukcji co kupiłeś i może coś z tego będzie, bo nie uśmiecha mi się co chwilę zeskakiwać z ciągnika.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ją mam taki łącznik na c 330 i wystarcza wtedy siłownik 60/30/250 nie ma problemu z sciagnieciem kosiarki rotacyjnej w położeniu transportowym czy ciężkich balotow koszty wykonania na haku CBM większe bo sam hak 350 pln ją osobiście przyspawalem porządnie jabłka od starej rzymki bo w ciapku nie ma problemu z siegnieciem do dźwigni z tylu! Mnie to kosztowało około 500 złotych ale wygoda w pracy bezcenna czy to w orce czy w wozeniu bel, podobnie jest że wspomaganiem na orbitrol w ciagniku jak ktoś nie pojeździł to mówi że to zbędny wydatek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin011086
      Witam wszystkich mam problem z moim John deere 6910s a mianowicie grzeje się olej hydrauliczny .Ciesnienie hydrauliczne jest w granicach 250 bar przy włączeniu pompy normalnie 20 - 30 bar 
    • Przez Juzeffff
      Witam! Mam problem dotyczący układu hydrauliki zewnętrznej w ciągniku Deutz Fahr Agrotron 215, mianowicie po wciśnięciu klawisza odpowiadającego za otwarcie elektrozaworu układ nie uaktywnia się, z kolei gdy ruszymy kierownicą układ staje się aktywny. Natomiast na drugiej parze złączy hydraulicznych na chwilę pokazuje się dioda informująca o kierunku przepływu oleju, a następnie gaśnie. Co może być powodem niedomagania? Ciśnienie układu wynosi od 180 do 200 atmosfer. 
      Pozdrawiam! 
    • Przez Bardock
      Hej wszystkim!
      Chciałbym zbudować podwozie maszyny w układzie skid steer - czyli jak bobcaty seri S, avanty serii 300 itp. Wiadomo, budżet jest ograniczony, więc nie mogę sobie pozwolić na pompy tłoczkowe, hydromotory tłoczkowe o zmiennej geometrii, rozdzielacze proporcjonalne elektroniczne itp. Chciałbym oprzeć się na rozdzielaczach sterowanych na linkę, dwóch joystickach na linkę, pompie zębatej. Do tego wszelkie potrzebne dzielniki strumienia itd.
      Tutaj pojawia się problem, gdyż przyznam się, że pogubiłem się jak to podłączyć, żeby spełniało moje założenia. Koncepcja jest taka, że z pompy muszą być zasilane rozdzielacze do jazdy oraz rozdzielacz do późniejszego wykorzystania do sterowania jakimś ramieniem manipulatora itd. Czy ktoś może podpowiedzieć schemat układu, jaki zrobić aby:
      - strumień był po równo dzielony na lewą i prawą jazdę,
      - w czasie jazdy możliwe było korzystanie z dodatkowych sekcji, przykładowo ramię robocze.
      Proszę także o dorzucenie linków do przykładowych elementów.
       
      To co dałem radę ustalić, to to, że aby lewa i prawa strona działały równo, muszę zastosować dzielnik strumienia 50/50 przed dwoma rozdzielaczami jednosekcyjnymi (tutaj dygresja - czy ktoś widział jednosekcyjne rozdzielacze na linkę? Czy można zawór jednosekcyjny sterowany dźwignią przerobić na sterowany linką?). Wtedy jedna sekcja na lewą stronę, jedna na prawą i powinno ładnie działać. Nie wiem tylko jak zrobić, żeby w czasie korzystania z ramienia roboczego, czyli z trzeciego rozdzielacza, możliwa dalej była jazda. Żeby na czas np. podnoszenia maszyna się nie zatrzymywała. Albo, w czasie jazdy nie da rady podnosić, olej idzie tylko na jazdę. No i jednocześnie, jeżeli maszyna się akurat nie porusza, to cały olej idzie do obsługi ramienia roboczego.
       
      Dziękuję z góry za wszystkie pomysły
       
    • Przez panmino
      Chciałbym przenieść rozdzielacz hydrauliczny bliżej panelu z dźwignią podnośnika w MTZ 1025, ponieważ jest on za daleko i niewygodnie się go obsługuje. Jak się do tego zabrać? Ktoś z Was przerabiał taki temat? Wiem tylko, że stary należy pominąć i założyć nowy. Trzy sekcje z pływaniem, jak w oryginale.
    • Przez Bocian1520
      Witam. Mam problem z MF 399 bardzo grzeje mi sie olej hydrauliczny. Sprawdzane były juz hamulce skrzynia most i chyba wina lezy w pompie lub jakimś zaworze dławiącym .... Moze miał ktos podobny problem??? Pozdrawniam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj