Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
borsuk1891    0

Witam wszystkich. Mam podejrzenie że do silnika dostaje się ropa. Czytałem gdzieś że paliwo może dostać się do silnika przez nieszczelną pompę paliwową. Tylko nie wiem przez którą ? Zasilającą czy wtryskową ? Chciałbym naprawy dokonać we własnym zakresie chociaż nie jestem mechanikiem . Byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał jak do tego zabrać się . Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł w związku z tą ropą.

Z góry dziękuje.

emilchaja    4

Kolego paliwo może dostawać się do silnika przez jedną i drugą. Zasilającą pompkę możesz przejrzeć sam, a wtryskową lepjej oddać do zakładu gdzie naprawjaja pompy wtryskowe bo sam jej nie uszczelnisz. A moze wtryskiwacze leją.

Wiadomość z agroFakt.pl

kokoman0    59

Najczęściej w 3 cylindrowym perkinsie ropa do oleju dostaje się przez popękaną membranę w pompce paliwowej. W cztero garowym myślę, że jest podobnie i od tego bym zaczą

borsuk1891    0

To jest silnik 6-cylindrowy, a wtryski dałem do sprawdzenia i dwa z nich leją.

Silnik pracuje dobrze tylko trochę kopci pod obciążeniem.

Edytowano przez borsuk1891

akmaly    185

Przyczyny dostawania się paliwa do oleju:

- membrana pompki zasilającej

- zaworek świecy płomieniowej

- lejący wtryskiwacz

- uszczelniacz pompy wtryskowej

lub gdy ktoś po pijaku pomyli korki:) ( nie no żart:))

Jeśli lały Ci dwa wtryski to bardzo prawodopodobne że masz przyczynę, jeszcze sprawdź czy membrana w pompce zasilającej nie jest pęknięta i na pierwszy raz wystarczy:) Jak to nie pomoże to szukaj dalej.

Daj do regeneracji wtryski na początek i zobacz do pompki

Edytowano przez akmaly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez lotos1590
      Witam!
      Mieszkam na małym gospodarstwie rolnym. Mój ojciec nie ma zbytnio czasu na prace polowe ponieważ prowadzi nie tylko jedną działalność. Często za niego pracuje ktoś z rodziny. Z tego powodu zaczęła znikać ropa. Postanowiłem coś w tym kierunku zrobić i pomyślałem żeby wstawić jakieś liczniki przepływowe na wyjście i powrót do zbiornika. Ale nie wiem jakie liczniki by się nadawały. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje B)

Tytuł pisz po ludzku...
    • Przez Granul
      Witam wszystkich mam następujący problem,
      Zrobiłem remont silnika kompletny szlif 1 wału osiowość wymiana piersćieni
      na cylindrach i oporowych które po sćiągnięciu misy znalazłem na dnie dlatego remont ! Wał przesuwał sie o 5 mm.
      Przed remontem po naciśnięciu sprzęgła klekot cichł !!! Po remoncie niestety coś klepie w silniku ewidentnie na 3 cyl metaliczny dzwięk bardzo głośny
      Pompy i wtryski po regeneracji......Dodam że silnik 3 cyl chłodzony powietrzem 1000.3 at Lamborghini

Prosze wszystkich o POMOC bo brak mi już sił silnik rozebrany jeszcze raz i wydaje sie wszytko OKl...

Pozdrawiam
    • Przez kamilagro
      Otóż Panowie mam problem.Nieraz zdarza sie ,że gdy przekrece zapłon to nie świecą się dwie kontrolki w lewym górnym rogu(ładowanie oraz ciśnienie oleju w silniku) co za tym idzie nie będzie działał EHR oraz obrotomierz.Gdy tak sie zrobi i lekko stukne ręką w kokpit pod kierownicą kontrolki nieraz po chwili zapalają sie.Dodam ze bezpieczniki sprawne ,alternator także.Prosze Was o pomoc.
    • Przez robbson
      panowie prosze napiście gdzie jest w silniku pompa oleju jak się ja wymienia i czy przy wymianie trzeba cos ustawiać przy pompie?