mdolata

KUPNO NOWEGO KOMBAJNU

Polecane posty

dyczko0    25

Od siebie powiem, że sam zastanawiam się nad kombajnem na 160ha + usługi i powiem, że bardzo ciężko się na coś zdecydować.. Tym bardziej, że większość kombajnów jest strasznie w cenie. Jedyny co przykuwa moją uwagę to Vector ze wspomnianego Rostelmashu.

Fajnie by bylo poznać kogoś kto posiada takowego.

Bo różnica w cenie pomiędzy nim a konkurencją kolosalna.

A jeśli masz ok. 400 tyś. to popytaj o Acrosa 560.

 

Pewnie i tak zaraz moderator zamknie temat po już się pewnie takowy znajduje na ag forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Kolego zejdz na ziemie, kazdy z tych podanych kombajnów na 400ha to zakup bardzo chybiony o ile wogole dojdzie do niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Najmniejsze kombajny od wszystkich producentów na 400 ha, to się może udać tylko wtedy jeśli masz 150-200 ha zbóż a reszte czyli 200-250 kukurydzy. Inaczej to wg mnie jest niemożliwe. Czemu? bo wszystkie te kombajny są w stanie skosić patrząc średnio - ok 2 ha na godzinę. 400 ha daje nam 200 godzin, dołóż do tego czas na dojazdy - jakieś 20-30% to masz koło 260 godzin.

Przy moim doświadczeniu z pogodą w ostatnich 3 latach i koszeniu 10 godzin dziennie (od 11 do 21) - masz ok 26 dni koszenia. Gdyby pole było pod dachem to jak najbardziej jest to możliwe, ale przy opadach, których w lipcu i sierpniu jest dużo, nie ma szans


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Proste, dobierając kombajn powinieneś brać pod uwagę wydajność i czas, w jakim uporasz się ze swoim polem, spółka między Wami nie potrwała by zbyt długo przy kupnie kombajnu na taki areał. Jeżeli ten temat żartem nie jest, wolałbym kupić kombajn używany za 130 tys i mieć gdzieś jakiekolwiek spółki


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

z tym ruskim kombajnem moze byc tak jak z pronarami niby silnik iveco hydraulika bosche i jeszcze czesci zf a w sumie kupa zlomu sprawiajaca wrazenie ze bedziesz mial mercedesa pod napisem pronar i wkieszeni sporo zostanie a puzniej oddasz to na naprawy ze o straconym czasie niewspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj