Zaloguj się, aby obserwować  
mf255

Stabilność Belarusa

Polecane posty

mf255    0

Temat jest taki: Belarus 952 i agregat upr-siew o masie 2-2,5 tony (licząc ze zbożem), z siewnikiem na hydropaku. Czy to wyda? O uciąg jestem spokojny, tylko czy ciągnik będzie w stanie w miarę normalnie się przemieszczać, tzn. czy będzie w miarę stabilny? Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Adrian1025    55

Raczej bym tak nie ryzykował, albo dołożysz z 500kg na przod albo bedzie kiepsko. Ja mam 1025 i standardowe 450kg na przodzie i pług obrotowy prawie 1.2t i stabilność nie jest najlepsza a co dopiero przy 2t...

Gores    0

Na pewno musisz dolożyć jakies kg na przod jak chcesz ja mam na sprzedanie 200kg od mtzta :D

Wiadomość z agroFakt.pl

mf255    0

Ciągnik nie mój, ja tu tylko sprzątam -.-

dostałem misję żeby się czegoś dowiedzieć.

A jeszcze kwestia, czy Belarus zniesie takie obciążenie z przodu i z tyłu? 2tony z tyłu i dodatkowe obciążenie z przodu?

NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

SZYMANOX    440

Most belkowy ma 2,5t max obciążenia a tył to chyba tyle ile uniesie :P

Księga życzeń i zażaleń na PW.

UrsusCzesio    306

Raczej bym tak nie ryzykował, albo dołożysz z 500kg na przod albo bedzie kiepsko. Ja mam 1025 i standardowe 450kg na przodzie i pług obrotowy prawie 1.2t i stabilność nie jest najlepsza a co dopiero przy 2t...

Kolega ma Forterre i go w pługu buja i to zagonowym Unia Tur 40 a agregat uprawowo siewny Agro Masz i Poznaniak 3 metrowy ten nowego typu nie robi żadnego wrażenia dolicz sobie jaka długośc jest bo ten pług jest akurat długości Zetora.

Mój Wladimirec podbija świat

Adrian1025    55

Most przedni ma 2.8t dopuszczalnego nacisku z czego ok 1.5t przypada z masy ciagnika, ale to juz nie o to chodzi, poprostu zeby nie stało sie to co niektorym właścicielom Farmerów 105KM, nakładli sporo na przod, jeszcze wiecej na tył i pękł w srodku na obudowie skrzyni...

SZYMANOX    440

Czy się nie złamie to ci nikt nie powie ,musisz sam sprawdzić :P

Co do farmerów to w nich obudowa sprzęgła jest z gównolitu :) wiec nie porównuj :P

Księga życzeń i zażaleń na PW.

Cichy1925    1

nic sie nie połamie mam 952 czepiam do niego agregat aktywny niemayer + nordstena ns na hydropaku. na przód dokładam 100-150 kilo zależy co sieje jak rzepak to tylko 100 jak pszenica to 150. jeżdże tym zestawem do pola oddalonego 20 km i jak narazie świetnie sobie z tym radzi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez MazurTOP
      Witam!!!

Mam problem w MTZ 82 wyskakuje mi co jakis czas po trasie 9wiątka co jest???. skrzynia cicho pracuje
    • Przez johenek
      Witam
      Przepraszam jeśli temat się powtaża ale zalerzy mi na szybkiej odpowiedzi, a nie mogę nigdzie znaleźć podobnego tematu

Mianowicie mam problem z odpalaniem mojego Belarusa, gdyż czasami odpala normalnie z kluczyka, a czasami słychać tylko takie tyknięcie przekaźnika po przekręceniu kluczyka i trzeba odpalać na zwarcie.
      Nie wiem co może być popsute ponieważ nie znam się dobrze na elektryce.
      Może ktoś się już z takim problemem spotkał i wie co trzeba wymienić
    • Przez Kulik
      Witam, potrzebuje pomocy <_<  pod obciążeniem wyskakują(wyrzuca)biegi szosowe i polowe co może być z tym jak się zabrać za to ? od razu powiem że skrzynia miała remont kilka miesięcy temu wymiana łożyska
    • Przez AdamWładimirecPodlasie
      Witam mam problem chodzi o to że nie wiem jak odkręcić zapieczone śruby na tłumiku T25A2 najlepiej by było bez zrywania gwintu i śruby . Ktoś pomoże???
    • Przez Nikita_Bennet
      Witam.
      Czytając ten temat zacząłem się zastanawiać jaka jest maksymalna prędkość ciągnika Belarus/MTZ 952.3 ze skrzynią 14/4 czyli synchronizowaną.
      Chodzi mi o prędkość przy oryginalnym ustawieniu obrotów silnika czyli max chyba 2000 obr/min przy cegle na pedale gazu.
      Homologacja mówi że ok 40km/h a od wielu osób słyszę że max to 30-33km/h.

Wiem że po przestawieniu obrotów silnika na 2200-2300 prędkość jest większa ale interesuje mnie prędkość na fabrycznych ustawieniach.

Jak to więc jest u was?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.