Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Mam pług 3 grudziądz stary 80 lata miałem go do mojej 60, czy warto kupowac przedłużke do niego na 4 skiby jak kupiłem właśnie z agromy kutno pojechałem do "kowala" i powiedział mi po co to kupiłem (nawet nie spojrzał) podobno że współgra ze starym pługiem i już nie jest to czy ktoś z Was miał podobny problem ?

Ps. do modów załozyłem nowy bo stary temat chyba odstraszał :)

Opublikowano

Sąsiad przymocował do pługa 3 skibowego czwartą skibę i tak już kilka lat orze Ursusem 5314; jednak inny znajomy zrobił tak samo i przyczepił go do SAME o mocy 75 KM- po spotkaniu z kamieniem powiginał się pług. Nie wiadomo co może sie stać, ja jednak nie polecam tego bo rama może nie wytrzymać.

Opublikowano

takie doróbki nie są dobre lepiej jak fabrycznie jest zrobione jak sie nalezy ojciec jeszcze kiedys do pluga 2 skibowego dolozyl 3 skibe i oral 60 to kilka razy to przerabial bo jak napotkala jakis lepszy kamien czy cos to potrafila sie wygiac

Opublikowano

jam mam tak zrobione od 8 lat kowal mi to zrobił i spi***lił robotę pług nie chciał iść w ziemię,dopiero inny gość wziął pług poprzerabiał i teraz śmiga elegancko

Opublikowano

pług powiększony o jedną skibę śmiga jak złoto jest cięższy niż wcześniej wiec lepiej wchodzi no i oczywiście brakuje tylko nowych lemieszy i będzie bomba

Opublikowano

Witam Miałem pług z lat 80-tych trzy skibowy. Ciągnik nie miał co w nim robić (81km). Do pługa została dospawana 4 skiba. Wszystko bardzo ładnie chodziło u mnie, a teraz u innego rolnika. Przeróbka będzie miała pewnie z 8 lat i rocznie około 50 do 80ha ora. Zastąpił go u mnie nowy z UG czteroskibowy. Jeżeli masz okzaję cenową to warto przerobić, jeżeli jest inaczej to lepiej sprzedać i kupić oryginalne 4 skibowe. Pamiętaj zawsze istnieje ryzyko, że ktoś źle zrobi przeróbkę, albo z kiepskich jakościowo materiałów. Jeżeli przerabiany pług jest od prywaciarza to lepiej darować sobie dospawywanie skiby. Najprawdopodobniej nie wytrzyma plug takiej przeróbki. Ja miałem stary pług z UG, czyli dobry materiałowo.

Opublikowano

Ja po kupnie większego ciągnika miałem dylemat kupić jakiś przechodzony czy do mej 3 jki uni dostawkę i kupiłem dostawkę kompletną teraz widzę cena 620 zł plus dowóz wyjdzie prawie 800 kupiłem w www.agro-bis.pl jest zdjęcie możesz zobaczyć wszystko pasuje tylko szlifierka i spawarka dokładnie ustawić długa poziomnica pomiary porobić dospawać tą blachę na tył naszego pługa skręcić śróbami i w pole na razie nic nie odgieło się równo kryje jedynie lemiesze te tanie to pękały albo wyginały się na kamieniach teraz mam te lepsze to trzymią ,jest mały dylemat sprzedać swój a kupić inny przechodzony czy dokładka bo koszt 800 zł to tyle dostaniesz za cały pług 3 skiby

Opublikowano

Ma ktoś zdjęcia pługa UG 3 plus ta dokładka?Bardzo mnie to interesuje,gdyż FT "śmieje" się z tego pługa a jedna nówka kompletna słupica leży w garażu i myślę czy by czegoś nie wymodzić niskim kosztem:P

Opublikowano

Zdjęcia nie mam musiałbym aż je zrobić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Mam talerzowke grano shark 3.0 z wałem daszkowym.
      W tym roku pierwszy raz uprawiam ścierniska po zbożu i nie ma przejazdu żeby się wal nie zapchał. Dosłownie pcha ziemię i kręci się na pół gwizdka. 
      Ma założone skrobaki ale nie wiem czy to tam się zapycha, czy powodem może być to że nie ma on sprzyspawanych płaskowników na tych ringach na wale i jest cały gładki.
      Jakbyście mieli jakieś pomysły czy patenty lub mieliście podobny problem to dajcie znać. Pozdro 
    • Przez Drobnik
      Witam mam zamiar kupic agregat uprawowy Akpil rylec xl 5m szerokosci, problem w tym ze jest malo opini na temat tych agregatow, a jak sa to na temat mniejszych 2-4m:( moze ktos z was posiada podobny? czy jest dosc dobrze wykonany, nie bedzie sie lamal? i jak w polu daje rade? bo na zdjeciach wyglada dosc solidnie. bedzie pracowal na ok.120ha. Proszę o opinie;) no chyba ze polecacie jakas inna firme?

    • Przez kordzio14
      Witam. Jestem przed zakupem brony aktywnej Lely o szerokości 3m. Na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem? Będzie pracowała z ciągnikiem MTZ 82.
    • Przez Przemek33
      witam szukam opini agregatu euromasz 4,20 , warty uwagi? Agregat pracował by z ciagnikiem zetor forterra 125 

    • Przez maniek9
      witam interesuje mnie opinia o agregatach Rolex. Czy to to samo co Bomet?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v