Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

goldas to na moim miejscu lepiej najac bo placilem 130 zł od tony to tobie wychodzi 1680 zł 9 ton to jest drogo

@jankes123 to wcale nie jest drogo. To jest normalna cena. Nie wiem co za idiota wysuszył Ci kukurydzę za 130 zł chyba po znajomości? Z jakiego jesteś rejonu Polski, jak dużą suszarnią suszyłeś i czym opalaną? Suszę usługowo i za taką cenę to nie chciałbym nawet zakurzyć się w łusce kukurydzianej a co dopiero zasypać suszarnię. Nawet jeśli kuku jest sucha ma ok 25% to i tak biorę 140 zł bo po prostu tak suchej nie opłaca mi się suszyć. Powyżej 30% wilgotności biorę 9 zł za każdy t/% (tonoprocent). Sąsiad bierze 12 zł za każdy t/%. Suszyłem usługowo nawet taką która miała 55% a najmokrzejsza jaką widziałem miała 66% ale tej nie suszyłem ze względu na czas a raczej jego brak bo taka kuku potrzebuje trochę czasu.

Opublikowano

Wszystko zależy od rejonu. U nas z suszarnią na olej opałowyto nawet nie ma startu. Sam mam budować ale to na węgiel. U nas za wysuesznie tony biorą około 120 zł. Suszarnia 30 ton zasypu, opalana węglem. Gdzieś widziałem wyliczenia to wychodziło 24 zł koszt węgla na wysuszenie tony. Jedna suszarnią suszą około 100 ton dziennie, zarabiając nawet 80 zł na tonie, to masz 8 tysięcy dochodu w ciagu dnia.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

ja susze chyba za 140zł/t - suszarnia 30 t zasypu na gaz, w tamtym roku suszyliśmy za 100 :)

Opublikowano

U mnie w terenie za suszenie biorą 300zł/t. Wydawało się, że tak na początku pażdziernika kukurydza na ziarno była sucha, a wyszło w sumie wszystkim około 36-38% wilgotności!!!

Sprytni jeszcze czekają ze zbiorem, ale dziki szaleją.

Kolego po 300 zł /t to wątpie żeby mieli jakich kolwiek klientów na suszenie. Analizując, u nas mokra kukurydza była po 550 zł z 30 % wilgotnością. Po wysuszeniu ziarna ( przyjmując o 15% czyli 18% spadku masy) pozostaje nam 820 kg suchej kukurydzy, którą musimy sprzedać po minimum 670 zł, aby uzyskać ten sam wynik co przy sprzedaży mokrej nie uwzględniając kosztów suszenia. Teraz do tego 670 zł dodajemy koszty suszenia czyli według Ciebie 300 zł, czyli wychodzi że musimy dostać 970 zł za tonę suchej kukurydzy aby wyjść na to samo co sprzedając mokrą po 550. Oczywiście przy suchej nie uwzględniam innych koszót, np przy suszarni stacjonarnej transportujemy kukurydze w dwie strony, a nie tylko raz do skupu itd. Czyli taki interes się mija z celem.

Opublikowano

Też tak macie w swoich suszarniach że szybkość suszenia i zużycie oleju opałowego ma się nijak do wilgotności zasypanego ziarna. U mnie wychodzi na to że niezależnie od odmiany, bardziej sucha nie suszy się proporcjonalnie krócej od tej co ma np. 30-35%, no i oczywiście nie widzę też mniejszego zużycia opałówki. nie wiem jakim cudem, ale u mnie tak jest.

Opublikowano

No 300 zł to gruba przesada. Cena zaporowa chyba specjalnie po to aby nie suszyć usługowo tylko skupować mokrą za grosze i wtedy suszyć sobie i robić na tym biznes. W moich stronach nikt nie schodzi z ceną poniżej 140 zł i nie ważne czym opalana jest suszarnia czy słomą, węglem czy czymkolwiek, dlatego zdziwiłem się jak napisaliście 120-130 zł.

Opublikowano

cały czas nie mogłem dość do tego jak pośrednicyi na tym zarabiają kupując po 550 i sprzedając po 810, przy wilgotności 30% przychód ze sprzedaży suchej to ok. 660zł, koszt suszenia o 16 punktów procentowych to koszt minimum 96zł, a gdzie tu jeszcze marża?

Opublikowano

Kolego koszt suszenia węglem jest niższy. Czytałem gdzieś nastronie araju o ich przeróbce u faceta z OO na węgiel. Koszt wysuszenia tony olejem wychodził mu średnio po 107 zł, a po przeróbce na węgiel 24 zł. takze licząc tak jak mówisz po 660 +24 wychodzi nie całe 700 zł, czyli 100 zł na czystko na tonie. Znajomy w tym siedzi takze oreintuje siew tym trochę, zresztą sam planuje w ten biznes wejść na przyszły sezon.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

zależy od odmiany i wilgotnosci, ale tak w tak w okolicach 54-60, oczywiscie czasem zdarzy się 52, a czasem 62

Opublikowano

koszt suszenia to jedno a jeżeli ktoś skupuje, sam suszy a potem sprzedaje to na pewno ma sporą "marże" na wadze najpierw obetnie kilka procent a potem doda jak sprzedaje i na pewno zarobi

Opublikowano

północ opolszczyzny ceny w granicach od 410zł/t +VAT (kontrakty) do 540 zł/t +VAT(skup) przy 30% +/-12do15 zł/t za każdy %

 

część przyjeżdza i odbiera kukurydze od rolników a do reszty trzeba dojechać własnym transportem

Gość Profil usunięty
Opublikowano

910zł w Małopolskim- kupowała firma z Kielc, a sąsiad sprzedał chyba po 885...

Opublikowano

macie jakieś dobre propozycje na kontrakty z nowych zbiorów, obecnie u mnie najwyższą cenę proponują Polskie Młyny 500zł/t mokrej, Agroefekt na Dolnośląskim 600zł/t, prawdopodobnie na miejscu Polskie Młyny dadzą również cenę rzędu 600zł/t

 

wiecie kto kontraktuje obecnie suchą kukurydzę z nowych zbiorów? macie jakieś inne propozycje?

Opublikowano

na początku stycznia oferowali mi po 930 zł netto a w zeszłym tyg sprzedałem po 850 zł netto aha a za mokrą w październiku sprzedawałem po 600 zł brutto a teraz duże firmy paszowe narazie niechcą przez trzy tyg. nic kupować

Opublikowano

Panowie mam propozycjie aby posiac 100ha Kuku i ile musieli by mi zaplacic za tone mokrej aby sie taki uklad oplacal?? biora wszystko z pola trzeba dowieźc 6 km tylko.ile daje mokrej z Ha??srednio? Prosze o jakies rady bo jestem zielony w temacie.Z góry dziekuje

Opublikowano

Jak by Ci dali 520, 540 za tone netto przy wilg 30% do tego powiedzmy z 12 zł za każdy % poniżej 30 to by była dobra oferta. 500 też dobra cena. Kukurydza mokra od 10 do 18 ton z hektara sypała ostatnie 2 lata. U Ciebie na północy może być troche gorzej ze względu na chłodniejszy klimat. Zobacz sobie na stronie kws badania plonowania odmian za ubiegły rok . Zobaczysz jak sypała w Twoim rejonie. I te wyniki są do osiągnięcia moim zdaniem, a nawet do przebicia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      Jak w bieżącym 2026 roku w waszych okolicach i u waszych dostawców kształtują się ceny paliw zarówno jeśli chodzi o sprzedaż detaliczną jak i hurtową. 
       
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v