Skocz do zawartości
bubel500

Szeroka folia - problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Folia
bubel500    4

Witam

Kupiłem sobie szeroką folię Rani Wrap i owijałem na większej zębatce 16 razy. Owinąłem nią 25 bel (folia była dobrze naciągnięta), a myślałem że powinno owinąć się nią około 35 bel. Czy tak powinno być? Bo jak tak to bardziej opłacało by się owijać wąską folią bo z niej też wychodzi 25 bel.

romek6340    203

A zmieniałeś zębatki po zmianie folii? Na szerokiej to raczej owijasz na małej zębatce i pewnie dlatego szybciej Ci folia poszła.

Przy zmianie zębatki na mniejszą, nie zapomnij skrócić łańcucha napędzającego rolki na których leży bela.

Edytowano przez sebekwolkasos

Wiadomość z agroFakt.pl

damian40000    85

szeroką folią owija się na mniejszych zembatkach. A wychodzi z niej 30-32 bele. U nas robimy teraz tylko wąska bo jednak taniej wychodzi.

bubel500    4

Kiedy kupowałem owijarkę to powiedzieli mi że duży tryb jest do owijania szeroką folią. Był wtedy włożony mniejszy tryb i maszt ustawiony na wąską folię, więc myślałem że trzeba zmienić na duży. A łańcuchów nie muszę skracać bo mam rozsuwane wałki.

tomi382    98

balot 120cm ( folia 50) - mała zębatka

balot 120cm ( folia 75)- duża zębatka

balot 150cm (folia 50)- mała zębatka

balot 150cm (foia 75) - duża zębatka

Co Wy na takie zestawienie?????

dobrze napisałem czy ma być odwrotnie.

Mam baloty 150cm x 120cm i folia 75cm i podczas owijania folia powinna nachodzić połową na poprzednią folię czy powinny lekko się stykać ??

U mnie się lekko styka a czasem mam przerwę między poprzednią folią czy po zmianie łańcucha będzie dobrze>>

SIPMA TEKLA

bubel500    4

Jak pisałem na dużej zębatce wyszło mi tyle co z małej folii, to coś nie tak

Chyba na odwrót

mariuszd93    489

balot 120cm ( folia 50) - mała zębatka

balot 120cm ( folia 75)- duża zębatka

balot 150cm (folia 50)- mała zębatka

balot 150cm (foia 75) - duża zębatka

Co Wy na takie zestawienie?????

dobrze napisałem czy ma być odwrotnie.

Mam baloty 150cm x 120cm i folia 75cm i podczas owijania folia powinna nachodzić połową na poprzednią folię czy powinny lekko się stykać ??

U mnie się lekko styka a czasem mam przerwę między poprzednią folią czy po zmianie łańcucha będzie dobrze>>

SIPMA TEKLA

Dwa pierwsze punkty ok. Ale wielkość beli nic nie ma do wielkości zębatki .

mariuszd93    489

Przy wyborze prędkości obrotu ma znaczenie moim zdaniem szerokość fioli ale wielkość beli? Niby dlaczego?

mariuszd93    489

W przeliczeniu na powierzchnię owijaną nic się nie zmienia. Do dużego balota to trzeba jedynie moim zdaniem podnieść prowadnicę foli bo oś jest wyżej i tyle.

danielhaker    829

Duża belka wolniej się obraca ale mi się wydaje, ze Mariusz ma rację. Wielkość nic nie ma do prędkości obracania bo i tak folia połową musi zachodzić za poprzednią. Najlepiej wyobrazić to sobie na ogromnej belce a na małej. Kiedyś owijałem u znajomego belki 100cm i tylko folię opuszczałem niżej żeby dopasować do belki.

tomi382    98

u mnie po przyprowadzeniu owijarki zmieniłem łańcuch na zębatkach bo na małej folii jest innaczej i na szerokiej innaczej i załuje. Bo na foli 75cm folia nachodzi minimalnie na siebie lub jest przerwa na 3cm czy śr belki ma znaczenie

mariuszd93    489

U mnie w czasie owijania Nachodzi jedna warstwa na drugą na połowe szerokości w instrukcji pisze że tak ma być i jest ok

tomi382    98

a ja pisze że mi nachodzi na styk dlatego po zmianie łańcucha dam znać czy pomogło a powinno pomóc

bubel500    4

Sprawdziłem szybkość obrotów wałków w owijarce po 1 obrocie na 1 i 2 zębatce i na mniejszej wolniej się obraca

• Like 1

tomi382    98

dzięki @Bubel500 na dniach założe łańcuch na małe zębatki łańcuch i problem powinien minąć

bubel500    4

Witam ponownie. Owijam bele i folią 500 (wąską) i po owinięciu 9 razy całkowicie folia pokrywa bele.Więc owijam 18 razy. Folia zachodzi na siebie w połowie.

Chyba ten typ tak ma. Będę owijał 18 razy.

P.S A jak w waszych owijarkach jest? tzn. po ilu owinięciach folią całkowicie pokryje folia belę?

mariuszd93    489

Ja robię bele różnej wielkości i przy 120*120 zakrywa po 11 obrotach owijam 22razy ale przy 150 po 15 [30] obrotach a przy 100 po 10[20]. jakoś szybko ci zakrywa @bubel

@ damian folią 750 owija się 16 razy.

Mam owijarkę tylko na folię 500 i pytam z ciekawości- którą zębatkę się zmienia? Tą na wałkach czy tą na środku?

Edytowano przez mariuszd93

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rbit
      Czy posiada ktoś owijarkę jak w temacie i jak się ona sprawuje? Można taką nabyć za 5400 brutto i w tej cenie stawiacz bel. Czy warto?
    • Przez damian19321
      Cześć jaką polecacie owijarke do balotów do 5-6 tyś zł ?
    • Przez bambik999
      Witam,
      planuje kupić owijarkę i tu nasuwa się pytanie a mianowicie jaką?
      Szukam czegoś do 8 tyś w gre wchodzi też używana lecz nie wiem jaką wybrać. Jestem kąpletnie zielony w tym i chciałbym się poradzić. U nas są 3 Metal-Fachy i ludzie są zadowoleni ale słyszałem różne opinie o maszynach MF. Może Sipma? Owijarka będzię owijąć max 150 bel rocznie.
    • Przez rewoluszyn
      Witam wszystkich. Założyłem ten temat, ponieważ zamierzam zająć się produkcją owijarek samozaładowczych z przednim lub bocznym załadunkiem (zależy od potrzeb nabywcy). Chodzi mi głównie o przystosowanie popularnych owijarek stacjonarnych do specjalnego podwozia z ramieniem załadowczym. Moim produktem będą właśnie takie podwozia. Dzięki czemu każdy kto posiada zwykłą owijarkę Będzie mógł niewielkim kosztem otrzymać maszynę o parametrach pracy jak sipma maja czy pronar. Dostępne będą 3 opcje sterowania: ręczne, pół automat, automat. Rozmiar kół i inne szczegóły zależne od woli kupującego. Myślę że koszt takiego podwozia nie przekroczy 10tys. w najbogatszej wersji.
      Co sądzicie o tym produkcie? Czy ma szansę wzbudzić zainteresowanie nabywców?
      W razie pytań piszcie chętnie wszystko wyjaśnię.
    • Przez koses
      Panowie natrafiłem na taką oto maszynę http://pomi.dk/en/products/wrap-12-gb.aspx   spotkał się ktoś z nią na żywo ? i mógł by podzielić sie spostrzeżeniami ? Zastanawiam sie nad taka maszyną zamiast budowy hali stalowej na słomę .