Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z zapowiadanych 20 mm opadu spadło zero. Poleciało parę kropel których nawet deszczomierz nie złapał. To już drugi tydzień zapowiadanych mega opadów z łączną rzeczywistą sumą 2mm. Jak taka będzie sprawdzalność to wszystko uschnie w maju. 

Opublikowano

Ma ktoś może jakieś pomysły na to co posiać jak ta aura się poprawi??? Padła mi 60 tka przed świętami.a teraz mam błoto na polu.co robić.

Możesz jeszcze jęczmienia jarego posiać. Raz siałem na początku maja i ponad 7 ton z hektara ale był mokry rok.

Opublikowano

No właśnie. W 2006 posiałem mieszankę 4 wiadra jęczmienia 1 owsa 4 pszenicy 27 kwietnia.wystartował zajeb.. scie.tylko że na tydzień przed zbiorem przyszedł huragan i mi wymłócił zboże.doslownie żółto przed kombajnem a do domu zataszczyłem 2 tony z ha.

Możesz jeszcze jęczmienia jarego posiać. Raz siałem na początku maja i ponad 7 ton z hektara ale był mokry rok.

Jaka odmianę .
Opublikowano

@up widocznie jeszcze masz mleko pod nosem kiedyś takie widoki to nic nadzwyczajnego było.snieg teraz to tylko rzepakowi może zaszkodzić , łamiąc go ale z za to ochroni przed mrozem .umnie spadło 2-3 cm.jest 0 do -0.5 i wieje mocno z północnego wschodu

Gość marekfarmer
Opublikowano

Dzisiaj  o 6 rano  -4  i  ziemia  dosć  mocno  zmarznięta   w wiadrze  ok 4-5mm lód  Ciekawe jak  to zniosą  Rzepaki

Opublikowano

Po nocy niespodzianka - przyszły opady, jest biało około 4 cm i  +0,5 st. C. Jak wiało tak wieje.

Jeszcze 2-3 dni i w pełni będę mógł powiedzieć czy coś owoców zbiorę czy nie. Na razie jagodowe wydawały się że może dadzą jakiś plon po mrozach, ale było tak zimno, że roślina nawet nie odrzucała uszkodzonego kwiatu. Po ociepleniu pewnie wszystko gruchnie z impetem na ziemię.

Opublikowano (edytowane)

U mnie nie inaczej też biało około 0* i w dodatku wieje dość mocno :( pow.Radom

Edytowane przez PRIMO
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v