Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
karol6b

Kopcący MF 255 Proszę o radę

Polecane posty

karol6b    0

Witam. Mam problem z moim ferdkiem. Kopci i tak jakby chodzi na dwa gary i ma luzy na panewce od wały. Takie dolegliwości stwierdził mechanik na oględzinach. Moje pytanie brzmi co to może być zepsute, ile może to wszystko kosztować noi co do wymiany. Proszę o szybką pomoc !

Wiadomość z agroFakt.pl

karol6b    0

a jak myślicie czemu ma ten niewielki luz na tej panewce ? i czemu tak jakby stuka w silniku coś

nie wiecie co to może być ?

i jeszcze jak np podniesie podnośnik to tak jakby nie trzymał w górze tylko opada może to wina być oleju bo jest go tam strasznie mało

karol6b    0

a powiecie mi coś na temat tej panewki ? ;D powiem tak . Przyjechał mechanik i poruszał tą panewką z przody tą na środku silnika i miała niewielki luz poruszał nią (przód tył) co to może być ?

tomek73    188

Raczej nie panewka tylko pierścienie dystansowe. Jakby panewka to raczej musiałby ściągać miskę, chyba że wal pęknięty. To wtedy na boki by chodziło. Chodzi mi o koło pasowe z przodu. Jakie masz ciśnienie oleju.?

Podnośnik; podnieś do końca i przełóż ten zawór pod siedzeniem w prawo. jak będzie opadał ta znaczy że uszczelniacze na tłoku siedzą, a jak nie będzie opadał to rozdzielacz i tu raczej nic nie zrobisz, tylko regeneracja pompy, a tu już trochę kosztuję i roboty jest.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karol6b
      Witam. Jaki może być powód kopcenia Mf-a ? Wtryski wymienione, pompa wtryskowa zregenerowana, oleju nie bierze, uszczelka pod głowicą nie przedmuchana? Jaki to może być powód ?
    • Przez Massey2553P
      Witam Koledzy.
      Mam problem z uszczelką pod głowicą w moim MF 255. Zrobiłem mu remont, wymieniłem tuleje i panewki, głowica zrobiona (wyszlifowana) na tip-top. Od tego czasu co jakiś czas wydmuch*je mi uszczelkę pod głowicą. Nie ma znaczenia z jakiego materiału jest ta uszczelka. Zaznaczam, że uszczelkę przykręcam kluczem dynamometrycznym więc o krzywym dociśnięciu nie ma mowy. Zastanawiam się czy głowica nie jest już w takim stanie, że żadne szlifowanie jej nie pomoże. Co Koledzy poradzicie? Macie jakieś pomysły?
    • Przez kuba22215
      Witam, mam problem z kontrolkami na desce rozdzielczej po poprzednim właścicielu, dwie nie działają, zaczynając od lewej mamy następujące kontrolki:
      ładowanie, ciśnienie oleju w silniku, ciśnienie oleju w skrzyni-tego pewny nie jestem bo od początku nie było tej kontrolki ani kabli tam dochodzących, następnie też jest kontrolka ale nie mam pojęcia od czego, no i światła drogowe.
      Jeśli ktoś wie gdzie jest ten czujnik ciśnienie oleju w skrzyni prosiłbym o fotke gdzie się znajduje i jak to ma być podłączone no i ta następna kontrolka od czego jest i jak ma być podłączona.
    • Przez damianXXL
      Witam.
      Panowie mamy problem z z MF 255, podczas włączania WOMu strasznie zgrzyta, po kilku pociagnieciach wajchą załączy ale tak zgrzyta jakby sie maiło cos rozsypać. Da sie tez załączyć na zgaszonym w miare lekko. Sprzegło regulowane na różne sposoby i nic nie dało. Czy to ma związek ze sprzegłem drugiego stopnia? Potrzebujemy małego ciagnika do opryskiwacza.
    • Przez Damianursus30
      Witajcie potrzebuje waszej porady otóż posiadam Ursusa C-330 który pracuje na ok 15ha, możliwe jest że areał ten w przyszłości zwiększy się do ok 20ha.

A więc Ursusem na 20 ha cudów nie zdziałam, więc postanowiłem kupić ciągnik zaraz po dopłatach.
      Wybór padł na Zetora z serii 5/6/7-211 + trzydziestka zostaje
      tylko teraz zastanawiam się czy nie lepiej sprzedać c330 i kupić mf 255 oraz c360.  Jeden z tych ciągników miałby chodzić przy turze natomiast drugi przy prasie rolującej +podział pozostałych prac na te ciągniki

Jeżeli mógłby mi ktoś powiedzieć który wariant lepiej się opłaca to byłbym wdzięczny ( gospodarstwo nastawione jest na bydło mleczne czyli większość upraw to użytki zielone) . Budżet jaki przeznaczę na ten cel to ok 20-25 tys + ew sprzedasz ciapka za jakieś 17 tys

Z góry dziękuje za odpowiedzi!