Zaloguj się, aby obserwować  
jaro

Przyspieszenie

Polecane posty

jaro    166

Witam-mam pewne pytanie zainspirowane wydarzeniem sprzed roku.Otóż jechałem sobie spokojnie JD z kawałkiem przyczepki-przez pewne miasteczko,było cholernie ślisko no i oczywiście z tyłu jakiś kolo samochodem na warszawskich blachach (dlaczego warszawiacy są tacy pieprznięci ?) próbował mnie wyprzedzić-oczywiście-dwie ciągłe linie,za chwilę przejście dla pieszych,bardzo ostry zakręt zza którego co sekundę wypada TIR,kolo oczywiście nawet się nie pofatygował żeby kierunkowskaz włączyć-na kmiota jakiegoś ?:D-normalnie jeżdżę jak ciapa :)-ktoś tu na AF może potwierdzić -no ale wtedy zawrzała we mnie krew przodków spod Grunwaldu i Racławic (oczywiście tych z naszej strony :) )-pedał w podłogę,dwa półbiegi do góry...i aż sam się zdziwiłem jak ciągnik potrafi przyspieszać-kolo osłupiał i kilometr się jeszcze za mną ciągnął zanim wyprzedził :).

No a teraz pytanie-ile potrzeba Waszym ciągnikom aby rozpędzić się do max.prędkości-mierzył może ktoś,czy są jakieś modele "wyścigowe" :).

PS.Będę złośliwy -temat polecam szczególnie co młodszym użytkownikom AF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Moja c360 tak gdzieś ze 300 m, ale coraz wolniejsza bo stara.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Ja mogę powiedzieć tylko tyle,co pewnie każdy wie że ciągniki z bezstopniówką mają chyba najlepsze przyśpieszenie.Miałem okazje siedzieć w 926vario podczas transportu lucerny-nic sobie nie robił-a przyśpieszenie porównywalne do mojego skutera :D


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
Mi żeby rozpędzić się 4514 wystarczy 70-100m.

umnie NH tak samo nawet troche krócej zależ jak czasami sie spieszymy to mu buta a jak nie to go powoli rozpędzamy (bo poco szaleć)

Edytowano przez Balzak
Ortografia+literówki

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

tak jak pisze na stronie korbanka fendt 926 ma przyspieszenie 10sek. od 0 do 50km/h :):D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko temat można by zmienić na "Przyspieszenie a nauczanie kultury jazdy po drogach publicznych przy użyciu ciężkiego sprzętu rolniczego"


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Przyznam ze czas do max. predkosci ciagnika nigdy nie mierzylem :) Ale powiem Ci ze nie tylko warszawiacy tak jezdza jak podales....u mnie we wsi ludzie sie zawsze mnie czepiaja,moze faktycznie troche za szybko jezdze,ale juz tak mam :D Ja kiedys wyprzedzalem w nocy na trasie ciezarowki marginesem :angry: Czasem jak pomysle co robilem to...."WALE SIE PO łBIE" bo inaczej sie nie da.... Nawet to ze mialem kiedys wypadek i ledwo wyszedlem z tego nic mnie nie nauczylo...moze dlatego ze to nie ja prowadzilem i uwazam ze mnie nie moze sie to przydazyc co jest kompletną glupota :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja jeszcze MF nie mierzyłem ale teraz napewno to zrobię jak tylko będe miał okazję :)

 

mogę się przyznać, że raz MF udało mi się wyprzedzić Malucha, a w nim dwie młode panie (nie wiem dlaczego pasażerka cały czas miała głowę zwróconą w boczną szybę :)

a drugi raz przeżyłem chyba najdłuższe wyprzedzanie w życiu.jechałem MF z przyczepą ok 7t ladunku.ruch dość spory (na wylocie z miasta) za mną TIR (stary Jelcz i pewnie ze 30 ton na naczepie), a za nim końca nie widać...gdy zrobił się dobry moment na wyprzedzanie kierowca TIR'a włączył kierunek i zaczął manewr.oczywiście chmura dymu za nim :) gdy jego kabina była już przed moim obciążnikiem coś mnie ruszyło i wdusiłem gaz na max i bieg wyżej...po chwili zobaczyłem w bocznej szybie Jelcza minę kierowcy ( wyglądała jak połączenie dwóch emotek :rolleyes: :) ) i dałem spokój... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
Ja mogę powiedzieć tylko tyle,co pewnie każdy wie że ciągniki z bezstopniówką mają chyba najlepsze przyśpieszenie.Miałem okazje siedzieć w 926vario podczas transportu lucerny-nic sobie nie robił-a przyśpieszenie porównywalne do mojego skutera :)

 

Zależy jaki skuter bo ja miałem takiego ze na starcie go c-360 spokojnie brała :):) Ale jak już się rozpędził to żaden fastrac nie był mu straszny :) :rolleyes:


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

bardzo nie wiele trzeba;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Zależy jaki skuter bo ja miałem takiego ze na starcie go c-360 spokojnie brała :):) Ale jak już się rozpędził to żaden fastrac nie był mu straszny :) :rolleyes:

hehe raczej taki normalny skuter,co w miarę kopa ma :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
a drugi raz przeżyłem chyba najdłuższe wyprzedzanie w życiu.jechałem MF z przyczepą ok 7t ladunku.ruch dość spory (na wylocie z miasta) za mną TIR (stary Jelcz i pewnie ze 30 ton na naczepie), a za nim końca nie widać...gdy zrobił się dobry moment na wyprzedzanie kierowca TIR'a włączył kierunek i zaczął manewr.oczywiście chmura dymu za nim :) gdy jego kabina była już przed moim obciążnikiem coś mnie ruszyło i wdusiłem gaz na max i bieg wyżej...po chwili zobaczyłem w bocznej szybie Jelcza minę kierowcy ( wyglądała jak połączenie dwóch emotek :rolleyes: :) ) i dałem spokój... :)

 

z tego co mówisz to zrobiłeś podobnie jak mój znajomy.Jechał fendtm(95KM) ze żwirem (około 10 t) i kamazem chciał go wyprzedzic ale nie bardzo mógł bo ten buta i 45 (fendt)leci :) no i niestety musiał się poddawać tym kamazem gdy jechał za ciągnikiem to znajomy się pokojowo zachowywał jechał wolniej a gdy ten chciał go wyprzedzic to wtedy ten swoje i tak 3 razy go chciał wyprzedzić no ale wrescie za tym 3 razem mu się udało.(ale wkurzony był nieźle) hehe :)


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Przyspieszenie w Zetorze i JD zmierze w najblizszym czasie bo jak dotąd nie przyszło mi to do głowy :rolleyes: ja osobiście mam na swoim koncie :Zetorem wyprzedzenie malucha , skutera , ciągniki sąsiadów ,a JD poloneza (o ile dobrze pamietam byl to caro ) i także ciągniki sąsiadow hehe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"a JD poloneza (o ile dobrze pamietam byl to caro )"-o ile dobrze pamiętasz ?-wyprzedzałeś go metodą "przez dach"-i tylko wspomnienie zostało ?:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Było to kilka miesięcy temu i nie pamiętam dokładnie czy Caro czy Caro plus ,ale wydaje mi sie ,że jednak starsza wersja czyli Caro . Hehe gdybym wyprzedzał przez dach to z pewnością przyjrzałbym mu się dokładniej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Wojtek a moze zrobimy gdzieś w naszych stronach wyścigi traktorów??


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Hehe spoko :rolleyes: trzeba tylko chłopaków ustawić i gdzies na mało ruchliwej dobrej drodze wyznaczyć 1/4 mili hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

to zapraszam do mnie, mam do dyspozycji az 8km prostej i rownej jak stol drogi krajowej Nr.8 :rolleyes: :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zapraszam do mnie, mam do dyspozycji az 8km prostej i rownej jak stol drogi krajowej Nr.8 :rolleyes: :)

 

Na ktorej nie ma prawie wcale ruchu i Policja nigdzie nie stoi;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

w którą stronę nie wyjadę z podwórka to zawsze zawsze mam z górki, więc wynik będzie oszukany...

 

a na płaskim to Massey szedł równo ze skuterem Keeway i dopiero przy mojej max prędkości koleś mnie wyprzedził...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Mój tata często jeździ JD do Bydgoszczy z przyczepami i mówi, że ludzie wymuszają pierszeństwo bo myślą "ciągnik to się wolno rozpędza". Niestety tak nie jest Skrzynia power quad D1, D2, D3, D4 i 4 :rolleyes: 0 a nawet ponad km/h. Turbo też swoje robi. Cieszę się, że jest te 700kg obciążników na przodzie, bo jak coś to się mi lakier nie porysuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Ja dzis mierzylem przyspieszenie w Zetorze 5320.

5 bieg od zera do 30~33km/h 6,15 sek.

Przy ruszaniu z 4 do 30km/h rozpedzilem sie w 5,56 sek. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gedii    1

czy ktoś zdejmowałelektroniczną blogade prędkości w jd 6620prmium??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj