Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rusek56

komu można przekazać gosp.?

Polecane posty

rusek56    1

czy można przekazać gospodarstwo rolne niepełno letniemu?

proszę podzielcie się info. bo jestem w tych sprawach zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Według naszego prawa osoba musi być pełnoletnia nie wiem czy tak jest z gospodarką ale np. z mieszkaniem tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

przemrolnik    13

Chyba jeśli osoba umrze, a ma zapisane gdzieś w testamencie ze jest np. na syna, który ma mniej niz 18 lat, to jest na niego gospodarstwo. Ale jeśli osoba żyje i chce przepisać to nie moze, musi czekać do 18 lat syna/córki.

Na przepisanie, na emeryture osoba ktora posiada gospodarstwo musi mieć nie mniej niż 67 lat o ile się nie mylę.

Dopytaj sie jeszcze kogoś, ale wg. mnie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfarmer    4736

Możesz przepisać mieszkanie czy gospodarstwo niema z tym problemu idź do notariusza tam ci powie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Notariusz to zrobi i będzie na syna/córkę tyle że za ten papier będziesz musiał tam ileś płacić rocznie nie pamiętam ile to było ale sporo. Prawnie otrzymuje to dopiero w 18 urodziny i wtedy dopiero np dostaniesz emeryturę wcześniejszą czy tam coś takiego. Życzę powodzenia i jeśli się mylę to poprawcie

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    72

Panowie, już się tak nie rozpędzajcie. Gospodarstwo można bez problemu przekazać dziecku. Tak samo jak inne nieruchomości. Po prostu w ich imieniu tym gospodarstwem będą zarządzać przedstawiciele ustawowi czyli rodzice, opiekunowie czy kurator. W imieniu właścieciela będa mogli złożyć wniosek o numer gospoadarstwa czy później o dopłaty boy ab to dostać wystarczy wykazać się posiadaniem gospodarstwa i niczym więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusek56    1

To znaczy, że jak się przekaże gospodarstwo nawet niepełnoletniemu to jest on prawowitym właścicielem????Tak??? :mellow: :mellow: :mellow: Czy jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez Narko
   Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
   http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
  • Przez Luke16
   Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
×