Zaloguj się, aby obserwować  
rusek56

komu można przekazać gosp.?

Polecane posty

rusek56    2

czy można przekazać gospodarstwo rolne niepełno letniemu?

proszę podzielcie się info. bo jestem w tych sprawach zielony

kamin60    1

Według naszego prawa osoba musi być pełnoletnia nie wiem czy tak jest z gospodarką ale np. z mieszkaniem tak jest.

Wiadomość z agroFakt.pl

przemrolnik    14

Chyba jeśli osoba umrze, a ma zapisane gdzieś w testamencie ze jest np. na syna, który ma mniej niz 18 lat, to jest na niego gospodarstwo. Ale jeśli osoba żyje i chce przepisać to nie moze, musi czekać do 18 lat syna/córki.

Na przepisanie, na emeryture osoba ktora posiada gospodarstwo musi mieć nie mniej niż 67 lat o ile się nie mylę.

Dopytaj sie jeszcze kogoś, ale wg. mnie tak jest.

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Możesz przepisać mieszkanie czy gospodarstwo niema z tym problemu idź do notariusza tam ci powie co i jak

kamin60    1

Notariusz to zrobi i będzie na syna/córkę tyle że za ten papier będziesz musiał tam ileś płacić rocznie nie pamiętam ile to było ale sporo. Prawnie otrzymuje to dopiero w 18 urodziny i wtedy dopiero np dostaniesz emeryturę wcześniejszą czy tam coś takiego. Życzę powodzenia i jeśli się mylę to poprawcie

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

StasiekS    73

Panowie, już się tak nie rozpędzajcie. Gospodarstwo można bez problemu przekazać dziecku. Tak samo jak inne nieruchomości. Po prostu w ich imieniu tym gospodarstwem będą zarządzać przedstawiciele ustawowi czyli rodzice, opiekunowie czy kurator. W imieniu właścieciela będa mogli złożyć wniosek o numer gospoadarstwa czy później o dopłaty boy ab to dostać wystarczy wykazać się posiadaniem gospodarstwa i niczym więcej.

rusek56    2

To znaczy, że jak się przekaże gospodarstwo nawet niepełnoletniemu to jest on prawowitym właścicielem????Tak??? :mellow: :mellow: :mellow: Czy jak to jest??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez armo0802
      Witam. Chciałbym założyć jakiś sklep albo coś podobnego na wsi, ogólnie jest wioska Ale blisko jest główna trasa, pobliskie wsie są nawet dobrze zaludnione. Mam jeden duży budynek w którym jest chłodnia oraz  hala na której są półki,  piec i toaleta też jest  oraz dwa pomieszczenia puste. Sklep z częściami odpada ponieważ są już dwa w okolicy. Macie jakieś pomysły?  Może nie sklep A coś innego  obok budynku mam 2Ha ziemi 
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez WojtekBuawski
      Witam Czy ktoś pisał do ochrony środowiska lub wód polskich o odszkodowanie za zalane łąki przez bobry? jak to wygląda?
    • Przez TomNB
      Witam ! 
      Mam 26 lat pracę zmianową  po 8h i trochę wolnego czasu. Jest w mojej rodzinie gospodarstwo niedaleko mnie, które po śmierci dziadka 23 lata temu zatrzymało się. Plus minus 11ha pola które od śmierci dziadka stało się łąką ktoś to kosi zbiera trawę. Na gospodarstwie jest podstawowy sprzęt i  c360 w bardzo dobrym stanie.  Moje umiejętności to tyle że umiem jeździć traktorem bez sprzętu, z nigdy tego nie robiłem.
      Klasy pola nie znam ,pewnie nie ma jakiś mega rewelacji musiał bym popytać rodziców jakieś Vb pewnie. 
      Mam teścia rolnika który zna się na rzeczy dosyć dobrze, i by mi pomógł  lecz z nim nie rozmawiałem chce najpierw dobrze się nad tym zastanowić , przeanalizować czy z ziemi która tyle lat jest łąka da się coś uzyskać ?
      Jeżeli zasiał bym tam zboże które wymaga najmniej wkładu  czasowego, na jaki wkład finansowy muszę się przygotować i na jakie +/- zyski. Zdaje sobie sprawę z nakładu pracy.

Chciałbym  podyskutować z wami bezstronnymi i mającym wiedzę 

Pozdrawiam wszystkich 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj