Zaloguj się, aby obserwować  
Karczycho

Wymiana pługa na jaki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karczycho    0

Witam :D

Potrzebuje porady na temat zakupu pługu.

W taj chwili posiadam pług 4 skibowy Grudziądz w idealnym stanie.

Zastanawiam się nad zakupem pługa który chodził by w dosyć zakamienionej ziemi.

Nie chciał bym na niego wydać więcej niż 5tys zł.

Chodził by z 100 konnym ciągnikiem John Deere

Jaki pług polecacie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Rozumiem że chcesz kupić używany?? Jak tak no to musisz szukac z zabezpieczeniami albo resory. Na allegro popatrz i gazetach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Skoro masz zakamienione pola to musisz mieć zabezpieczenia non-stop inaczej znudzi ci sie wychodzić z ciągnika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

mielismy podobny problem,

o obrotowce w takiej cenie zapomnij

szczerze mowiac ciezko bedzie cos znalesc, na pewno nie polecam kupna jakiegos polskiego przegarnywacza,

wymiana elementow to tez nie maly koszt, sama odkladnia t omin. 300zl.

moze cos takiego http://moto.allegro.pl/plug-lemken-zagonowy-4-skibowy-na-sprezynie-i2192526090.html

zerknij rowniez do mojuej galerii na overum'a


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

Ja też w tym roku wymieniałem grudziądza 5 i do wyboru miałem B-201 i Phx .Postawiłem na phx jest to pług na zabezbieczeniach półzawieszany .Bardzo małe opory stawia i pięknie kryje czego o grudziądzu powiedzieć nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

PHX niestety aż tak super nie kryję. B 201 lepiej kryje, ale wywraca się.

Kuzyn do Fendta 611 kupił w tamtym roku odwrotka 4 skiby, na non stopie hydraulicznym, za 5 tyś. Ale mocno ciężki. . Jechał po niego z 500km.

Trza długo szukać i nie napalać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Może byś dołożył 3 tyś i miałbys nowy. Mój tato dołożył i kupił nowego Akpila jak narazie jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

tomek73 ja B201 widziałem tylko na placu ale z tego co słyszałem to lekko idzie ładnie kryje ale się wykłada natomiast o phx opinie słyszałem ze jest stabilny masywny ciut ciężej idze ale lepiej kryje i w suche sezony przydeaje się jego masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Masz rację takie są między nimi różnicę,ale raczej nie z tym kryciem. Ja orałem B-200 a sąsiad PHX i to zawsze było widać że PHX gorzej przykrywał. Zawsze trochę słomy po nim zostawało, po B-200 dużo mniej.. nawet słyszałem że ktoś próbował zakładać odkładnie z B-200 do PHX, ale nie wiem jak to się skończyło. Kiedyś nawet na polu znajomi ze spółdzielni porównywali te pługi i też stwierdzili że B 200 lepiej kryję i lżej idzie. Ale jednak B 200 ma duże minusy, to wywrotność i waga. Ale co do wchodzenia w suchym roku to najgorzej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

Z tego co wiem to jeszcze w phx jest zmienna szerokośc czyli że moge orać słome z pokosów . Phx mam dopiero 2 tygodnie to dopiero się dowiem ile czeska myśl techniczna jest warta . W tych pługach jedyne co może możę odstraszać to ich gabaryty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Można kupić po 35, ale ja kupowałem po 80 zł plus 30 zł za dłuto. Robiłem na nich do 100 ha. Są to lemiesze ze stali borowej, nie pękają, a jak je zgiąłem to już ich już nie wyprostowałem, ale na gorąco nie próbowałem.

Ja akurat do B200 kupowałem lemiesze z PHX a dokładnie z Czeskiego agrotrona. Jest to plug obracany czeski. Są one dłuższe niż do B200 o 10-15 cm. I są gięte.

Odkładnie do B200 od 150 do 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jak ktoś nie potrafi ustawić B200 to będzie mu się wywracał. Ja orałem B200 i B201 z ciągnikami Fortschritt 323 i teraz Fendtem 716 i nie wywraca się, tylko trzeba go ustawić. B 200 może sam bym sprzedał bo stoi nieużywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W B200 ciągnik nie może mieć luzów na cięgłach, i wtedy jeszcze ni wywraca się. Ja B 200 dałem sąsiadowi. Sobie kupiłem KV Vario i teraz wiem co to znaczy orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Luz ma mało wspólnego, należy odpowiednio wyregulować wysokość wieszaków i długość cięgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Witam. Doczepię się do tematu jeśli mogę (jednak mi chodzi o pług obrotowy). Szukam dość taniego pługa 4x40 do 7.5-8.tys zł. Zabezpieczenia kołkowe, ścinacze, regulacja pierwszej skiby i koło podporowe tyle z wyposażenia (mogą być jeszcze dłuta) . I mam kilka pytań co powiecie na to

1.http://moto.allegro....2257038469.html (co to wgl jest bo przy owerumie to chyba nie stało)

 

Prosiłbym o wasze propozycje i jakbyście mogli to o ceny lemieszy, odkładni itp itd

 

 

A mam pytanie do posiadaczy pługów obrotowych bez kości. Tam może się coś popsuć czy jeśli ma się mocną pompę to zawsze obróci?

Edytowano przez Slawuss

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj