Skocz do zawartości
Bartekj1994

Dopłaty do Bydła mięsnego.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartekj1994    111

Zajmuje się hodowlą bydła mięsnego i mam pytanie czy są do tego jakieś dopłaty. Jesli tak to jakimi dokumentami trzeba sie okazać i Czy są jakieś wymogi.

Wiadomość z agroFakt.pl

baranek    3

Nie ma żadnej formy dotowania bydła mięsnego, ani mamek, ani byków.Są tylko dotacje na zachowanie ras np. Polskiej czerwonej ok 1200zł na szt.

Jelcz    2

Wierzyć mi się nie chce.Żeby dostać te 1200zł/szt to co najmniej trzeba mieć z 5szt tej samej rasy

ursuss    12

Jest jeszcze dopłata w wysokości ok 600zł do każdej krowy która ukończyła 3 lata jeżeli nie posiadasz więcej niż 10 szt.

donweter1989    181

@Ursuss mógłbyś powiedzieć coś więcej na ten temat?

Edytowano przez donweter1989

ursuss    12

Chyba każdy ją otrzymuje kto posiada krowy powyżej 3 lat i nie więcej niż 10 sztuk otrzymuje się ją z dopłatami do pola... tylko jeden haczyk o którym dopiero doczytałem przysługuje to w województwach :

kaim33    1

Poczytałem w TopAgrar że mają wprowadzić dopłaty do bydła mięsnego ;) co o tym myślicie? jak to będzie wyglądało? czy trzeba będzie spełniać jakieś specjalne wymogi ?

Poczytałem w TopAgrar że mają wprowadzić dopłaty do bydła mięsnego ;) co o tym myślicie? jak to będzie wyglądało? czy trzeba będzie spełniać jakieś specjalne wymogi ?

Będą kryteria wiekowe, i na pewno trzeba będzie spełnić wymogi dobrostanu zwierząt, dopłata maks do 30 sztuk,bykowi w wieku do 24 mieś. przysługuje jedna dopłata,

damian40000    85

wczoraj byłem na szkoleniu i ma być od 2015 70euro do sztuki ale są limity. Maksymalnie można dostać dopłatę do 30 szt młodego bydła w wieku do 24miesięcy i do 30szt krów. Czyli maksymalnie można dostać dopłatę do 60szt.

bobienko    144

Co miesiąc to inaczej mówią.w styczniu sie okaże,że gowno z tego będzie, a jak będzie to cielaki pojda w górę a byk nie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hus2431
      Przygotowałem projekt swojej obory wolnostanowiskowej. Ile bydła mięsnego mogło by się zmieścić do obory o takiej wielkości i ile dałbym rade utrzymać na 17ha?

Projekt:

• Przez artur1295
      Witam tak jak w temacie chce zrobić oborę dla szt bydla
      i interesowaly by mnie koszty takiej budowy
      jakie musi mieć wymiary żebym mógł wjechać ciągnikiem do środka
      budować będę sam wiec chodzi mi mniej więcej koszt materiałów 

• Przez tymtus
      Co sądzicie o kastracji bydła mięsnego? W Europie nie jest to rozpowszechnione, ale prawie cała reszra świata jednak stosuje tą metode, pozwala to na o wiele tańszy koszt wyprodukowania wołowiny, oraz zmiejsza szanse kazirodztwa, oraz ułatwia prace nam, rolnikom. Bardzo wygodna jest metoda bandingu, która polega na zakładaniu specjalnych gumek na moszne cielaka, po czasie jądra po prostu odpadają. Zestaw do takiego zabiegu, to koszt 50zł, jest dostępny w polsce, chociaż z samą praktyką bandingu się nie spotkałem. Co Wy o tym sądzicie?
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Właśnie modernizuje swoją oborę i mam zamiar zrobić wygrodzenia, kratę  do żłobów w postaci litery v czyli  |\/|. Coś takiego mniej więcej. Mógłby mi ktoś podać wymiary?