Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Stefano1

c385 stary typ maski a TUR 5

Polecane posty

Stefano1    39

Posiadam ursusa c385 z maską starego typu (z lampami poza maską), oraz TURa 5 z pojedynczym siłownikiem sterującym łyżką (który swoje już w życiu przeszedł- był wielokrotnie spawany)

Przy maksymalnym opuszczeniu ramiona tura kolidują z przednimi lampami ciągnika, więc byłem zmuszony zdemontować lampy podczas pracy z ładowaczem.

Podczas zakładania TURa na ciągnik, przednie mocowania ładowacza kolidują z mocowaniami przednich lamp ciągnika (możliwe jest założenie ładowacza przez uniesienie go do góry na tyle, aby jego mocowania przeszły nad mocowaniami przednich lamp ciągnika )

Domyślam się, że najprostszą opcją jest kupienie atrapy od nowego typu i ucięcie oryginalnych mocowań oświetlenia. I pewnie bym tak już dawno zrobił, gdybym nie natknął się na ten film:

http://www.youtube.com/watch?v=X_VUPSVc75E&feature=related

Na filmie tym występuje ładowacz taki jak mój, zamontowany właśnie na ursusie z maską starego typu. Pojawiła się tu iskierka nadziei na zatrzymanie ciągnika w oryginale.

Lecz przez cały film, operator ani razu nie opuścił ładowacza do samego końca, co nie daje mi pewności, że wszystko współgra jak powinno.

I tu moje pytanie do osób które przerabiały taki problem, albo miały styczność lub pracował z takim zestawem w czasach świetności tego sprzętu (i nie tylko).

Czy to ma szanse normalnie funkcjonować?

marekfarmer    4719

Co tak cie trzyma przy tych lampach na zewnątrz przecież te w środku lepiej wyglądają moim zdaniem to przerób to na wersja 912 i będziesz miał po problemie.

Bob    446

Przy starych lampach trzyma go "oryginał" a to bez cenne B)

Niestety ja nie widziałem żeby ktoś miał tak jak na filmie, raczej przerobione na lampy w masce z przodu.

Wiadomość z agroFakt.pl

jedrus    58

co to tura to ja niestety nie pomogę bo nigdy się nie zetknąłem na żywo ale spójrz w 5min 45s ma praktycznie do dołu opuszczony i do lapm jeszcze spory zapas. A może masz jeszce jakies linki to tego typu filmików? fajnie sie to oglada chociarz rolki robili koszmarne. Widac że operatatorzy nie umieli jeszce obwiazywać :lol:

Stefano1    39

No i stało się . Przy którymś tam kolejnym zakładaniu i zdejmowaniu ładowacza miarka się przebrała i w nagłym przypływie emocji pobiegłem do warsztatu bo kątówkę :P a potem do sklepu po kompletną atrapę nowego typu. Oryginalne elementy leżą sobie bezpieczne w magazynie. Gdy kiedyś dorobię się lepszego ciągnika z ładowaczem, stara blacharka powróci. :wub:

Poszedłem na łatwiznę (i teraz zakładanie ładowacza to czysta formalność) , ale i tak jestem ciekaw jak to kiedyś z tym starym typem i TURem było, więc temat ciągle aktualny ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Szejk1995
      Witam wszystkich Mam następujący problem. Poszukuje kolektora wydechowego do ursus 1224 bez TURBO z wyjściem na tłumik z boku. Posiadam kolektor ale ma wyjście z przodu maski. Zakładam nowa maskę i chciałbym założyć kolektor z bocznym wyjściem na tłumik. Jeśli ktoś z was miałby taki kolektor na sprzedaż dobry i tani kolektor lub chciałby się zamienić na zwykły chociażby ze względu na założenie TUR a ( gdyż nie do każdego pasuje kolektor boczny ) proszę o kontakt na priv. lub o jakiś inny kontakt .  Z góry dziękuje  
    • Przez ben73
      Witam czy ktoś posiada ursusa c-385a z agregatem talerzowym 2,7m z hydropakiem lub 3,0m  i jak daje sobie radę. Ja mam 3,4,5 klasę ziemi.
    • Przez arassso
      Co sadzicie o cięzkich ursusach 4 garowychtypu 385 902 912 itd . ja mam 385 i jestem zdowolony przydałby sie naped ale i bez tego bardzo dobrze sie sprawuje co wy o nich sadzicie??
    • Przez lajkzxc
      Witam. Ostatnim czasem zauważyłem że ursus 1634 stracił ,że tak powiem trochę na werwie. Iść idzie ale jednak to to nie co było wcześniej.  Trochę bardziej mułowaty sie zrobił. Podłączyłem  manometr aby sprawdzić ciśnienie doładowania i na postoju po dobrej przygazówce wskazówka ledwie się bujnie. Próbowałem puścić go na drogę, trójka i but to tak przy rozpędzaniu do 0,2,   może 0,3 bara wskazówka podskoczyła.    Jako takiego dymienia nie obserwuję, z odpalaniem zero problemu.   Co to może być?   Turbo,  Korektor dawki? Odłączałem korektor dawki, ten wężyk to brak zmian.  NIe chce bez potrzeby zmieniać turbiny jezeli jest ok.   Pozdrawiam i prosze o opinie. Jakie ciśnienia uzyskujecie w swoich szóstkach?