Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
djjachu

Zetor 5340 pompa hydrauliki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
djjachu    0

Witam ma pewien problem z pompą przy zetorze 5340. Mam przy nim tura i jakiś czas temu tj. 1-2 lata temu wymieniałem pompę bo tur wolno podnosił po rozgrzaniu oleju, po wymianie było lepiej ale daleko do ideału. W trakcie eksploatacja odkryłem niedługo po wymianie, z tydzień że prawdopodobnie pompę posól zawór od tura który nie oddawał do końca, bo po wymianie jak się wł pompę a turem nic się nie ruszało to zaraz po załączeniu pomy ciągnik wyraźnie przysiadał z obrotów. Doszedłem właśnie że był to problem zaworu, przesmarowałem i było lepiej. Od tygodnia problem powrócił tzn tur wolno podnosi ale nawet teraz w zimie i jak sam jest zimny. Pewnie znowu pompa ale czy znów wymieniać na oryginał jak wcześniej i za 2 lata to samo czy jakiś zamiennik. Patrzyłem w necie są z hylmetu http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-zetor-1067114610-6711-4610-p-11.html?cPath=1_16 ale co to warte, miał ktoś z tym styczność. I najważniejsza rzecz czy robią te pompy z większą wydajnością niż oryginalna? bo w necie na jakieś stronie znalzłem że oryginalna ma wydajność 40l, te z hylmetu maja 49 ale ciśnienie już 14MPa a oryginalna podają 18. Po wymianie sprawdziłem podpinając do prasy rzeczywiście biła 18 ale po dodaniu gazu a tak na wolnych obrotach z 14. Pytanie ta wydajność 40l to jest podawana przy jakich obrotach. Wtedy jak wymieniałem to wszędzie jak sie pytałem o większą wydajność to mówili że nie ma bo by się nie zmieściła. Więc poradźcie znów oryginał za ponad 600zł czy zamiennik jakiś ?

jaro    163

Zetorowska ma bodajże 32 l/min przy 1500 obr/min tak że ta z Hylmetu będzie sporo słabsza.Też szukałem swego czasu mocniejszej pompy ale chyba takiej niet :mellow: .Gdzieś na necie widziałem oryginał za 520 zł ale niestety nie pamiętam gdzie.Sprawdź jeszcze oringi między obudową tylnego mostu a "czapką"-często jest tak że są uszkodzone i część oleju "leje się z góry" zamiast wędrować do rozdzielacza.

djjachu    0

Wlasnie na necie podaja ze oryginalna ma 40l ale w instrukcji jest jak piszesz 32l tylko nie wiedzialem przy ilu obrotach. Czyli co znowu założyć oryginalną?

Wiadomość z agroFakt.pl

leszekd    80

Pompa do zetora orginal kosztuje 515 zł. Wydajniejszej na pewno niema.

Aczkolwiek jest dostępna pompa o wydajności 33,5l/min orginał zetor z dopiskiem pasuje doc360 w cenie 285 zł.

Można dostać również pompę z aluminiowym blokiem z hylmetu tam producent zapienia że ciśnienie nominalne zwiększono o 33 %.

Edytowano przez leszekd

jaro    163

Gdzie jest za 515 zł ?Tą z Hylmetu też gdzieś widziałem-ciekawe tylko jak toto się sprawuje ?

leszekd    80

Mam taki podgląd na hurtownię z której biorę części i tam jest taka cena sugerowana dla detalu.

Dodam żeby było jasne mam mały sklep z częściami przy gospodarstwie.

Edytowano przez leszekd

Ursusc385    519

W agromach pytaliście się o te pompy ? Ja w agromie kupowałem oryginał pompę do zetora za ponad lekko 500zł :)

leszekd    80

No właśnie nie bardzo udostępniają tylko dla firm.

Składnica jest ogromna ale polityka w niej panująca straszna.

Edytowano przez leszekd

jaro    163

Sprzedadza dla firmy za 515 a firma dołoży swoje 150...

adikpl1    179

Kiedyś założyliśmy tą z Hylmetu do 5211, od razu na spróbowanie chcieliśmy wykiprować przyczepę z piachem co się nie powiodło gdyż obudowa tej wysokiej jakości pompy pękła w pół. I tak trzeba było kupić oryginał, który chodzi do dziś.

leszekd    80

Pisałem że sugerowana dla detalu, za te 515 by Ci sprzedał plus 25 zl przesyłka dpd. Do wyboru paragon faktura VAT.

jaro    163

A to przeoczyłem sorry-ale jak od nich kupić ?Dzwonić ?

farmer7745    11

Ja w AGRO RAMI kilka razy robiłem zakupy i bez problemu sprzedają po jednej szt. w detalu, ale żadnej wysyłki nie ma tylko odbiór osobisty i przez tel. możesz sprawdzić stan magazynowy i cenę.

Ja zdecydowanie polecam oryginał jak chcesz bez problemu śmigać jakiś czas.

Jak masz takie przeboje z wydajnością to może układ jest nie szczelny, albo zawór przelewowy się rozjechał.

Masz wom 1000 obr.?

djjachu    0

Nie tylko zwykle 540

Czyli będę zakładał oryginał, jak zakupię to dam znać za ile, ostatnio jak brałem nie pamiętam ile dałem. Nie wiecie na oryginalną ile czasu jest gwarancji? Jak dwa lata to może by coś reklamował, bo mam ją chyba trochę ponad rok.

Edytowano przez djjachu

adikpl1    179

5340 ma taką pompę? ja myślałem że ta seria wychodziła z pompą przy silniku

Wychodziły wersje i z pompą przy silniku i w tylnym moście, ale od czego to zależało nie mam pojęcia, chyba ta przy silniku była "na specjalne życzenie", była również wydajniejsza - 40 l/min

jaro    163

Zdaje się że wychodziły też z dwiema pompami-mój kuzyn ma Zetora 4340 z dwiema pompami (tak twierdzi-ta przy silniku jest jakąś tam wajchą włączana ),skrzynią z rewersem,siedzeniem Grammera a wszystko to import z Norwegii.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Vincero
      Witam
      Nie wiem czy w dobrym miejscu dodaje temat ale mam problem z wspomaganiem w moim Zetorze 7211
      Otóż od pewnego czasu zapalam ciągnik a koła samoczynnie same się zakręcają w lewo .. po chwili działa wspomaganie odkręcę i działa wszystko lecz za jakiś czas znowu nie mogę w prawo ciężko idzie kierownica ..
      z tym problemem zajrzałem do filtra ewidentnie do wymiany olej brudny i lekkie drobinki metali widzę pływają , dodam jeszcze że było go stanowczo za mało ... mam zamiar wlać nowy olej dokładnie Boxol 26 czytałem że może być lecz nie wiem jak z całego układu pozbyć się starego oleju ... ?
      Jak ktoś miał podobne problemy i wie jak szybko i skutecznie naprawić ten problem proszę o pomoc .
      A może jakiś inny wlać ? jaki używacie ?
    • Przez Majes897
      Witam. Dziś podczas orki po dłuższej pracy podnośnik zaczął mieć problemy z unoszeniem. Na koniec, gdy już robiłem poprzyczniak ledwie co już poradził pług 3 skibowy ( likwidacja ugoru na górach, żeby później nie było dlaczego tylko 3 skiby ). Zauważyłem również że jak już na koniec chciałem podnieść to tak jak by podnośnik próbował unieść ( tak jak by unosił lekko i opuszczał ). Olej jest, stan się zgadza. Co może być tego powodem ? Dodam że pompa była wymieniana rok temu.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.
    • Przez radek1996
      Witam, jestem posiadaczem takiego zetora mam problem z turem (tur 3 sekcje)wolno podnosi  wymienilem pompe na niby wydajniejsza (42l/min) zawór podkrecilem ale to i tak nic nie daje róznica miedzy ta pompą a starą jest niewielka i nurtuje mnie ciagle to ze gdy nie obsługuje tura a jest wlaczona pompa to ona wyje  do tego stopnia ze jest to odczuwalne tak jakby traktor dusilo dodam ze tur jest wpiety w wyjscie hydrauliczne . Filterek i magnez obok pompy czyszcze co dwa tyg okolo, filtr hydrauliki wymieniony . Dodam ze gdy podpiąłem weze do innego traktora wydajnosc okolo 50 l tur zeby was  nie sklamac bardzo szybko dzialal nawet chyba za szybko. 

Czy da sie wpiac tak tura zeby nie byl pod wyjsciami hydraulicznymi ??

Czy ma ktos z was moze w takim traktorze pompe na wom ? jak to działa

• Przez Mares
      Witam. Obecnie mam podłączonego tura pod tylne wyjścia hydrauliki i jak chce używać innej maszyny to trzeba wypinać węże od tura i w te miejsce podpinać maszynę. Chce mieć z tyłu 4 szybkozłącza gdzie pod dwa będzie wpięty tur a pozostałe dwa gniazda będą do maszyn. I mam pytanie, zawór odcinający tura musi być na zasilaniu i na powrocie czy tylko na zasilaniu wystarczy ? Poniżej zamieszczam rysunek z tym o co mi chodzi.
      PS. Czy lepiej dać zawory 3 drożne ?

• Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?

Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?