Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No oczywiście że jxu 75 są to silniki wytrzymałe iveco nie tam jakieś kuboty. mam case jxu 95 i sprawuje się idelnie spalani normalnie jak traktor wydaje mi sie ze mało,ale to zależy od cb.

Opublikowano

No oczywiście że jxu 75 są to silniki wytrzymałe iveco nie tam jakieś kuboty.

Nie wiem czy wiesz ale kubota jest jednym z czołowych producentów silników diesla do 100km (o ile pamiętam któregoś roku była największym). Więc jeśliby czepiać się takich rzeczy to można dojść do zgoła innych wniosków :P .

Opublikowano

Zapytaj się jak jest z częściami , jeśli kubota się zepsuje ( a zepsuje się to tylko kwestia czasu podobnie jak case) to czy przypadkiem części nie będą płynęły statkiem z Japonii :huh: bo case to wydaje mi się że jest robiony we Włoszech (znaczysie wiem że tam jest składany , ale jak z częściami bo np do farmera w meksyku produkują alementy i czasem właśnie coś musi płynąąąąąąąąąććććććććć przez wielką wodę . Tak o tym wspominam , żeby koledze dać dodatkowy argument przy podejmowaniu decyzji .

Opublikowano

Case jest produkowany we Włoszech , Austrii, Turcji i Kanadzie . Jeśli jeszcze gdzieś to koledzy zaraz dopiszą a Kubota jest produkowana w Japonii.

Jeśli chodzi o dostępność części zam. to tak jak ze wszystkimi markami - pytasz o część a sprzedawca Ci mówi że "nie ma problemu , to jest kwestia kilku dni no góra dwóch tygodni" a tak od ręki to mają - żarówki , łożyska i filtry.Takie są dzisiaj realia że dostępne są wszystkie części ale "na zamówienie".

W mojej Kubocie na gwarancji padło łożysko w koszu sprzęgłowym rewersu - wymienili mi całe sprzęgło w ciągu tygodnia.Do Kuboty duży magazyn części jest w Niemczech.

Opublikowano

Przywieść część to jedno ale jeszcze ją wymienić.

@samex69 pisał o wymianie w ciągu tygodnia, nie samym sprowadzeniu.

 

Ale postawa Korbankowa jest jak najbardziej wzorowa jeśli jest tak jak pisałeś :)

Opublikowano

Korbanek jest najlepszym i najszybszym serwisem.Ale nie wiem czy każdego stać na taki serwis(chodzi mi po gwarancyjny).Każda maszyna ma prawo się zepsuc, przećiesz to tylko maszyna.

Ja bym ci poradził kubote.Części do kuboty przypływają z japoni.płyną około mieśiąca(dokładnie nie wiem taki przykład).A gdy ći są szybo potrzebne to w ćiągu tygodnia z niemiec.oczywiśćie drożej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez geno85
      traktor mtz 952 zetor 9540 renault 103.54  co polecacie??
    • Przez cemaxx
      Poszukuję ciągnik z funkcją WOM zależny i możliwością jego włączenia na postoju. Wykorzystuje obecnie takie dobrodziejstwo w c360. Zamierzam jednak odmłodzić nieco sprzęt i zakupić coś o połowę młodszego. Wiem że Zetor przynajmniej w kilku modelach taką opcję posiada. 
      Czy znacie ciągniki oferujące dokładnie taką samą funkcję? WOM zależny musi działać na postoju.
    • Przez Mateusz_105
      Witam stoję przed zakupem ciągnika używanego i mam na oku te New holland td5010 / td80 ,Kubota m6060, farmtrac 675 którego wybrać a może coś innego?
    • Przez Sid1996
      Witam forumowiczów.
      Przymierzam się do zakupu mini traktorka 4x4. Do czego ma mi być potrzebny? W chwili obecnej głównie do ciągnięcia przyczepki max 600 kilo. W późniejszym terminie mam planach używać go do odśnieżenia kawałka podwórka i drogi dojazdowej ok. 30m., uprawy ok. 20 arów lekkiej ziemi. I teraz do sedna, co wybrać? Nowy typu Yato 4×4 YT-85830, CRONA CR254, czy używany japoński (jaki i gdzie - polecani sprzedawcy)? Budżet do 30 tysięcy (im mniej, tym lepiej).
    • Przez Romek112
      Cześć wszystkim!
      Potrzebuję porady od doświadczonych w temacie kukurydzy. Do tej pory u mnie na gospodarstwie (80 ha) królowały głównie ziemniaki, ale w tym sezonie chcę spróbować sił z kukurydzą.
      Mój główny koń roboczy to Zetor 16245 (ok. 160 KM). Maszyna silna i ciężka, więc uciągu mu nie brakuje, ale zastanawiam się, co pod niego najlepiej dokupić, żeby przygotowanie pola pod kukurydzę szło sprawnie i z głową.
      Głównie myślę o agregacie:
      Co polecacie pod taki ciągnik i taki areał? Myślałem o jakimś kompaktorze 4 lub 5 metrów (np. Lemken, Bednar albo nasze polskie typu Agro-Masz). Czy 16245 da radę w 5 metrach na średniej ziemi, czy lepiej zostać przy 4 metrach i mieć zapas mocy?
      Czy lepiej iść w kompaktora, żeby zrobić „lustro”, czy zwykła talerzówka z dobrym wałem wystarczy pod kukurydzę?
      Może macie kogoś konkretnego do polecenia, kto zajmuje się tym tematem, jakaś firma na terenie podkarpackim?
      Druga sprawa to siewnik, celuję w 6 rzędów z podsiewaczem nawozu. Macie jakieś sprawdzone modele, które nie kosztują miliona, a robią dobrą robotę z tym Zetorem?
      Z góry dzięki za każdą podpowiedź! Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v