Skocz do zawartości
tobiasz51

kwalifikacja wstępna

Polecane posty

soltys48    347

Wydaje mi się,że jeżeli założysz firmę to bez względu czy będziesz woził sobie bądź komuś innemu obowiązywał będzie Cię i tachograf i świadectwo kwalifikacji -ale mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

rozumię że chcesz kupić własne auto ale co nim masz zamiar wozić na własne potrzeby? bo to jest zasadnicze pytanie!!! i od tego trzeba zacząć jak jesteś rolnikiem i kupisz auto prywatnie na siebie to kwalifikacje na przewóz rzeczy musisz mieć ale w obrębie 100km od miejsca zamieszkania możesz jeździć bez tacha jeżeli dalej to jedziesz 100km bez tacha po 100km wkładasz tarcze i obowiązuje cię normalny czas pracy! jeżeli zakładasz firme i wozisz towary na usługowo dla innych to kwalifikacja obowiązkowa tachograw też i na dodatek musisz mieć zrobioną licencjebo bez tego ciężko ci będzie o klientów i o ubezpieczenie firmy. i jeszcze jedna opcja zakładasz firme i czymś handlujesz na przykład nawozami wtedy musisz mieć kwalifikacje tacho też cię obowiązuje i na tym tyle! informacje masz pewne bo sam jestem rolnikiem i mam dwie ciężarówki mam zarejstrowaną działalność i przez to wszystko przechodziłem kiedyś było tak że jak miałeś działalność i sam prowadziłeś pojazd to nie trzeba było mieć kwalifikacji ale już tej ulgi nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

radex    3

czyli jak się ma samochód ciężarowy na własne potrzeby to trzeba rejestrować działalność? Nie można sobie od tak jeździć we własnym zakresie wyłącznie w kat. c+e..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    3

hehe. Chodzi mi o to że auto było by używane sporadycznie. Transport płodów rolnych do skupu czy przywóz nawozów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    173

jeżeli ukończyłeś 21 lat to kwalifikacja wstępna przyspieszona jeśli nie to kwalifikacja wstępna wszystkie auta wyprodukowane po 1995 muszą mieć tachograf zalegalizowany i sprawny i musisz normalnie przestrzegać czasu pracy nie ważne co wieziesz, a na tzw przewozy własne musisz mieć i tak zezwolenie ze starostwa z wydziału komunikacji

jeśli chcesz się upewnić to telefon na infolinie do ITD

a od nowego roku zmieniła się ustawa o transporcie drogowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×