Skocz do zawartości
shiftmp3

Problem z wysoko cielna krowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowa
shiftmp3    1

Witam panowie mam problem z krowa od kilku dni nie chce za bardzo jeść co prwda ziemniaki z pasza zjada ale siana i kiszonki juz nie :/ a przedtem dla niej to było jeszcze mało, dodam ze stado chorowało na kaszel jakis wirus nawet jedna sztuka padła ale to miesieczny cielak a weterynarz nie chciał jej podawac antybiotykow itp z powodu ze jest wysoko cielna czym mozna jej poprawic apetyt lub cos ?

Wiadomość z agroFakt.pl

grgrzes80    0

Jak ma temperaturę to musi dostać raczej antybiotyk . Objętościowe musi jeść bo jeszcze kwasice dostanie .Jakiś dodatek energetyczny z wapniem byłoby dobrze dać , może jest za tłusta i dlatego tak straciła apetyt .

Edytowano przez grgrzes80

yahooo777    698

U nas na wigilię był problem z krową wycieloną, nie jadła kiszonki z qq i śruty, sianokiszonke jedynie, gorączki nie miała, mleko niby w normie,zaczeła lizać rury i stanowisko, w pewnym momencie zaczeła pchać sie do przodu, opierać na łańcuchu, wykręcać sie na wszystkie świata strony, zaczeły sie bóle mięśni, stała się ociężała, to była tężyczka, 190 zł w kroplówki i po trzech godzinach wszystko ustąpiło, dostawała dwa razy dziennie ketomix przed tym całym zabiegiem, dostała dużą porcję wappnia i jakiś antybiotyk na wzmocnienie serca

Rolnex    1

Ile ta krowa ma do wycielenia? Zaczeło jej brakowac wapna oraz glukozy.Musisz dac jej kroplówkę dożylnie plus przydałby się jakiś Vetahepar na trawienie a jak nie pomoże to kup 3 kg drożdży rozrób z wodą i wlej jej do pyska.

kazikrol    5

No raczej jest to logiczne że krowa nie ma apetytu przed wycieleniem. jeżeli krowa nie ma apetytu to wystarczy lać codziennie po 500ml gliceryny, chyba że ma ketoze no to wtedy lepiej żewy weterynaż przyjechał.

Mati10    8

Mam takie pytanie skoro jest wysoko cielna to, czemu piszesz, że wstaje tylko do dojenia?? Chyba, że jest przed zasuszaniem. Można podać jej drożdży. Ja dawałem jałówce po ocieleniu drożdże (1kg w butelce po winie z ciepłą wodą (lepiej się rozpuszcza)), ale ona zbyt nie chciała jeść pasz objętościowych, a treściwych to już wcale, ale potem zaczęła jeść chociaż treściwych nie wyjada z chęcią i do końca.

shiftmp3    1

O 6 rano zawitał weterynarz dostała dożylnie wapno oraz lek na zbicie temperatury ponieważ miała dość wysoka plus antybiotyk w mięśnie jutro ma byc zabieg powtórzony jeżeli chodzi o leki a wapno już powinno być w normie. koszt jeżeli was to interesuje to 50zł w tym już leki na następny dzień. Krowa za 2 tygodnie będzie zasuszana.

Rolnex    1

Jeżeli nie zacznie jeśc to niech weterynarz sprawdzi czy nie ma przesunięcia trwieńca.Co prawda zdarza to się niezwykle rzadko w czasie laktacji (u mnie też krowa dostała trawieniec w środku laktacji),najczęściej zdarza się to jakieś 2-4 tygodnie po wycieleniu.

renatakw    3

W jakich okolicach są jeszcze uczciwi lekarze wet.?U mnie 50 zł to mało za podejście do cielaka ,a taka pomoc krowie ,to 150-200 zł.

Edytowano przez renatakw

wojtas    73

wapno? trochę dziwne. krowa ma jakieś objawy odwapnienia? czasami podanie dożylnie wapna bardziej zaszkodzi niż pomoże. a jak z kałem twardy czy rzadki? krowa otłuszczona czy chuda?

shiftmp3    1

ja mieszkam w Mieleszynie woj łódzkie u nas naprawdę są uczciwi weterynarze jak widza np ze komuś nie nie darzy to nie zdzierają można powiedzieć ze tylko za leki biorą

daromen89    0

Bez kitu 50zł też bym tak chciał.. W mazowieckim np lekarz za interwencje do cielaka 100zł do krowy min 150zł.

Ja na apetyt podaje taki biały proszek koszt 30zł na dwie sztuki, butelka po winie z długą szujka krowa na drugi dzień pryzmę QQ by zjadła.

STANK    11

moim zdaniem przyczyną są wirusy a nawet i grypa bydlęca też hodowałem bydło i znam takie problemy shiftmp3 ma temperaturę powyżej 38,5 nie ma apetytu z nozdrzy ma wydzielinę ma kaszel może być biegunka

Ostatnio dwie krowy miały zapalenie po jednej ćwiardce + wysoka temperatura ,lekarz podał cobaktan domiesniowo i jakos powoli przeszło ale mleko nie powruciło do poprzedniej ilości.

Przeważnie zapalenie występowalo bez tak wysokiej temperatury (41,8)

Jaka może być przyczyna takiego zapalenia?

daromen89    0

Zgodzę się z czadowywicek u mnie to samo było zapalenie z temperatura leki podobne przeszło dość gładko, ale mleko znacznie spadło już nie to samo niestety.

Zapalenie może być od nadmiaru pasz treściwych, od tego na czym krowa leży jeżeli np na gołym betonie to np od tego a nie daj boże na własnym gów...e to nie długo potrzeba i zapalenie gotowe. Jak np inna krowa ma zapalenie i ja doisz ta sama dojarka bez dezynfekcji tez łatwo się zarazi, słabe zdjanie z tego wynika zużyte gumy strzykowe, nieregularne udoje przyczyn jest dużo.

A z temperaturą to występuje jak zbyt długo nie podasz leku zapalenie nawet lekkie powinno się leczyć w max ciągu 8h.

shiftmp3    1

Stank masz racje jest to wirus bo całe stado jest leczone 20 sztuk :/ jedno młode ciele nie dało rade i padło i one miało wydzieline w płucach oraz nozdrzami wylatowało. Krowa miała temeperature dokładnie to powyzej 40 było chyba nawet 40,5 dokładnie. tak jak wspomniałem dostała 3 leki antybiotyk na temperatura witaminy dożylnie oraz jeszcze jakiś lek przeciw zapalny

Rolnex    1

Daromen89 jak się nazywa ten wspaniały proszek,może ja bym go też wypróbował...

Miroslawa    0

daromen 89 jak się nazywa ten biały proszek na apetyt bo jałówka po wycieleniu/1 miesiąc/ nie chce jeść . co jej jeszcze mogę podać Z góry dziękuje za odpowiedz

rafik256    19

shiftmp3 antybiotyk na wirusa?? Badałeś stado pod kątem BVD?? Przy takich objawach i padających cielakach zacząłbym od tego. Trzeba się zastanowić czy warto inwestować w to stado...

Edytowano przez rafik256

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez KARGO
      Chyba każdy kto hoduje bydło mleczne i jest pod oceną powinien zainteresować ten temat. Ostatnio w prasie rolniczej pojawiła się seria artykułów o chorej sytuacji w strukturach PFHBIPM.
      http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/potrzebne-zmiany-personalne-w-zarzadzie-pfhbipm/

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/odwolac-banacha-z-zarzadu/

Co myślicie o tej sytuacji i jakie macie pomysły aby to uzdrowić???

LISTA ASÓW Z PFHBIPM KASUJACYCH KILKANAŚCIE TYSIECY ZŁOTYCH MIESIECZNIE ZA ZASIADAMIE..

MAMY TU RÓWNIEŻ ASA Z NASZEGO POWIATU WYSOKIE MAZOWIECKIE PREZESA KOLA KRZYSZTOFA POGORZELSKIEGO KTORY NA KAZDYM SPOTKANIU PRZYPOMINA IŻ NIE OTRZYMUJE ŻADNEGO WYNAGRODZENIA.

POLSKA FEDERACJA SP Z O O
      REGON: 141596839
      NIP: 7010149440
      KRS: 0000313969

Członkowie reprezentacji:
      Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko

Dymarski Ireneusz Członek Rady Nadzorczej

Beneš, Edgar Członek Rady Nadzorczej

Wyrębski Franciszek Stanisław Członek Rady Nadzorczej

Pogorzelski Krzysztof Zdzisław Członek Rady Nadzorczej

Burzyński Dariusz Członek Rady Nadzorczej

Banach, Krzysztof Józef Członek Rady Nadzorczej

Mierzejewski Sylwester Członek Rady Nadzorczej

Kautz Stanisław Włodzimierz Prezes Zarządu

Polska Federacja sp. z . została powołana przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w 2008 roku i jest jej właścicielem w 100%. Przede wszystkim trudne do racjonalnego uzasadnienia są wysokie koszty zarządu ogólnego, opiewające na sumę 1 759 281,55 zł. Po pierwsze, w przychodzie netto za rok 2015 o łącznej sumie 4 685 126,18 zł mamy jedynie 83 089,90 zysku (czyli około 1,8%) i 0 zł dywidendy. W tej sumie kosztów zarządu ogólnego jest utrzymanie biura i wynagrodzenie dla 8 pracowników i 8 osób zarządu Polskiej Federacji sp. z . Dodam, że z tej sumy 1 450 000 zł idzie na wynagrodzenia dla zarządu i pracowników. Niepokojący jest fakt, że ogólne koszty zarządu spółki w ciągu 4 lat wzrosły o około 250% z 566 685,23 zł w 2011 roku, do prawie 1 800 000 zł w roku 2015.
    • Przez xxpawlusxx
      wWitam wszystkich tu zgromadzonych. mam taki problem a muanowicie krowa ktora jest w zaawansowanej ciąży odwapnila się i tj ma niedowlad tylnych konczyn. stalo sie tak ze rano podczas dojenia innych krow w pewnym momencie ta upadla z wielkim hukiem i juz od tygodnia nie wstaje. weterynarz podawal jakies kroplowki i jakis lek który byl podany z ryzykiem ze krowa padnie. próbuje wstawac ale tak w polowie nie da rady wyprostowac nog do konca. co mozna jeszczee zrobic? jak podnieść? z góry dzieki
      zapomniałem dodac ze wet stwierdził ze sie odwapnila malo ma witamin ale szkoda ze ona żadnych dodatkow nie je z mąką
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez pitras
      Mam do was pytanie ostatnio zakupiłe jałówki z importu i niewiem czy dobrze zrobiłem , czy lepsze były by krajowe?