Kent

Cennik John Deere

Polecane posty

Kent    1

Piszcie jeśli macie informacje o nowych cenach konkretnych modeli na rok 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

podwyzka i moze tez kurs. nowe emisje spalin wprowadzają i dlatego zmiany w ciągnikach a to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

Koledzy obecnie na serie 60 jest tak: kurs 70gr w dół i 1,5 tys ojro od ceny i gdy jeszcze ładowacz to dodatkowo 1tys ojro....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Te 1.5tyś eruo było jak zamówisz do 10.01.2012 Jak zamówisz TLS lub ładowacz to 1 tyś euro w dół pod warunkiem że dojedzie do polski przed 30 kwietnia. Ja swojego zamówiłem 03.01.2012 to planowane zejście z taśmy 16 kwietnia.

A i jeszce do dzisiaj można było zamawiać Premium mimo że wstrzymali zamówienia chyba 21 grudnia

Edytowano przez marian892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

te euro szaleje chce kupic ciagnik i trak a to wszystko w euro i wczoraj widziałem kurs po 4.51zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Koledzy o co chodzi z tym wstrzymaniem PREMIUM czyli nie będzie tych wersji i będzie można zamawiać tylko nowe serie??? 6R?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1

dopłata 70 gr do euro - hucznie brzmi a w zasadzie mamy zawyzona cene katalogowa ktorej nie mozemy negocjowac i summa summarum jest bardzo drogo .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W zeszłym roku (również w styczniu) miałem wyceniony ciągnik, tj. kilka modeli (wszystkie wersje z TLS, TUZ oraz obciążnikiem):

-JD 6930 Premium TLS- 308/ 378

-JD 6830 Premium TLS- 293/ 360

-JD 6930 Comfort TLS- 249/ 306

-JD 6830 Comfort TLS- 235/ 289

 

Oczywiście ceny sporo zawyżone. Kurs euro bodajże po 3,8.

 

Aktualnie wycenili mi model 6830 COMFORT na ok 77-78 tys euro netto (również do negocjacji).

Przy obecnym kursie euro 78 x 4,46 = ok 348 tys zł NETTO

Uwzględniając promocję (jak dla mnie CHWYT MARKETINGOWY) 78 x 3,76 = 293 tys zł NETTO

 

Jaki wniosek ???

W ciągu roku ciągnik (model 6830 Comfort z ww. wyposażeniem) podrożał o jedynie o 58 tys zł netto, a kurs euro jest NIBY taki sam :lol: :lol:

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

40gr różnicy w kursie wychodzi, czyli 400zł/na tysiącu razy 78 daje 31200zł podwyżki na kursie, czyli pozostałe 27tyś netto zł to marża która we wzwiązku z zamieszaniem kursu euro można wyciągnąć od klienta. Rolnik bogaty zapłaci. :D

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

Te wszystkie maszyny rolnicze nie są warte tych drogich cen.Sorki że nie na temat ale musiałem napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Faktycznie, zapomniałem o jakieś tam promocji (pewnie moja oferta jej nie zawierała). Ale to nie zmienia faktu jak słusznie zauważył @farmermf, iż ciągnik ten zdrożał o blisko 30 tys zł NETTO. Należy także podkreślić, że bodajże wczoraj wszedł w życie nowy cennik... Ciekawe ile teraz dowalili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Te ceny to jakiś potworny koszmar,nijak mają sie do naszej polskiej rolniczej rzeczywistości.Prawda jest taka że ceny maszyn są tak wysokie iż całe rzekome dofinansowanie jakie otrzymuje rolnik do danej maszyny i tak przechodzi na stronę producenta a rolnikowi zostaje zabawka która jest droga w utrzymaniu, traci z dnia na dzień swoją wartość i w dodatku jest obciążona kredytem na długie lata,jestem przekonany że mało kto z nas ma kasę na wkład własny i musi się zadłużyć.Sam robię wysłużonymi maszynami bo nie stać mnie na zakup nowych, a tym którzy kupują nowe maszyny i płaca za nie niemal milionami życzę powodzenia i szczęścia w lotto bo z samego rolnictwa napewno tego nie spłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

TOMEK15H zgodze sie z toba w stu procentach u mnie niektórzy maja po 25-30 ha a przyprowadzili po 2 nowe NH i ozywiscie sprzet do tego prawie kompletny i obora w trakcie budowy ale ciekaw jak to spłaca rozumiem 60 krów z 40-50 ha to jeszcze jako tako wyjda ale ci mali???? no ja tak uwazam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

40gr różnicy w kursie wychodzi, czyli 400zł/na tysiącu razy 78 daje 31200zł podwyżki na kursie, czyli pozostałe 27tyś netto zł to marża która we wzwiązku z zamieszaniem kursu euro można wyciągnąć od klienta. Rolnik bogaty zapłaci. :D

Zima 2011

78000€ x 3,5= 273000zł netto do negocjacji (7% lekką ręką wynegocjujesz)

Zima 2012

78000€ x 3.76= 293280zł netto do negocjacji

różnica w cenie- 20280zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

danielhaker

 

Małe sprostowanie:

Koszt ciągnika JD model 6830 wersja Comfort (TUZ, TLS, obciążnik)

 

2010 r:

Kurs euro 3,5(patrz s.1) 235 tys zł NETTO

 

2011 r:

78 tys euro netto

kurs aktualny- 4,46 = 348 tys zł NETTO

promocja kursowa- 3,76 = 293 tys zł NETTO

kurs fikcyjny (początek 2011 r)- 3,5 = 273 tys zł NETTO

 

Mi wychodzi, iż w ciągu roku model ten podrożał jedynie o 38 tys zł NETTO, tj ok 45 tys zł BRUTTO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To i tak słabo-pamiętam jak przed wejściem VAT-u któryś JD kosztował dokładnie 100 tys zł -jak myślicie o ile podrożał po wejściu VAT-u ? o 22 tys ?-błąd :D -o jedyne 56...

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

jaro

 

O ile dobrze wyliczyłem, niedużo mniej podnieśli cenę teraz tj przy tym zamieszaniu kursowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

NO to straszne nabijanie w butelke jest. cene windują kosmicznie a później z łaski promocje kursową tworzą. dobry chwyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj